Sistem pdv-a?

Ne spadaju,ne spada ni pdv ,koji ti je uplaćen.
 
Kako se ulazi u pdv ?Pitanje je tipa kako se prijavljuje ,sta je potrebno od dokumentacije ,da li opet kontrolisu unazad promet ,da li da ocistim racune pre ulaska itd ? Ne prelazim limit ali ako povecam proizvodnju precu sigurno , nemam investicija ni kupovine mehanizacije , jedbostavno hocu da probam da vidim kako to ide ako bude sve ok ostajem ako je lose izlazim
 
Ako ne prelaziš 8mil dinara u roku od 12 meseci NEmoj da ulaziš u pdv. Ako nemaš nameru da investiraš u mehanizaciju NEmoj da ulaziš u pdv. Ako hoćeš da uđeš u pdv bez ovih razloga samo da bi video kako je-NEmoj to raditi.

Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
 
Ja kupujem godisnje 2-5k evra mehanizacije u proseku. Pdv na to je 400-1000e. Kad uracunam knjigovodju i odlaske do grada + gubitak vremena za to meni se pdv ne isplati. Ko kupuje kombajn ili investira u neku haletinu ima racuna da udje.
 
U prvoj godini ne bi nista investirao da ne bi zaglavio ,znaci svelo bi se na kupovinu prasadi stocne hrane repromaterijala itd ,ako prekinem tov junadi i predjem na tov svinja probicu limit od 8 miliona tako da bi 2 ture svinja po 150 kom morao da pisem na neko trece lice pa sam mislio da udjem u pdv godinu dana odradim tih par tura ako vidim da ima racuna ostanem i ne mislim o granici
 
Kako se ulazi u pdv ?Pitanje je tipa kako se prijavljuje ,sta je potrebno od dokumentacije ,da li opet kontrolisu unazad promet ,da li da ocistim racune pre ulaska itd ? Ne prelazim limit ali ako povecam proizvodnju precu sigurno , nemam investicija ni kupovine mehanizacije , jedbostavno hocu da probam da vidim kako to ide ako bude sve ok ostajem ako je lose izlazim
NE mozes ti tek tako da izlazis iz pdv-a kad ti hoces.
 
E pa to me zanima kako se ulazi i izlazi iz pdv ,ako ne kupujem mehanizaciju i ne zidam onda mogu posle godinu dana da izadjem tako nesto
 
Ako praviš halu ili zidaš objekat to što praviš mora imati sve moguće dozvole i projekat za gradnju i voditi se kao objekat za poljoprivredu inače ništa od tog materijala i posla ne može da udje u trošak gazdinstva niti povraćaj pdv-a. Investicije u mehanizaciju su velike i nose 20%pdv pa se zbog njih vredi upustiti u pdv ali to brzo postaju igre bez granica.

Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
 
Znaci repromaterijal,nafta,rezervni delovi jednostavno nisu dovoljni da bi bilo opravdano ulazak u pdv?
 
Lepo, ti kad prodas tvoj kukuruz dobijes cenu sa pdveom i nisi duzan drzavi da vratis pdv, a ja moram da vratim pdv drzavi. Ako necu da vratim onda moram da imam ulaznih racuna.

Zanimljivo , ovdje ako nisi u PDV-u ne dobijas PDV, a da bi dobio PDV uz neku robu moras to prodavcu dokazati sa poreznim brojem. Zato me stalno i buni cijena necega recimo kukuruza u kojoj je uracunat PDV , ovdje su sve otkupne cijene bez PDV-a.
Uzivajte jos malo dok mozete tako ;)
 
Vremenom ce sve proizvodjace gurnuti u PDV, jednostavno je tako, drzava izmislja samo nesto da se uzme novac.Pravo pitanje je kako onda gomila stranih firmi posluje u rezimu slobodnih carinskih zona, tako da ne placa carinu ni porez ninasta. Jednostavno naseg coveka orobi, a strancu ne smes nista.
 
Nazad
Vrh