Sistem pdv-a?

8mil stupa na snagu od 01.01.2013.,naravno,tad stupa i to da dobrovoljno možeš ući bilo kad i sa manje od 2 mil,taj cenzus od 2 mil je ukinut,ko je u sistemu PDV,a nema 8mil,može izaći,ali nemora,po službenoj dužnosti neće nikog isključivati
Ovaj post mi je nekako najprikladniji nama koji smo slabo upućeni u ove stvari.Ineče Minđušara i tebe(mcbaycow)smatram najobaveštenijim ljudima na forumu koji se trude da i nas ostale upoznaju sa tim stvarima.
 
A najvažnije je možda :off_topic: ,ali neka moderatori prebace negde drugde ako se ovde neuklapa

Po novom,isto od 01.01.2013. otkupljivači poljoprivrednih proizvoda (žitarica,uljarica,repe,svinji i ostalo) MORAJU PRIJAVLJIVATI PORESKOJ UPRAVI svakog proizvođača koji u jednom,ili u više navrata zbirno u toku godine preda robe u vrednosti od preko 1.000.000,00RSD,i takvi će biti pod lupom,u suprotnom ako nepodnesu prijavu,biće kažnjavani
Drugo,od 01.10.2012. kako je povećan PDV na poljoprivredne proizvode proizvođačima koji nisu u sistemu PDVa sa 5% na 8%,PDV od 8% se MORA ISPLATITI PROIZVOĐAČU na račun,ako se ostalo isplati u gotovini-a iz PDVa će poreska lako doći do osnovice-neto iznosa od naplate proizvoda
Tako da nemojte se tešiti,iako ste dosad od otkupljivača dobijali keš,on je samo podigao VAŠ novac sa svog računa,i takva transakcija je JASNO VIDLJIVA uvidom u knjige otkupljivača,tako da i to sabirajte,te cifre nisu gurnute pod tepih
 
Pa bice veselo, kad neko predao robe za 3 miliona, a ima prijavljeno 5 kj. Ove birokrate sto to gledaju ce biti srecne i ajd drzi lopova. Brze kod njega, a covek radi 60 kj, al ne mzoe da prijavi zbog raznih razloga. I sta ce onda pametnice? Totalna glupost proveravati 1 milion u zemlji gde je ko zna koliko ministara po sudovima, i gde se ministar poziva na imunitet. Stvarno se pitam dal tamo neko sedi i smislja idiotarije.
 
Zna li neko nešto o onih 8% koje treba da legnu na račun kada prodaš npr.tele
 
Ne znam na šta tačno misliš, ako misliš na račune za regresiranu naftu onda smo :off_topic: , ipak:

Što se tiče računa za sistem pdv (koji se knjigovođi predaje) tu moraš imati i fiskalni i gotovinski račun.
A što se tiče trezora i tu je potreban samo fiskalni račun sa ukucanim brojem gazdinstva na licu računa i na poleđini overen i opet ručno upisan broj gazdinstva i potpis nosioca gazdinstva.

E sad u koliko želiš da isti račun koristiš i u trezoru i kod "knjigovođe" onda moraš fotokopirati fiskalni i tako predati, jednima kopiju, a drugima original.
 
Ma da pitam za pdv jer se mozda pridruzim i ja tom sistemu ne svojevoljno vec sto moram...gotovinski ne mora biti stampan vec moze ispisan i na racun otpremnici? I sto se tice ugovorene proizvodnje da li je verodostojan racun otpremnica?
 
Ja sam hteo da uđem odmah zbog nekih narednih investicija i morao sam preći 4mil bez PDV-a.Knjigovođa mi je sabrao naloge za isplatu,popunio formular,dodao izvod iz banke,kopije kartice namenskog računa,lične karte,gazdinstva......Sve to u dva primerka i predao.Za dan ulaska se određuje 1 dan posle uplate koja ti je prebacila sumu od 4mil. bez pdv-a.
Sve odrađeno bez ikakvih problema.Sad čekam rešenje koje treba da dođe u roku 7 dana.
 
Otišao sam danas u poresku,jer po podnetoj poreskoj prijavi u kojoj tražim povrat PDVa,a nisam dobio rešenje dosad,reč je o trećem kvartalu,jul-avgust-septembar,otišao da pitam,da nema neke greške ili šta je u pitanju zbog čega je došlo do kašnjenja,gospođa je proverila,kaže nema grešaka,ali takođe nema ni PARA
 
E minđušar meni se čini da si ti malo sam sebi iskomplikovao svet PDV-a.Ja što više ulazim u tu tematiku vidim da je posao krajnje jednostavan.
 
Nazad
Vrh