Sistemi za navodnjavanje

Ja sam aplicirao za njega pa kakav bude
U stvari za ovaj
3503-69c3cecdd6f6866436ab2a232bac62f6-2151003-0.jpg
 
Povoljno je, i ja se dvoumim dali da uzmem tifon, malo me muči malo dvorište pa bi mi malo smetalo manevrisanje vozila.
 
Nisam ništa radio, kruže neke priče da u tom sistemu kamenac pravi problem pa mi to sumnjivo. Ono što je sigurno je nadzemni sistem kpk ili tifon. Ja sad imam povoljnu mogućnost da u Mađarskoj subvenciji kupuim plug i tifon za 2700 e. Ako uzmem samo plug 2300 e nemogu samo njega konkurisati za Mađarske subvencije jer ne ispunjava minimalni ulog. Ako donijem naše subvencije 30% za plug koštao bi me 1644 e, a u Mađarskoj subvenciji i plug i tifon 2700 e. Tifon nije planiran da se kupuje a plug moram ali bi me skuplje koštao. Uz konbinaciju pluga tifon bi me koštao oko 1150 e.
 
Jesil ti to Miladine dobro skontao.....da bi aplicirao mora iznos madarske subvencije biti NAJMANJE 2500 Evra a najviše 25000.....sve preko plaćaš punu cijenu..Primjera radi,za ovaj moj tifon trebam izdvojiti 1900 evra što je odprilike jedna trećina pune cijene.Dvije trećine ide na teret Mađara što bi ugrubo bilo 2x1900=3800Evra sa kojim se komotno uklapam u najniži prag za apliciranje.
Izvinite za off
 
Valjda sam dobro skontao, sam plug ne uklapa jer mu je puna cijena 2340 e, a tufon i plug je oko 9000 e, Mađarima pripada oko 6000 e.
 
Ima li kakve veze dali je platforma okretna ili nije, i mogu li ovi tifoni raditi na 5 bari centralnog sistema za navodnjavane razvedenog ispod zemlje, znači bez pumpe.
 
Ima li kakve veze dali je platforma okretna ili nije, i mogu li ovi tifoni raditi na 5 bari centralnog sistema za navodnjavane razvedenog ispod zemlje, znači bez pumpe.
Mogu da rade na 5 bari i naprimer ja imam bunara sa dubinskom pumpom i imam centralni vod od 600 metara pa mi je tamo na kraju prikopcen tifon i radi bez problema...poenta je usaglasavati koliko zahteva tifon vode na koliko bari,koliko imas gubitaka u centralnom vodu na odredjenoj duzini sa odredjenom precnikom cevi i koliki je kapacitet pumpe na drugom kraju voda...
 
Centralni vod je mislim fi 400 ili 500, a krak prema meni je fi 125 koji je dug možda oko 500 m. Izvođači tog sistema su rekli da će pritisak biti stabilan 5 bari, međutim prodavac je probao tifon negdje u semberiji na tom centralnom sistemu i kaže da je pritisak bio 8 bari.
 
Po kataloškim karakteristikama ovaj tifon namotava od 3-7 bara

FORRAS 50

-dužina:160/180/200 m

-potreban pritisak: 3-7 bara

-potreba za vodom: 120-300 l/ha

-primjena vode: 5-20 m³/h

-Ø50mm
 
Danas sam tražio predračun za ovaj model 50/200 okretni i top sa nekom turbinom, moj dio plaćanja 2080 e čini mi se.
 
Nazad
Vrh