Sistem pdv-a?

Mislim da nemozes traziti pola sume koja ti pripada.Ili trazis svih 270-300000 din koliko si u plusu ili ostavljas sve za "kredit" tj sledeci kvartal kad ces mozda biti u minusu zbog naplate robe.
 
Gsp. diklofen povraćaj PDV-a ne možete tražiti parcijalno, odnosno samo koliko vi smatrate da bi trebalo. Prilikom kvartalne predaje obrasca PPPDV, odnosno poreske prijave poreza na dodatu vrednost imate mogućnost da birate samo opciju DA za povraćaj ilil NE ako ne želite povraćaj PDV-a. U Vašem konkretnom slučaju opcija DA znači da ćete ostvariti povraćaj u iznosu od 600.000 - 300.000 = 300.000 dinara. U slučaju da odaberete opciju NE u tom slučaju 300.000 dinara preći će u pretplatu.
 
Hvala Vam mnogo svima na odgovoru.Sad mi je sve jasno mada mi je i knjigovođa u međuvremenu malo to pojasnio.
 
Koliko placate knjigovodstvene usluge? Da li je 5000 din za mesec dana mnogo/malo/taman?
 
Cene se razlikuju zavisno i od vas.
Recimo ja sam sve fakturišem kada predam robu,otlucam,ištampam,pečatiram jedan primerak kupcu, jedan knjigovođi, jedan meni i jedan u arhivu (sopstvenu).
Odem kod knjigovođe jednom u 3 meseca i to nedelju dana pre isteka kvartala predam joj sve ulazne i sve izlazne i PPPDV prijavu koju dobijem od poreske.
Eventualno odem još jednom ako u tih nedelju dana ima neki ulaz-izlaz i to predam. Imam predstavu koliko imam ili koliko trebam platiti porez tako se i dogovarm šta da radi i to je to.
Dok ima ljudi koji nosi 10 vagona robe u 5 magacina i po 5 tona pa za svaki nalog magacina trči kod knjigovođe da mu uradi fakturu jel joj je to posao.( shodno tome su i cene različite).
 
Ma ko ce da se zeza toliko. Isto sve sam pisem i skupljam neko vreme, i onda zajedno predam posle nekog vremena, da bas ne gomilam racune. A i tamo su sigurniji.
 
Nazad
Vrh