Sistem pdv-a?

Kako racunate prinose vi koji ste u PDV-u, da li prijavljujete realne cifre ili?

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Mislim da ima, ako recimo ima zasejanih 50ha kukuruza i preko racuna proda 300t a na crno za kes proda 200t
Po ovoj racunici prinos je 6t/ha
Moze li proci tako nesto?

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Moze dok ne dodje inspekcija . Kao meni 2015, pa rekli da sam malo kukuruza prodao 2014 ., a imao sam vece stete od poplave pa zato. Oni uzeli iz zavoda za statistiku prosjecan prinos pa meni obracunali da sam morao toliko imati . Rekli potpisi razliku , a bila oko 3000e i nece biti kazne. Ja budala potpisem zapisnik i namirim te 3000e , kad nakon par mjeseci dodje kazna isto toliko . E tu sam se zalio , pa sud , i oslobodi me kazne , i sudija mi kaze da nisam trebao ni ono pristajati , itd...
Kod pdv kontrole u poljoprivredi sve se svodi na kontrolu troskova koje smo prijavili . Zato moras imati normative za proizvodnju i drzati se toga .
 
Mislim da ima, ako recimo ima zasejanih 50ha kukuruza i preko racuna proda 300t a na crno za kes proda 200t
Po ovoj racunici prinos je 6t/ha
Moze li proci tako nesto?

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
Ne mozes prodati na crno sem na dzak i pijacu ali to je 0.01% nase proizvodnje u selu sto bi se tako prodalo.
 
Znam da tesko ide prodaja na crno vecih kolicina ali duga je godina ko ima svoje skladiste svakakve prilike se ukazu
Druga stvar kod nabavke umjetnog djubriva, niko ne moze utvrditi koliko ste djubrili njivu, tu se pojavljuje mogucnost vece kupovine i preprodaje proizvodjacima koji nisu u PDV jos se na vece kolicine dobije povoljnija cijena tako da ste srecni i vi i onaj kome preprodajete, naravno sve ovo treba raditi u nekim razumnim okvirima

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Nekad se moglo dobiti racuna za djubrivo , hemiju , naftu , kolko oces besplatno , od prodavaca . Sve sto prodaju za kes po punoj cijeni skupe nekom ko je u pdvu , po minimalnoj marzi i dobro svima . Sad malo i prodaju za kes po visoj cijeni , a malo ko i hoce da se upusta u takve stvari .
 
Mislim da ima, ako recimo ima zasejanih 50ha kukuruza i preko racuna proda 300t a na crno za kes proda 200t
Po ovoj racunici prinos je 6t/ha
Moze li proci tako nesto?

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока

Pa kome bi ti prodao 200t kukuruza na crno a da ne placa preko racuna;) Ovdje na otpad ne mozes da prodas ni nekoliko kg otpadnih sirovina da ti ne uvedu broj osobne ili OIB ili oba.
 
Nebitna je kolicina, vazno je da se ne prikazu stvarni prihodi pa ko se kako snadje
Ja nisam u PDV-u, niti planiram za sada ali repromaterijal nabavim prko proizvodjaca koji su u Pdv-u...

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Nije bas tako da pare od pdv idu u dzep kada se proda roba. Dobije se samo 8% (ako se uopste i dobije), ali si vec dao drzavi 10% na repromaterijal i 20% na gorivo, delove, mehanizaciju. Isto tako na pdv mozes biti u dobiti samo za onu razliku izmedju stope od 20% i 10%. Ali ta dobit nije dovoljna da podmiri troskove PIO i knjigovodje. Da prodas robu manje od roda mozes, ali ne mozes da poslujes sa gubitkom, ustvari mozes ali ne u nedogled.
 
Jeste, otvore više gazdinstava i muljaju ali ništa ne traje večno. Nije ni inspekcija mutava. Ne ide da troškove od više gazdinstava prikazuješ kao trošak jednog-onog gazdinstva koje je u pdv-u. A kad dođe do prodaje robe-prihod onda prikazuješ račune samo ovog pdv gazdinstva.... ne ide.
Trošak knjigovođe je relativna stvar, ali ide od 50 evra pa na više po mesecu. Pio, nemam pojma. Ne želim ni da se setim koliko je.... Puno!
A troškovi kuće..... Pa valjda može sa tog računa da se plati ali naravno ne skidaš pdv na to. Ja platim sa drugog računa. Tako me prethodni knjigovođa savetovao. A ovog sad što imam, nisam ni pitao.
 
Ja placam PIO 6600, socijalno ne placam jer radim. Sa racuna ne placam nista sto nije za gazdinstvo, ali mozes da podizes novac bez pravdanja. Knjigovodja je relativna stvar. Kako za koga. Ja placam 3000.
 
Prije svega Srbija ima jedina specifican pdv za poloprivredu . Pola pdva , ili manje , to sto pricate 8% , ili 10% . Tako da su teorije potpuno drugacije. Sve druge zemlje bar u okruzenju . BH ,HR i ostale imaju jedinstven pdv za sve .. Kod nas je npr 17% na sve zive proizvode i nema drugacije stope.
 
Kada bi bila ista stopa onda bi se razlika na pdv mogla napraviti samo ako su veci rashodi od prihoda (poslovanje sa gubitkom). Sve dok su razlicite stope moze da ostane deo pdv. Samo u rashodu treba biti sto vise onog od 20% (mehanizacija, objekti, gorivo...)
 
Nazad
Vrh