Sjenicka ovca

Sve je ovo super dragi moji ovcari imao sam priliku uzivo sve ovo videti pre mesec dana ali znajte da je Latif sampion bez obzira na manji broj grla koje drzi bas shodno tome maksimalno se posvetio selekciji i uslovima drzanja.
Naravno ukusi su razliciti ovo je moje subjektivno misljenje pozzz
 
Evo par svezih slika iz okoline Valjeva,stado mog kolege.Ovnic na slici je bliznak ojagnjen kod Mirsada Bihorca(ima ga na slikama od pre u ovoj temi) njegov brat je kod mene(slika ce biti za koji dan).Na slici br 3 je glava dviske koja je pre par dana dosla u moje stado
29dtph3.jpg

28itbht.jpg

24pcn7d.jpg
 
Miladinovicu svaka cast veoma cenim tvoj ozbiljni pristup i volju za rad sa jednom predivnom autohtonom rasom. Hvala bogu da neko ozbiljno hoce da se bavi i domacim rasama.
 
Hvala druze:)
Sto se radi od meraka nikad nije tesko ni skupo:).Srecom ima nas jos zaljubljenika u ovu rasu,polako pocinjemo i da se udruzujemo i saradjujemo pa ce nadam se ova rasa biti sacuvana i unapredjena na ovim prostirima.
 
bitno je da se ide naprijed kao i to oplemenjivanje ali pored sjenicke koja je i najbrojnija u tim djelovima i druge rase pramenki treba da se sacuvaju
 
ovca ima jaku cubu ali to je nasledstvo od oplemenjivanja sa IDF(svrljiska daje nesto drugacije rezultate kad nadjem sliku pojasnit cu),posto jos nema direktiva oko toga da li je cuba pozeljna ili ne svako gaji kako mu se svidja,cinjenica je da sto se proizvodnih rezultata tice podjednako su dobre i ovce s cubom i bez.o tome smo vec diskutovali,ja prvi cubaste sjenicke ovce ne volim al ko jednom uzivo vidi npr Milevske ovce(sve imaju cubu i zatvoreno runo) ne moze ostati ravodusan
 
koliko ja znam sjenicka je malo krupnija od svrljiske i da su svrljiski ovnovi vecinom bez rogova
nesto mi je nejasno vidjao sam sjenicke bez rogova a i u mom ima bezrogi ovnova pramenke pa cak i mi smo imali jednom nezma odakle se tavi stvore
 
i dalje Arif neki interesantni detalji. Pokusajte kod ova dva ovna skinuti rogove i tamne povrsine sa njihovih lica, pitanje, sta ce te dobiti?
 
Nazad
Vrh