Skladištenje zrnaste robe

Dobar objekat ali krov mi se čini slab. Dosta ravan bez ikakvih sapinjača.
Vjenčanice učvršćene jednim vijkom na sredini koliko vidim na slici.
Pritisak na rogove će izgurati vrh vjenčanice , što će izazvati još ravniji krov i pojačati silu na vjenčanice.
Nisam ubjeđen da će dobro podnijeti snijeg.
 
Počeli smo i mi polako sa skidanjem žice sa čardaka i pripremom za zatvaranje daskom. Polako, za pšenicu će biti spreman.
 
Stvarno, kolega frkani je u pravu, imaš svega tri reda bloka u zabatu?!
Koliki je tu pad?
Takođe horizontalno venčanice nisu nikako povezane, da si bar povezao betonskim gvožđem sa navojem na kraju kruz njih i plus dodao vezu na spoju rogova sa tim utegama, ovako, bez uvrede deluje nekako ne dovršeno.
Koliko god da su stubovi i zid jaki na tako malom padu je rizično!

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Dobrinčanin, ono u podu su otvori za pražnjenje?

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Koliko bi trebalo da stane robe?
Negde oko 40t po celiji.
Sta te drugo pitati , kolki ce biti kapacitet i kolko para ce izaci sa jos vratima ?
Ne znam za vrata to cemo tek da vidimo.
Dobar objekat ali krov mi se čini slab. Dosta ravan bez ikakvih sapinjača.
Vjenčanice učvršćene jednim vijkom na sredini koliko vidim na slici.
Pritisak na rogove će izgurati vrh vjenčanice , što će izazvati još ravniji krov i pojačati silu na vjenčanice.
Nisam ubjeđen da će dobro podnijeti snijeg.
I ja sam smatrao da je trebao biti veci pad krova,ali cale ovako resio i dok sam ja dosao kuci bilo je kasno za prepravku.
Kako će se ovde sipati roba?
Kroz metalni otvor(poklopac na krovu)
Stvarno, kolega frkani je u pravu, imaš svega tri reda bloka u zabatu?!
Koliki je tu pad?
Takođe horizontalno venčanice nisu nikako povezane, da si bar povezao betonskim gvožđem sa navojem na kraju kruz njih i plus dodao vezu na spoju rogova sa tim utegama, ovako, bez uvrede deluje nekako ne dovršeno.
Koliko god da su stubovi i zid jaki na tako malom padu je rizično!

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
Ima 3 reda bloka i 3 reda cigle sto mu u santimetrima dodje negde 95-100cm visina zabata na rasponu od 4,5m sirine.
Dobrinčanin, ono u podu su otvori za pražnjenje?

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
Da otvori za praznjenje.
 
Nema direktne kiše ni vlage jer čardak sa obe strane ima krov i šupu od 6m.U pravu ste, na falcovanje se dosta gubi, oko 0,45-0,5m3 ukupno.
Nedavno sam gledao na youtubeu nekog lika koji je pravio drvene silose, oni su sekli lim sirine 5-10cm i nakucavali na jednu dasku umesto falcovanja...

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
To je lik iz Djurdjina sa drvenim silosima?
@Dobrican
Koje su unutrasnje dimenzije celije? Koliko fi je otvor za praznjenje?
 
Neće curiti roba direktno iz čardaka napolje na vrata već će jedna manja spirala iznositi zrno napolje sa sredine čardaka u drugu veliku spiralu koja će puniti vozilo.
 
Imam ispuste 160mm na ambaru i to su mali ispusti. Kada sam porucivao preko kupujemprodajem prodavca nije imao u tom momentu vece a meni se zurilo. Fi 250 sam hteo uzeti.
 
@Spajki
I meni je plan mala spirala od 3m pa u veliku od 10m da vuce. Plan mi je cev fi 270-300mm i mala spirala fi 250mm koju bi spolja ubacivao u cev. Cev da ima na pologu mogucnost otvaranja/zatvaranja proreza da bi roba curila u spiralu.
 
Nazad
Vrh