Sjenicka ovca

Ovan ti je izvanredan kolega bosnijen:Gde si ga nabavio (salim se naravno) pozdrav svima.
 
wvqss3.jpg


2potqf8.jpg


m8gz9v.jpg


15z32o7.jpg


anbslf.jpg
 
To i jeste sjenicka oplemenjena izvorne skoro vise da i nema...
ovca sa slike sa golom glavom nije daleko od izvornog tipa bez cube itd...
 
evo slika jednog ovna koji je trenutno kod mene,star je 25 meseci,iz trojki je po recima vlasnika,vlasnik je Kosic Zoran,ojagnjen kod Omera iz Zitnjice
iako je i losoj kondiciji sto se i vidi ima preko 100 kg,izuzetno lepo grlo skroz u tipu bez preterivanja se moze svrstati u elitna grla kad je ova rasa u pitanju
29caw6w.jpg

259esrd.jpg
 
steta je samo sto ga nisam slikao sa vunom bio je pravi lepotan,vuna je malo krila stanje kondicije(u rukama pravog odgajivaca verovatno bi imao preko 130 kg u ovoj starosti)
 
jako lijep ovan za njega se netreba bojati kad je u tvojim rukama pogotovu i dorba pasa po danu i bice on pravi
svidja mi se zbog svojih rodgova i da nebude sve jedne boje
 
lepo grlo nema sta, jeste u pravim rukama ali se pitam dokle. Ako se vrati na stare jasle tesko njemu salim se naravno.pozzzz.......
 
U nedelju sam posetio Sjenicu i pazario par grla
Evo i par slika koje ce vam najbolje reci kakva grla cuva kolega Latif Bihorac
Jagnjad
2dw6yhl.jpg

29ennmx.jpg

Ovce
35buyh1.jpg

2wgunhy.jpg

Kolekcija njegovih po mom skromnom misljenju najboljih 5 ovaca,sve ovce doje jagnjad i teske su oko 100 kg
rici9f.jpg
 
Jagnje koje sam pazario kod Latifa,njegova sestra bliznakinja i majka
Ovnic je tezak 62 kg a ovcica 54 kg,njihova slika kao malih je u temi na strani 13 na dnu
sn2ik2.jpg

2aiem85.jpg

1zdywbc.jpg

2s8mseu.jpg
 
Jos cetiri jagnjeta koja sam pazario za vikend od odgajivaca koji forsira genetiku Milevskih sjenickih ovaca(svi su iz dvojki)
Grla je za mene odabrao i kupio kolega Latif Bihorac i tom prilikom presao preko 200 km dok je sve to odradio na cemu sam mu vise nego zahvalan
1zflh6h.jpg

333d4t4.jpg

2i9qwb4.jpg

6nwhz9.jpg
 
Nazad
Vrh