Sistem pdv-a?

Posto je 20.04. bio subota rok za podnosenje prijava se pomera do 22.04. a 45 dana od tada je 06.06.
 
Jeste bio 10ti. Ali je Dinkić uveo od ove godine, da se podnošenje produžava do 20-og. i rok za ispatu se skraćuje na 30dana. Pa je onda kada je prošao 30ti dan izdao uredbu da se rok produžuje na 45 dana. Tako da se ceo rok pomerio duže nego što je inače bio... A cilj mu je bio da uvede red i skrati rok...! Samo što se kao i uvek negde prekalkulisao, i u kasi nema para.

Eto vidis nisam u toku za taj 20-ti, a i knjigovodja mi trazila zavrsni 10-og, tako da nisam ni sumnjao da je drugcije, ja samo znam da odbrojim od 10-og 45 dana :haha:
 
Kolege, prilikom kupovine neke masine, sta sve od papira treba traziti, da bi se ostvario povracaj PDV-a?
 
Jeste bio 10ti. Ali je Dinkić uveo od ove godine, da se podnošenje produžava do 20-og. i rok za ispatu se skraćuje na 30dana. Pa je onda kada je prošao 30ti dan izdao uredbu da se rok produžuje na 45 dana. Tako da se ceo rok pomerio duže nego što je inače bio... A cilj mu je bio da uvede red i skrati rok...! Samo što se kao i uvek negde prekalkulisao, i u kasi nema para.
Lepo sam rekao,ali me niko ne slusa :osmeh:
 
Ето шта нам донесу добронамерни савети наших западних ММФ пријатеља у спрези са бескичменим деструкторима.
Поред смањења субвенција добићемо и солидне порезе. Много смо жилави па мало да нас преваспитају.
Е славићу дан кад оног коња неко буде коначно скинуо.
 
Dosad, ako ste imali dobit od recimo 300.000 (u sistemu PDV) to se racunalo kao 12 mesecnih plata u iznosu od 25.000 din i na to se placa PIO, ZDR. Ukoliko je dobit bila veca, na nju se placa porez po stopi od 20 % (logicno, po meni) ali se i na kompletnu dobit placa PIO, kao da je sva zarada zapravo, plata.
Ova prva varijanta je po meni bolja, zasto placati mesecno nekih 30-40 godina iznos pio od recimo 20.000 mesecno da bi dobijali 10 godina penziju od 8.000 kao poljoprivrednik?

Napomena: Nisam knjigovodja, neka neko objasni, dali sam u pravu?

Neoporeziva dobit je cini mi se preko 1 milion dinara, tako da mali poloprivrednici nece biti osteceni, ali veliki nece imati potrebu da kriju dobit i vode po 2-3 gazdinstva jer ce platiti realan porez na dobit a nece biti ucenjivani placanjem enormnih iznosa za PIO (do sada, cini mi se, ako neko ima dobit od 1.000.000 dinara, nema preza na dobit, ali placa mesecnu ratu PIO od oko 60.000 dinara - suludo, zar ne? )
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh