Sistem pdv-a?

Inspekcija koja kontrolise PDV obveznike je prostigla u nasu opstinu (Kovacica), navodno ce kontrolisati 17 gazdinstava, u Crepaji su vec bili kod nekih.
 
Da li su nekom legle pare od povracaja PDV-a? Meni u resenju pise najkasnije do 5.9. ali uplate nema...
 
Meni ništa,dobio opomenu da uplatim 6000 kao neki dug:sta: U rešenju piše nakon kontrole utvrđeno da dugujem navedenu sumu I da je uplatim u roku 5 dana u protivnom uprava javnih prihoda će biti prinuđena da pokrene prinudnu naplatu. Šta je u pitanju ne smem ni da pitam, potpisnik opomene direktor ekspoziture u Alibunaru. Čim je došao novi ministira počeli su da nešto kao rade. Inače u 2013 godini nisam ništa do sada uplaćivao,PIO,ZDR,PND sve je knjigovođa rešavala I skidala sa poreskog kredita.
 
Aj mi malo pojasnite.Ja sam za prehodni kvartal imao predato računa sa vrednošću pdv-a od recimo 300000din.Nisam tražio da mi se isplati taj novac.Jer to smatrate poreskim kreditom i da mogu od toga da skinem i platim recimo PIO?
 
Jedno pitanje za clanove koji su u pdv u ,kakva je situacija sto se tice takvog gazdinstva da li sa njim moze da se trguje kao sa doo tj kupuju i prodaju polj.proizvodi ili je moguca samo prodaja svojih proizvoda
 
Ne možeš da kupuješ poljo proizvode osim za vlastite potrebe,ako hoćeš da trguješ moraš se registrovati u APR za tu delatnost.
 
U II kvartalu sam imao pretplatu .Nisam tražio povraćaj.U III kvartalu sam imao nešto malo za povrat i za to sam tražio povraćaj i danas dobio uredno rešenje.Mogu li da zahtevom tražim i isplatu pretplate iz II kvartala?
 
Ne mozes za ono sto je proslo, samo za tekuci kvartal.
Ček i onda recimo meni propadnu pare jer nisam tražio povraćaj?Knjigovođa mi reče da se može tražiti uz popunjavanje nekog zahteva.

- - - - - - - - - -

Zvao poresku.Sve unazad 5 godina što je ostalo predplate PDV-a se može podići bilo kad.Popuni se zahtev i čeka se novac.
 
Nazad
Vrh