Sistem pdv-a?

znam da ti je kasnila uplata,legao mi je danas povracaj.
 
Drugari planiram da kupim novu prskalicu za kes,pa me interesuje imam li ja pravo na povracaj na pdv?nacuo sam nesto,al sam potpuni lajk za te stvari.
 
Drugari planiram da kupim novu prskalicu za kes,pa me interesuje imam li ja pravo na povracaj na pdv?nacuo sam nesto,al sam potpuni lajk za te stvari.

Ako nisi u sistemu PDV-a - nemas, zato nadji nekog ko jeste, pa se dogovorite da uzmes masinu na njegovo ime, njemu bi trebalo da ide u korist, da pravi sebi na gazdinstvu troskove.
 
4 miliona + PDV onda si u obavezi i imaš 5 dana.2 mil+PDV ako želiš ali samo u periodu od 1.1-15.1 tekuće godine.
S tim obrati pažnju na još nešto a to sam saznao slučajno jer je moj komšija ušao pre neki dan.
To preko 4 miliona se računa ako si imao promet u zadnjih 365 dane a ne u kalendarskoj godini.
On je ove imao oko 2 miliona i uputio sam ga u poresku u VŠ da se raspita(hteo je da proda kukuruza kako bi ostvario uslov) .Tamo su mu tražili izvod za zadnjih 365 dana i utvrdili da je imao preko 6 mili. Odmah su ga ubacili.
 
Ako nisi u sistemu PDV-a - nemas, zato nadji nekog ko jeste, pa se dogovorite da uzmes masinu na njegovo ime, njemu bi trebalo da ide u korist, da pravi sebi na gazdinstvu troskove.
Dule hvala ti.Mislim da sam nasao ko ce da uzme za mene pobratim moj valjda ne moze da me odbije:osmeh:,a posle koliko drzava uplati taj povracaj,i to je 18 posto jer da?
 
Pujol baš i nije tako tras-bum.
Imaš obračunski period nakon koga izračunava ulzni i izlazni PDV pa tek ako imaš u preplati možeš da tražiš povraćaj.
 
4 miliona + PDV onda si u obavezi i imaš 5 dana.2 mil+PDV ako želiš ali samo u periodu od 1.1-15.1 tekuće godine.
S tim obrati pažnju na još nešto a to sam saznao slučajno jer je moj komšija ušao pre neki dan.
To preko 4 miliona se računa ako si imao promet u zadnjih 365 dane a ne u kalendarskoj godini.
On je ove imao oko 2 miliona i uputio sam ga u poresku u VŠ da se raspita(hteo je da proda kukuruza kako bi ostvario uslov) .Tamo su mu tražili izvod za zadnjih 365 dana i utvrdili da je imao preko 6 mili. Odmah su ga ubacili.

Neka kaže Bogu hvala ako u narednih 12meseci nedobije kaznu i ...
Pa to je uvek i bilo tako,uvek se gledalo prethodnih 12meseci,a ne kalendarska godina,lepo stoji u zakonu o PDV
 
Tačno tako,nego većina kad se spomene uslov o cifri od 4 miliona u poslednjih godinu dana tumači kao tekuću kalendarsku godinu.
 
I hoce platiti neku kaznu zato sto je od ranije presao limit? A sta se desava ako je posle vraceno na normalu do 4 miliona?

Malo mi je i to bezveze, ta 4 miliona su vec godinama.. Moguce dok je evro bio jos 60-70din.. A sad je 117, normalno da je i promet veci jer su sve cene otisle gore.. Trebali bi onda i granicu da pomere.
 
Zapoceo sam kilometarski post pa sam odustao.... Ja ipak mislim da su oni hteli pomeriti granicu-oni bi je pomerili. A nisu. Vreme ce da pokaze. Palo mi jedno pitanje na pamet. Kako je kod kolega u Hrvatskoj? Cuo sam da je tamo jako niska granica ulaska u pdv. Tj lako upadas. Ima li nekoga iz Hr da cita ovu temu?
 
PDV vise nije obaveza za poljoprivrednike. Mozes uci u sistem na dobrovoljnoj bazi ako predjes 2 mil. Ovo je jedna od tacaka koje su dogovorene na pregovorima koju su prihvatili odma bez ikakvih uslovljavanja.
 
Nazad
Vrh