Skladištenje zrnaste robe

Tebi treba ovako nešto.Ima usipni koš,kofičasti koji diže gore i ispod svih ćelija puž koji prazni koju hoćeš ćeliju.U ćelijama urađeni metalni konusi tako da se ne lopata uopšte.Iznad ćelija takođe puž preko kojeg se puni ćelija koja treba.
6c7cb783dadb44d169ba2fc64a87b88b.jpg


Sent from my HTC U12 life using Tapatalk
c6073bbb0157b213a8753be16d27e4e3.jpg
 
Emigrant, extra nema sta. Nego aj ako imas jos neku sliku onog zidanog kako izgleda unutra i kako funkcionise sve to. Ja imam zidano slicno samo malo vece bas namenski za zitarice i to je namenjeno da se telehenderom utovara i istovara, e sad mozda bi nesto pravio sa usipnim kosem samo ne znam jos kako cu.
 
Da,svaka ćelija posebno.Na svakoj ćeliji imaju po jedna vrata.Koliko sam računao po jednoj ćeliji može da stane oko 5 vagona žitarica.
 
Poslednja izmena:
Ee to je to Emigran,to je to! Meni danas ovaj arhitekta kaze da ovi bocni zidovi ne mogu da se zidaju ciglom(blokom) u fazonu nece cigla moci izdrzati bocni pritisak... I da ne moze da se digne na stubove konstrukcija nego kompletni dole zidovi da budu betonski. Sve sto krene od temelja(zidovi) da ide pun beton skroz gore do ploce...
 
Tebi treba ovako nešto.Ima usipni koš,kofičasti koji diže gore i ispod svih ćelija puž koji prazni koju hoćeš ćeliju.U ćelijama urađeni metalni konusi tako da se ne lopata uopšte.Iznad ćelija takođe puž preko kojeg se puni ćelija koja treba.
6c7cb783dadb44d169ba2fc64a87b88b.jpg


Sent from my HTC U12 life using Tapatalk
c6073bbb0157b213a8753be16d27e4e3.jpg
Ovo je dobra stvar,bitno da se ne lopata

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Možda bi ovako nešto bilo rešenje za lopatanje, postavlja se pitanje cene. Naravno bez sistema za zaprašivanje:

 
Pazi znam za situaciju da je bocni pritisak izgurao zid. Nije to naizvno, zato i jeste arhitekta da izracuna sta moze sta ne. Ako radis sa cerklazima mozes sipati koliko god. Cigla tu sluzi samo da ne bude suplje, a beton drzi sve.
 
Ovi budu puni skroz i nema tu nikakvih problema.Kolega ako te interesuje moćeš doći da vidiš uživo_Ovo je u Ravnju.A ima i kod još jednog drugara još veći ovakvi silosi.
 
Ovi budu puni skroz i nema tu nikakvih problema.Kolega ako te interesuje moćeš doći da vidiš uživo_Ovo je u Ravnju.A ima i kod još jednog drugara još veći ovakvi silosi.
Vaziii,javicu se ako budem dolazio.
Pazi znam za situaciju da je bocni pritisak izgurao zid. Nije to naizvno, zato i jeste arhitekta da izracuna sta moze sta ne. Ako radis sa cerklazima mozes sipati koliko god. Cigla tu sluzi samo da ne bude suplje, a beton drzi sve.
Slazem se,ali cudno mi je bilo da nije predlozio ni jedan cerkalz nego sve pun beton...
 
Menjaj arhitektu. Pa kod mene bagremovi stupci 12x12 drze + daska obicna colarica. Sa serklazima na 1m sam vidjao na dosta mesta, eventualno prvi metar skroz beton ali to je kod velikih skladista tipa 30x30 itd.
 
Uvežene iz Nemačke,nisu nikad bile montirane.Proizvođač PETKUS(Nemačka) a vrlo je zanimljivo to što nisu pocinkovane nego su ALUMINIJUMSKE ćelije.Kapacitet je 150t po ćeliji i ima 4 ćelije,znači 600t.Cena je bila 8000 evra po ćeliji(+montaža+betonski radovi).
 
Menjaj arhitektu. Pa kod mene bagremovi stupci 12x12 drze + daska obicna colarica. Sa serklazima na 1m sam vidjao na dosta mesta, eventualno prvi metar skroz beton ali to je kod velikih skladista tipa 30x30 itd.
I meni je to strasno,na sadasnjoj kotobanji gde je ploca debljine 10 cm i bagremovi stubovi stari 40 godina,drze 50% vise tereta nego sto je bez problema. A on mi tu naprica mnogo po meni nebitnih stvari. Jedno od toga je bilo da platim ispitivanje tla gde ce doci objekat.
 
Nazad
Vrh