Sjenicka ovca

NEKA SU SA SREĆOM.. u pravo vrijeme na pravom mjestu a ta ovca dosla u gepeku zbog šampiona namazan si pravo ALI ko umije njemu dvije tj dvoje jagnjadi. pozdrav...
 
J..eš bradonju vazno je da narod vidi. Znaju ljudi i bez komisije šta je dobro. Prošle god bilo je gužve kod Vladinog boksa.
 
Hvala na podrsci drustvo.Za bradonju i slicne me nije preterana briga,samo da ne bude susa da zivotinje budu spremljene valjano...Spremamo polako kolekcije,ako iskoci neki stariji ovan dobar treba da se kupi, to mi fali samo da izlazem u svim kategorijama,plan je da se izlazu i romanovke da malo upoznamo ljude sa rasom...
 
Novosti podno Ravne Gore

2u5gp6f.jpg
[/IMG]

ndomt3.jpg
[/IMG]

2lo6pux.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 00:47 ---------- Prethodna poruka je at 00:41 ----------

2dgsys1.jpg
[/IMG]
 
@Cibi
Lijepo pazis i njegujes ovce, za to sve pohvale.
Ovce ti imaju prilicno krvi drugih rasa, moras nabaviti dobrog sto cistokrvnijeg sjenickog ovna pa vracaj na sjenicku rasu.
 
U rasu se ne razumem i ne mogu da komentarišem.Svakako da i ovce i jaganjci lepo izgledaju , ali moje zapažanje se odnosi na prostirku.Malo suve slame ne bi škodilo...:ppozdrav:
 
Ja sam to davno video Rajko pa sam delao unapred...
Skoro sve je kaparisano samo da roba stigne kod mene,nista sladje od zdrave konkurencije:)
 
Dogovoreno Munjoslave:)

---------- Poruka napisana u 22:47 ---------- Prethodna poruka je at 18:51 ----------


Ove god ce bit tezak posao odradit selekciju(slatke muke:)),uglavnom su curice kao sa gornje slike za sada od 13 sjenickih 26 jagnjadi (jedna samo dala jedno i jedna 3 komada ostalo dvojke,prosek ravna dvojka).
 
Svaka setva ima vreme za zetvu,a ja jos uvek sejem dok ne dostignem ono sto zelim, i uverim sve skeptike da ova rasa daje oko 2 janjeta po jagnjenju u proseku sa bar 50 posto policiklicnih grla koja se jagnje 2 puta za 15 meseci.Nadam se da ce za par godina taj cilj biti ostvaren(naravno zasluge za to pripadaju mojoj porodici koja je radila vise od 40 god selekciju i svim ljudima koji vole ovu rasu i pomazu mi da uspem)
 
Nazad
Vrh