Sjenicka ovca

Cenim vas sud kolega Latko:),mada to vec znate
nije meren(cim ga stavi kolega na vagu napisat cu rezultat ), i ima punu godinu i malo vise ali je rekoh kod mene stigao sasvim zakrzljao sa oko 7 meseci starosti i manje od 40 kg,vrlo mrsav to vam sve govori koliko je vremena trebalo da se povrati
I tako malom sve mu je bilo na mestu sem mase,kao sto rekoh rizikovao sam pa cemo videt,...samo se jos ta masa ceka...
Uslikat cu i potomke sasvim su ok,ona mala na slici iz teme je njegova
 
Ove sjenicke na slikama izgledaju stvarno lepo,svaka cast drugari...nisam stucnjak za ovu rasu ali sam ubedjen da ove ovce imaju dooooosta krvi Virtemberga,pa me zanima da li su moje pretpostavke tacne?
 
Deki pretpostavke su potpuno tacne,uglavnom imaju krvi w,idf i merina u sebi ali selekcija koja se na toj rasi dugo radi daje joj poseban smek,takodje ima i uticaja mlecnih rasa iz Turske tu
@draganpan opet su me zarazili starim virusom da se ozbiljno posvetim rasi koja se decenijama gajila u nasim stalama
 
Bas ga je neko bio zapusto kolega Miladinovicu.Neznam o kom se radi a i nije okej preko foruma a uputio bih mu par komplimenata no sta je bilo biloje,vazno je da je on sad u prave ruke i bice sve okej. Mada ce muse odrazit na konacnu masu sigurno. No sta je tuje.Pozdrav kolegama.
 
Kolega @bibliotekar nema potrebe za dvosmislenim komentarima na ovom forumu bar
Imao sam srecu da licno upoznam kolegu Latifa i to je internet pocetnik ali covek skroz na mestu,i vise od toga(to ce vam potvrdit svi koji ga znaju sto je prava retkost u danasnje vreme)
sto se tice zapustenosti vec sam pisao da nije znao ni hteo jesti nista sem sena kad je dosao kod mene,sto je skroz cudno...
oko kvaliteta mesa smo vec raspravljali vise puta i nema potrebe da to vise potenciramo(meni licno je lepse meso sjenickog jagnjeta,kao sto mi je lepse npr meso pivskog nego sjenickog jagnjeta...)
ove rogonje sa slika su daleko skuplje od najskupljih rogonja za taj veliki praznik sto idu:)
 
mjeren isti dan, 100 kg (13 mjeseci)
29m21yx.jpg
2vil7xd.jpg
10e2548.jpg
omj2g.jpg
 
@bosnian dvizan je prava roba tezinom bi trebao dostici oca do sledeceg proleca na tvojim jaslama,ako bih izdvojio neki od njegovih kvaliteta to su svakako grudi i kompaktnost ,kao saliven je
 
Trudim se da ima dobru ishranu i ukupnu njegu, gene bi trebao imati dobre a na sta ce izaci to bog zna jedino sad zasad sam zadovoljan. Hvala jos jednom
 
Samo za Miladinovica,nemojte zameriti i nije neki kvalitet slika,ali cisto malo za ljubitelje sjenicke ovce sa novosadskog sajma
505j7t.jpg

vhzxqa.jpg

2gxofph.jpg

2cr3u5v.jpg

qsli7n.jpg

20a29hy.jpg

ovaj ovan tezak je 103 kg,ako se ne varam,a odgajivac je Davidovic Dragoljub.
puno pozdrava svima:ppozdrav:
 
Hvala za slike druze ako imas jos koju okaci,ima ovde kvaliteta ali i totalnih skartova i ono belo jagnje nije za sajam pod ovom rasom definitivno...
 
to je sve od slika sto sam napravio,slazem se da ima losijih grla,jos kad vidite da je samo jedan izlagac ove rase onda to postaje tuzno.pisao sam malo o tome u temi o W.vidim ovde na forumu toliko lepih grla ove pramenke kod par odgajivaca,ono sto mi se posebno dopalo je sto su sve ovce jednake,nema skartova i onda se stvara jedna lepa kompletna slika,steta sto su ljudi malo ne zainteresovani za izlaganje svojih grla,ali i to je razumeti s obzirom na sve peripetije i cenu zakupa izlagackog mesta.
 
Hvala na slikama svakako,a obzirom da znam pricu i oko ovih izlagaca i oni su jedva otisli,prevoz i sl sve je bilo u zadnji cas
steta je zaista sto najbolji svoja grla ostavljaju kod kuce(kad je ova rasa u pitanju to je veliki problem oduvek)
 
slazem se,ova rasa ima dobre proizvodne karakteristike,idealna je za gajenje u Srbiji,ali je nepravedno zapostavljena,a to sto se slabo prezentuje samo pogorsava situaciju.
 
Nazad
Vrh