Sistem pdv-a?

Minđušar jer to provereno?
I ranije si bio u obavezi 4000000 ali sa 2 milion + PDV si ostajao u sistemu.
Koje su onda posledice za recimo prošlu godinu jel koliko znam obavezan si da budeš u PDV-u 5 godina ako te sada "izbace" a nisi kriv što se zakon promenio šta će biti za taj prošli period?
 
Bar će biti društvo dobro:haha:
A možda i tužim državu ,ja kada sam evidentiran važio je jedan zakon sada je drugi, molim lepo neka me izbrišu ali bez posledica za period do novog zakona.
 
:haha:
malo ce da nas se uzele kuci zena i deca:haha:
i ja se pridruzujem toj tuzbi, lakse ce mo zajedno...

nista mi se ne svidja sva ova nova pravila sto nam serviraju, samo za njih, a mi kao majmuni, trci tamo trci onamo, skupljaj novu dokumentaciju, placaj takse, i na kraju opet nas zajebu...
 
:haha:
malo ce da nas se uzele kuci zena i deca:haha:
i ja se pridruzujem toj tuzbi, lakse ce mo zajedno...

nista mi se ne svidja sva ova nova pravila sto nam serviraju, samo za njih, a mi kao majmuni, trci tamo trci onamo, skupljaj novu dokumentaciju, placaj takse, i na kraju opet nas zajebu...

Kako god se okrenes neke zaje.u neke je.u i nikad mi odozgo!!!:osmeh:
 
ovo je luda zemlja,mi cemo sami sebe da unistimo........
ovde nikad nisi pametan sta da radis..ne valja kad radis ne valja kad ne radis...
Ja sam par god u pdv a imam i firmu i gazdinstvo,mogu da zamislim sta me ceka kad budem resio da sve pozatvaram....
 
Vraćaće se PDV
Proporcijalno,osnovna sredstva seračunaju na 5 god,pa zavisi kad je šta kupljeno,i koliko se ostalo još posle u sistemu PDV,pa pripadajući deo do 5 god će se vraćati,nažalost
I nema donje granice,ili jesi,ili nisi 8miliona
 
Poslednja izmena:
A od 1.10 sve sto prodajemo, sad mozemo da racunamo sa 8% povrata umesto dosadasnjih 5% ili trebamo cekati neko zvanicno obavestenje?
 
Nova granica obaveze evidencije u sistem PDV je 8.000.000,00RSD,ko nema u prethodnih 12 meseci prihod od prodaje svojih proizvoda veći od od iznosa (gledajući unazad od datuma kojeg je obavljena evidencija u PDV,npr. ja sam se evidentirao 1.4.,znači gledaću od 1.4.2013. prethodnih 365dana,tj 12 meseci),biće isključen po službenoj dužnosti i vraća neiskorišćeni deo PDVa,pazite šta radite :cao:

Nema sanse da je tako, pobrkao si nesto loncice!

Jeste granica sad 8mil. ali ako si u sistemu i imao si manje prometa od 8mil. nece te izbaciti sigurno!
 
Sad sam čitao sve o tome u privrednom savetniku najnovijem,nažalost,ali je tako

Ipak nije baš tako,evidentirati se može dobrovoljno svako,iako nema ni 2mil,tokom cele godine a ne samo od 01.01-15.01.kao do sada,ali 2god nema izlaska,sa preko 8mil je evidencija obavezna
 
Poslednja izmena:
Biće da si obavezan preko 8 miliona ali ne verujem da će nas koji smo u PDV-u do sada bili tek tako da izmarširaju.
Verovatno će limit biti 50% od 8 mil.+ 8%PDV .
 
Znaci od sutra izdajem otkupni list sa 8% i sve mora da mi se placa na racun.. Ili mogu i za kes ali onda trgovac to ne moze da pravda i da na osnovu otkupnog lista dobija odbitak od 8% tj onda ide sve na crno.

Valjda sam pohvatao kako treba :)
 
Nova granica obaveze evidencije u sistem PDV je 8.000.000,00RSD,pazite šta radite :cao:
Ne znam ko je krivo informisan ali danas mi knjigovođa kaže da je dobila informaciju za poljoprivrednike i da ta granica obavezne evidencije nije 8 miliona (tj jeste al ne za poljo.proizv)
već da je granica za P.P. 1 milion dinara:sta:
Ostao sam bez komentara a ovih dana zovem info centar poreske uprave. I jedna novina a to mi je rekla jedna žena iz računovodvstva da reč "kompenzacija" više ne postoji u poljoprivrednoj proizvodnji. od 1.10.2012.:sta:
Kada nešto razmišljam podignuti PDV sa 5 na 8% je dobar ali samo ako ga država povrti sebi.Znači dobićeš 8% ali ćeš morati platiti državi tih 8%.
Koliko mi je poznata (a i sam spadam u tu kategoriju) 95% P.P. je ušlo u PDV zbog velikih investicija ali ako na ovaj način nateraju ljude da uđu u PDV boga mi dobro će napuniti kasu.
 
Nazad
Vrh