Sjenicka ovca

Za vikend sam bio u gostima kod moja 2 prijatelja (Latif Bihorac i Senad Ragipovic) i vrsna odgajivaca Sjenickih ovaca pa smo malo setali i obilazili sve gde smo i naculi da ima vrsnih grla ove rase pa cu se u narednim postovima trudit da podelim sa vama utiske
za pocetak da krenemo od kraja nekoliko slika ovce koju sam pazario na kraju sveta (Memedovic bi mogao napravit pricu o mestu gde smo bili u gostima ja i kolega Latif)
Jedna zrela ovca sigurno teska preko 100 kg po nasem misljenju jedno elitno grlo(i po eksterijeru i po poreklu) kupljeno kod Dragoljuba Kocevica selo Bare,planina Giljeva,dozvolio mi je da biram grlo po zelji, zube gledali nismo a placena je 230 eura (vrsnu sjenicku ovcu tesko da cete naci za manje novaca samo da dam orjentir neki)


Bilo je komentara kad sam kupio ovo grlo da je skupo placeno,nismo gledali zube ja i Latif itd
Ali juce je rodila trojke(muske),posto je jos uvek kod Latifa on ce ubacit slike tih malisana kad stigne
Pravo grlo nikad nije skupo...
 
Pisi kao sto govoris...Ja cesce koristim rodila nego ojagnjila ne znam zasto i sve do danas nisam ni mislio o tome:)

---------- Poruka napisana 03-02-12 u 14:25 ---------- Prethodna poruka je 30-01-12 at 19:33 ----------

Evo i slika trojki u rukama coveka koji je i zasluzan sto su zdravi i napredni (kolega Latif)



 
Samo za Miladinovića!!!!!

Ima i sa ove strane Ravne Gore lepih jagnjadi.....

34nh6ba.jpg
[/IMG]
...evo ih sa majkama.....
f04vi0.jpg
[/IMG]
...toplo im je pod lampama... (ovo sam video od Miljkovića)
4r8eq9.jpg
[/IMG]
...evo još malo...
vpc3h3.jpg
[/IMG]
 
Čibi,jako su ti lepi i napredni jaganjci,svaka cast.ovo sa lampama je super stvar,ne kosta puno,a moze mnogo da znaci u ovim hladnim danima.samo,ja se bas ne bih usudio da ostavim ovako gole sijalice,djavo ne spava,a nasi objekti su od drveta,ako se ovce zalete pa razbiju sijalicu ne daj Bože,moze biti opasno,tako da se meni mnogo vise dopada resenje bas kao sto je kod Miljkovica,sa kucistem za lampe,bar neko improvizovano da bude.a ima i da se kupi,mislim da je cena 2500 din.za komad.
 
u inpaku mislim da su 1900 din lampe...lepe slike Cibi
Naravno da dobrih janjaca ima i u nasim krajevima,ali stojim iza toga da su najbolja grla uglavnom i dalje na Pesteru.neki od nas se trude da ih presele malo severnije...:)
Smederevac za nuzdu resava stvar prvog dana ako su mrazevi,kasnije topla stala resava problem bar kod mene
 
Poslednja izmena:
Bogami kolega cibi ako je suditi po slikama na dobrom si putu da nam napravis ozbiljnu konkurenciju,svaka cas za potomke ali i ovce takode kao i smestaj sve je na visokom nivou samo nastavi pozdrav.
 
Pozdrav iz hladne Sjenice,ovih dana neki Rus koji je preko nekih ljudi iz lokala kupio zemlju na Pešteru i napravio farmu,kupuje sjeničke ovce u tipu.Posao poverio lokalnom polj.inspektoru koji bira iz stada po 10-30 ovaca kako gde i plaća po 200 e grlo.Tako da će sada cena dobrih ovaca biti još i veća kolega Miladinović je još super prosao.
 
Da @Wulf cuo sam
Placao je ovnove 500-600 eura(Pljakicima je dao 600 eura)...Cuo sam da planira nesto napraviti(objekti i pasnjaci su vec spremni za preko 1000 odraslih grla,to je pocetni broj)nadam se da ce uspeti u tome,to je odlicna stvar za ovu rasu ako napravi veliko i reprezentativno stado
samo iz velikog broja se mogu birati elitni primerci
Ja sam na vreme kaparisao nesto grla tako da se konkurencije ne plasim:)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh