Sistem pdv-a?

Menjaj knjigovodju talianu,

Otkupljivaci su duzni da salju izvestaje poreskoj za svakog poljoprivrednika koji predje (proda) robe za 1milion, a granica za obavezan ulazak u pdv je 8 miliona u poslednjih 12meseci, ali ne od 1.10.2012. nego od 1.1. 2013. pazite se!

Pa je tu pobrkala ta zena, eto cemu sluzi taj milion. Otkupljivaci su samo u obavezi da nas cinkare....
Ovo su 100% tacne informacije.
 
Uh ,izgleda je tako .Gazdarica jedne zadruge mi je danas objasnila.
Sada se stvara problem šta sa onima koji ne mogu preći 8 miliona a ranije su glatko prolazili 4 miliona.
Hoće ih staviti u pasivan status(izbaciti) ili će moći ostati u PDV-u i oni koji pređu 4 miliona?
Do sada su ostajali u PDV-u oni koji su imali 2 miliona +PDV.Znači nisi morao gurati svake godine 4 miliona+PDV.
 
I nemaš više nikakav limit u ostvarivanju prometa da bih ostao u pdv kao što je to bio slučaj u prošlom periodu 2mil. sad možeš imati i 500.000 i neće te izbaciti niko iz sistema.
 
Tako je,a i dobrovoljno možeš ući i sa 500.000,u toku cele godine,ako smatraš da treba,a sa 8.000.001,00 je OBAVEZA,gledano u prethodnih 365dana,a ne kalendarsku godinu
 
A ako covek sad udje u pdv, tj pocetkom sledece godine, i kupi nesto od masina (na koje ostvari povracaj pdv-a), koliko je godina u obavezi da bude u pdv sistemu, da ne bi morao da vrati taj povracaj od masina, kada bude izlazio iz pdv-a?
 
Amortizacija masina ti je po 15-20% znaci od 5 do 7 godina, da ne bi morao da vraca pdv... Tako nekako.
 
Za mašine nemože da izađe 5god. a za neku građevinu 10god. a baš ako hoće da izađe pre roka onda proporcionalno vraća ostatak pdv za period do 5 ili do 10god.
 
Tako je,neznam kako ko,ja lično nisam ušao da bi izašao posle godin' dana! Ušao sam po obavezi,jer neću nikom ostajati dužan,pa ni državi,meni moj miran san nema cenu
 
500.000 ili 2.mil ili 4 mil, bez PDV-a ili sa PDV-om.
Pošto smo konstatovali da moj knjigovoća nije "stručan" i da ima dosta pogrešne informacije kanda je i kod vas slična situacija:osmeh:
Jel zvao neko poresku da pita ili su ovi donji limiti kako se kome ćefne.
 
8 mil. će tek biti gornji limit, jer taj član novog zakona stupa na snagu tek 01.01.2013., a do tada ostaje 4 mil.

- - - - - - - - - -

Dobrovoljno se može ući samo do 15 januara, za tu godinu, a u toku same godine jedino kada prekoračiš gornji limit.
 
8mil stupa na snagu od 01.01.2013.,naravno,tad stupa i to da dobrovoljno možeš ući bilo kad i sa manje od 2 mil,taj cenzus od 2 mil je ukinut,ko je u sistemu PDV,a nema 8mil,može izaći,ali nemora,po službenoj dužnosti neće nikog isključivati
 
Minđušar svaka čast na objašnjenju.Vrlo si jednostavno objasnio i sada mi je sve jasno.:bravo:
 
Nazad
Vrh