Sjenicka ovca

Stvarno su prelepe,moze se naci po koja losija ali po meni zanemarljivo ovnovi su kvalitetni jedino sto mi se cini da su neke sugave,nadam se da gresim.svaka cast poz
 
da se ne zahvaljujem na svaki post za ove slike samo cu reci jedno veliko HVALA druze @bosnian
ovo sto je prikazano je uglavnom ono najbolje od ove rase trenutno
 
21nmv53.jpg
9u7n7k.jpg
2ql8r9k.jpg
9itx7t.jpg
seyd01.jpg
t7cyex.jpg
3499vlf.jpg
6glbip.jpg
30cyvzt.jpg

Evo novih slika od mojih ovaca .
 
iam dvoje dobrih zenskih jaganjaca od majke w a ovan bosanac da li da ih ostavim za priplod sa dobrim idf ovnom mislim da bi bili extra
 
prinove

Aktivni smo ovih dana, u prilog tome evo i od mene nekoliko fotografija, prije svega zbog prinova od prije dva dana cetri zenske su stigle u druzinu, lahko ce se prepoznati pod vunom su. Takodjer usput i fotografije vec vidjenih na forumu s tim sto su sada osisane/i. Jedna od prinova i nije glavom bas u tipu malo odudara ali ima nevjerovatnu za mene dosad nevidjenu duzinu i to je bio razlog kupovine. Inace sve cetri su decembarska janjad sa prosjekom su trenutnim na 44 kg.
xckuj5.jpg
14cr9xc.jpg
20axoxy.jpg
qn9xl2.jpg
ovan (takodjer prinova od prije tri sedmice vec vidjan na forumu kod kolege Bihorca)
34t72wy.jpg
65tzx1.jpg
ovnic
23hk5f7.jpg
1zdmdqx.jpg
2dvpht3.jpg
mkf82h.jpg
 
Sa takvim pocetnim stadom vrlo brzo se postaje sam krem kad su kvalitetna grla ove rase u pitanju,svaka cast kolega:)
Da je nega prava to se lako vidi.Sto se tice dugacke ovcice tu nema greske grlo te duzine kad je ova rasa u pitanju je uvek dobrodoslo a i sara je sasvim ok
 
jagnjad su stvarno lijepa kao i sve ostale ovce ukljucujuci i ovog ovna sa dobrim i cvrstim nogama i jako dobrom duzinom
oceli i sarac da ucestvuje u parenju ako je ovan
 
Dobio sam je u paketu kompenzacijskom s jednim kolegom s foruma sam pravio razmenu(racunata je po sasvim pristupacnoj ceni,prijatelji se lako dogovore uvek da svako dobije ono sto zeli:)),jako lepo grlo zaista a kakva ce se pokazati videt cemo
 
Kao prvo uz malo zakasnjenje svim forumasima koji slave cestitke za Vaskrs i Uskrs uz najljepse zelje za zdravljem, srecom i bericetom u ovoj godini. Hvala za komentare a sarena je moja mezimica i ima povlasten status medju ovim gospodjicama.
 
Dobar momak a rogovi su mu izuzetno lijepi, obecava sad zasad dalje je do vlasnika koliko ce mu uspjeti izvuci maksimum, ima dobre predispozicije.
 
Rogove zaista ima lepe,koliko znam i genetiku iza njega dobru,ali je kao jagnje bio dosta zapusten(uzet je na rizik da se vidi dal ce biti vrhunski bas ili ostat skart,trenutno obecava da se nisam prevario kad sam ga birao) jos uvek cekamo dal ce dostici pravu velicinu,imat ce vremena do 3 godine da pokaze od cega je sazdan.potomci su mu jako dobri
 
Lepo je znati

Maločas zahvalih članu Foruma miladinovic.

Iz momenta pozvah gospođu mobilnom vezom.
Gospođa mi veli: Radi kako si naumio.

Da, divna je tema, divne su fotografije.

Međutim, pozovem ponovo gospođu mobilnim i pitam: Kako dalje ?
Gospođa odgovara: Idi dalje časni Internet Bibliotekaru.

Kao pošten i pametan Bibliotekar, idem dalje:
http://www.youtube.com/watch?v=whWh8AVQUPU
 
Poslednja izmena:
Pozdrav kolege:Ovnic na clici izgleda kompletno,neznam tacno koliko je star ,ako je napunio godinu trebalo bi da bude malo krupniji ma da je ovo samo slika,verovatno izgleda mocnije ako nije problem izmeriga.Ako dostigne dobru kilazu onda je sve na mestu zaista sto se tice izgleda je sve okej.Ako je kako kazes kao mali bio zapusten to moze da se odrazi na njegovu konacnu masu ali potomstvo mu moze biti izvrsno sto je najbitnije.
 
Nazad
Vrh