Sistemi za navodnjavanje

Arkadije, ti uzmi kapajuće trake i navodnjavaj celu površinu pa nam javi kako ti ide.
 
@pop step I to je 30l po m2 ?.Ne razumem sto ljudi komplikuju stvari,navodnjava se povrsina,nema sta nikakvi metri da se koriste,nebitno kakav se sistem navodnjavanja u pitanju.
Traka povrsinski zalije nekih 30 cm levo i desno od sebe, a nize u dubljim slojevima vlaga se siri tako da svaki red dobije vlagu. Prednost kod kap po kap je sto tih 30l dublje ode nego da si tifonom zalio sa normom od 30l.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ne ide kod svakog tipa zemlje voda u širinu.Pjeskulje i tzv tanka zemljišta propuštaju vodu u dublje slojeve bez značajnijeg širenja od površinskog
 
Jel moze neko ukrakto da napise podatke potrebne za tifon od 90/400

Koji bunar?
Koliko vode mora da bude dostupno iz bunara?
 
Jel ima neko iskustva sa ovim dizel pumpama sa neta? Ja narucio od 3 cola.
Kada su se pojavile te pumpe bile su bombe kao i sve kada dođe nešto novo iz kine.... Prva pumpa (90e) koju sam kupio spržila je benzina i benzina (možda i 2000L za sezonu) radila je sa 3,5L 4sata. Od jednom samo nije htela da upali.... (nosio kod majstora sve pregledano sve ispravno ali da sastavi neće).... Kupili drugu (100e) druga potrošila možda 120L benzina i isterala ulje. Tako ostavljena. (ova je sa 3,5L mogla da zaliva 3sata...). Kupljena treća pumpa (110e) ta je potrošila možda 50L benzina i počela da zeza sa paljenjem. Jednostavno samo sam ih ostavio tako i stoje, žao mi da ih bacim u gvožđe. Posle sam se prebacio na agregate i ćao.
 
Koji fi bunara je minimun za to?
Nije bitan fi bunara , veći fi imaš samo početnički kapacitet vode ako nema dotoka ili prave žile što bi mi rekli džabe ti je i kopani od 1,5m . Ja u bašti imam bunar fi30, 10m dubine, nivo vode na 2,5m i nemože ga slap 800 iscrpiti slobodnim crevom 3 cola .Dok u voćnjaku je fi 80 dubine 16 meara i nemam vode za diznu 18mm na topu. Vidi se voda dole ali je pumpi jako teško da vuče sa 6 do 7metara . Tako da tu nemožeš postići nikakav pritisak.
 
Nije bitan fi bunara , veći fi imaš samo početnički kapacitet vode ako nema dotoka ili prave žile što bi mi rekli džabe ti je i kopani od 1,5m . Ja u bašti imam bunar fi30, 10m dubine, nivo vode na 2,5m i nemože ga slap 800 iscrpiti slobodnim crevom 3 cola .Dok u voćnjaku je fi 80 dubine 16 meara i nemam vode za diznu 18mm na topu. Vidi se voda dole ali je pumpi jako teško da vuče sa 6 do 7metara . Tako da tu nemožeš postići nikakav pritisak.
Kako nije bitan?
Ne moze biti nikako isto izvući 800l iz fi80 i fi150
Normalno da je onda potrebna i veca pumpa ali dobijamo veci protok i brze
navodnjavanje
Kod nas je voda na 4m
 
Fi bunara odredjuje kolicinu vode,kao i duzina sita(4,6,9 m)

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh