Sistem pdv-a?

Ima li neko informaciju u vezi pdv na dizel,ako se odlucim za ulazak u pdv,kako se obracunava godisnja potrosnja dizela na koji mogu da ostvarim povracsj pdv,po broju ha u registru ili na neki deugi nacin,koji je limit godisnji??

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
Nema tu odredjenog limita . Jedino sto inspekcija gleda kada dodje je da bi trebao imati napisane normative cime se bavis . Npr ratarstvo pa da bude navedeno koliko nafte godisnje ide za obradu zemlje ,transport i slicno . Ako ima stoke i tu navodis potrosnju nafte po dvoristu , ako ima malo teretno vozilo napises godisnju potrosnju za nabavke i slicno . Sve u svemu gledaju da nije pretjerano.
Najcesce ako su bili ranije kod nekog u kontroli kopiraju njegov normativ i slicno pa porede dali mnogo odstupa . Bar je ovde tako.
 
Pozdrav kolege

Da li bi mi neko mogao objasniti kako se fakturisu dnevnice sezonaca? Imamo trošak oko 300000 na dnevnice sezonaca i to sve u 20 dana juna meseca pa me zanima ako bi usli u pdv kako bi te troškove zaveli?

Takodje imamo zemlje u zakupu na duzi period i sve je to zavedeno u gazdinstvo, da li bi bili u obavezi da i na te ugovore plaćamo porez ako udjemo u pdv?

Takodje me zanima da li bi mogao da ostvari povraćaj PDV-a kupovinom kuce u selu?



Sent from my moto g(60) using Tapatalk
 
Neminovnost je ulazak u pdv. Drzava radi na tome da sva profesionalna gazdinstva budu u pdv. Milom ili silo ce naterati sve pre ili kasnije raznim uredbama. Prica se nezvanicno da ce smanjiti gornju granicu na 3m od polovine sledece godine. Dali je to istina ili trac videcemo.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Sve ce uraditi bicemo kao i firme ko prezivi pricace.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Pozdrav kolege

Da li bi mi neko mogao objasniti kako se fakturisu dnevnice sezonaca? Imamo trošak oko 300000 na dnevnice sezonaca i to sve u 20 dana juna meseca pa me zanima ako bi usli u pdv kako bi te troškove zaveli?

Takodje imamo zemlje u zakupu na duzi period i sve je to zavedeno u gazdinstvo, da li bi bili u obavezi da i na te ugovore plaćamo porez ako udjemo u pdv?

Takodje me zanima da li bi mogao da ostvari povraćaj PDV-a kupovinom kuce u selu?



Sent from my moto g(60) using Tapatalk
Pre svega,pdv se vraća na poljoproprivrednu meh. I operemu koja se koristi u poljop.Ne mozes da kupis kucu u selu i da trazis povrat pdv,jer to ne spada nikako u poljoprivredne svrhe.
Ja mislim da se taj porez na zemlju ne placa,samo odvodnjavanje.
A i trebao bi da imas jos jedno gazdisnstvo sto nije u pdv da kombinijes sa njim uplate i ostalo. I pdv nije los,mora se voditi racuna.
 
Dok ima lufta da gazdinstvo sa 1ha ima promet 8 000 000din,a gazdinstvo sa 200ha zavrso sa profitom od 2000e i na to se oporezuje sostem ce biti cista fiktivna stvar.
 
Pravila igre odredjuje drzava mi se samo prilagodjavamo.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh