Skladištenje zrnaste robe

Veoma zanimljiva skica! , racunaj samo na spiralu i njenu maksimalnu visinu dizanja plus racunaj da bi podvukao spiralu ispod prikolice moras transporter da gurnes napred ka silosu pa posle da ga vratis da bi se podvukao pod prikolicu.
 
Ovo mislim da nije uopšte funkcionalno,jedino ako si ti kolega tražio ovakav objekat.Zašto je odignuto ovoliko od zemlje,imaš li konuse u ćelijama?
 
Izračunaj koliko je ovo skuplje od "normalnog" objekata. Da ne bude da se za razliku može kupiti neki utovarivač.
 
Zasto 2,1 visine dole vec sam pisao da ce prva prostorija sluziti za zrno da se melje. Visina mesaone je 180 cm,pa sam ostavio jos 30cm viska neka se nadje. Ako uradim na primer samo tu prvu prostoriju vise a ostale nize,onda komplikuje oko izgradnje ploce. A svakako ove ostale ne bi bile nize od 1,5. Sto se spirale tice ostaje 8,5m prolaza izmedju hale i ovog skladista tako da mislim da nece biti problema. Trebalo bi da budu konusi u celijama,bio sam danas kod novog arhitekte. Mims,kako da izvedem takvu racunicu kada niko ne moze da kaze koliko ce ni ovo kostati.
 
U jednom trenutku ćeš morati da pogodiš majstore i da kupiš materijal. Ovo mi liči na jaku skupu investiciju.
 
U jednom trenutku ćeš morati da pogodiš majstore i da kupiš materijal. Ovo mi liči na jaku skupu investiciju.
Znam,ali pre toga mora biti napisana kolicina utrosenog materijala i gvozdja u projektu.

Pisao sam vec,da bi izgradio ovo moram srusiti postojece neke objekte,koji su sluzili kao ostava za ogrev,i jos po kojekakve sitnice sto bi bile veoma ruzne da recimo stoje u hali sa masinama.

Jos uvek projekat nije dogovoren,jos se radi na idejama i modifikaciji tako da svaka sugestija i preporuka dobro dodje.
 
Kolega,mislim da si ti ovo iskomplikovao,svrati da pogledaš ove burazerove silose i biće ti sve puno jasnije.Mogao bih ti i pokazati kako je zgodno u sklopu njih napraviti prostoriju za mlevenje a u nju možeš da ispuštaš žitarice iz koje god hoćeš ćelije.I sve to mašinski bez ikakvog lopatanja.Ovakav objekat se ne radi često i moraš napraviti da bude maksimalno funkcionalan.
 
Mislim svestan sam ja da ce tu stati oko 150t robe i da iskoriscenost objekta nije velika a da ce cena biti paprena. Ako na primer izbacim prostorije dole,visina gde ce biti zrno bice 5m sto je po meni mnogo debelo tu ce se morati raditi elevacija....

Konusi ne moraju biti na sredini. Mogu biti i pomereni ka spoljnoj strani npr.
Kazu arhitekte da ce biti onda preveliki bocni pritisak na jedan zid...
 
Te ostave od 2.1m ne sluze nicemu (nemoj da se uvredis) a nabice cenu izgradnje. Ne moze nijedan traktor sem fergusona bez kabine da tu udje u unutra. Sta god bi unosio/iznosio ce biti kicma trans.
 
Mogu posluziti kao na slici dole za mehanizaciju, gnojivo i seme na paletama samo ga paletarom izvuces, mozes naci dosta funkcija.
 
Mogu posluziti kao na slici dole za mehanizaciju, gnojivo i seme na paletama samo ga paletarom izvuces, mozes naci dosta funkcija.
Ne znam koliko su visoke zmajevke? Ja imam problem da mi fali 10cm da traktor moze pod supu koja je napraveljena kao grom sa slemenima od 10m. Samo da je neko napravio jos 3 reda cigle sve bi moglo ovako neupotrebljivo. Zato i kazem da treba jako jako dobro sve preracunati jer promenom mehanizacije i okolnosti izgubi smisao a prenamena suvise skupa.
 
Nazad
Vrh