Sjenicka ovca

Konkurencija je zdrava. Drago mi je da je neko video potencijal ove rase. Kako vidim cene su jače nego za neka grla uvoznih rasa. Da je domaća nauka više radila na selekciji domaćih rasa bolje bi bilo nego što su pokušavali da stvaraju nove i to od uvoznih.
 
Jagnje 2 sahata staro.

Ako je verovati onoj narodnoj '' po jutru se dan poznaje'' , onda je preda mnom vrlo lep dan ....

sn118x.jpg
[/IMG]

2nb6dr9.jpg
[/IMG]

2q2kehl.jpg
[/IMG]

ix9pfs.jpg
[/IMG]
 
mozda je jedan al je mali dzin bas vredan:),prava je bomba(duzina i debljina nogu obecavaju jednog vrsnog ovna)
 
Ako ima zakrpu na korenu repa dali je to isto sjenička ili je to mana čistokrvnim grlima?
 
Imam jedno tako ispalo od majke, verovatno mu je neki predak bio sjeničak.
 
Ako ima takvih bez sare onda normalno ostavljas te ciste.Mada ni to nije neka mana,ako su mu ostale karakteristike ok nije to nista strasno.
 
kod mene u kraju ima nekoliko manjih odgajivaca sjenicke velike su i krupne ali crna boja na glavi nije toliko izrazena mjesa se sa smedjom
 
on je tu da ostavi potomstvo,mrcinu lepotana od 130 i vise kg lako cu kupit ako zatreba za gledanje:)

---------- Poruka napisana 15-02-12 u 13:05 ---------- Prethodna poruka je 11-02-12 at 19:47 ----------

evo malo linkova sa izlozbe u Valjevu juce
Sampionski ovan u kategoriji starijih ovnova,146 kg,vlasnik Kosic Zoran,odgajivac Arif Mujezinovic,pusten je na moju ovcu koja se slucajno juce parla cisto da pokazemo da i takva grla se mogu koristit za parenje a i da dobijem nekog potomka od njega
http://www.youtube.com/watch?v=t-tStRWpilc
posle skoro 5 meseci od ovce sa snimka dobio sam ovo dvoje janjadi
slikani sinoc posle jagnjenja

ovnic slikan jutros

i lepotica zenska:)
 
Nazad
Vrh