Sistem pdv-a?

 
Ovo se odnosi na PG koji su u sistemu PDV-a. Ako su samo preduzetnici po automatizmu im sleduje 3 x 30.000 i ako imaju račun u samo jednoj banci, onda ne moraju da otvaraju novi, to će otvoriti trezor po automatizmu. Ako imaju više računa, moraju sa jednom od banaka da otvore namenski račun. Ako su i zaposleni u PG i primaju redovnu mesečnu platu od svog PG onda za svaki mesec moraju podneti PPP-PD obrazac i isto će dobiti 3X30.000. Tako sam ja to razumeo.
 
Ovde piše da poljoprivrednik bez obzira da li je u pdv-u ima pravo na novčanu pomoć
 
Pise: "preduzetnik poljoprivrednik". Dakle, ne svaki poljoprivrednik. S tim sto je svako ko je u sistemu pdv automatski i preduzetnik poljoprivrednik. A to mozes da budes i ako nisi u pdv. Bar sam ja tako shvatio. Ko zna bolje neka to i napise.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Evo , dobio obaveštenje od banke da mi je otvoren namenski račun u vezi Covida 19,u toj banci mi je račun u vezi trezora i u vezi PDV -a.....znači otvorili su račun bez mene....dalje ne znam ništa
 
I moj knjigovođa kaže da nije Srđan u pravu, kaže da je podnela sve što treba, ja sam dobio poruku da mi je otvoren namenski, samo još da čekam lovu.
 

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Sad sam usao ne e banking, i vidim da mi je uplaceno 30000. Nisam dobio nikakvu poruku, pa sam sad video pare na racunu.
Kad sam pitao knjigovodju pre nekog vremena za te pare, rekla mi je da nemam pravo, jer ne isplacujem sebi platu, i da oni kojima je uplaceno treba da vrate pare. Sad me zanima da li treba da se vrati, ili ne?
 
Ja koliko sam razumeo imas pravo za treba samo da prebacis novac virmanom sa covid racuna na kojem je tih 30000 na svoj tekuci racun
 
Nazad
Vrh