Sistem pdv-a?

Ako si u sistemu i pazaris neku mehanizaciju iz firme sa urednom dokumentacijom da li imas povracaj ako je mehanizacija polovna?
 
Ako je firma u sistemu pdv-a mozes da ostvaris povracaj.Ako nije u sistemu pdv-a, firma ne sme i ne moze da ti iskaze na racunu niti da ti naplati pdv.Tada ti ta suma ulazi samo u trosak.
 
Činim i se da je Zrenjaninac ranije napisao oko 25. i kasnije, što su i meni danas potvrdili iz poreske...
 
Danas dobio rešenje da su odobrene ali para u banci nema.
Knjigovođa pogrešila prvo zaokružila da neću posle pisala žalbu i ispravila jel moguće da zbog toga kasni?
 
Mozes da raspodelis novac, ali ne mozes maticni broj., a preko maticnog broja oni mogu da pronadju sve tvoje racune, ako neko uopste i hoce da ih trazi. Ako budu traziil, naci ce.
Ja sam u PDV, i razmisljam na tu temu.
Ali ako imas prijavljeno 50ha u gazdinstvu, mogu na osnovu nekog prosecnog prinosa da vide koliko se novca slilo na racune i da vide da li je to manje nego prosek, sto znaci da nisi sve prodao zvanicno. A, ako dodju u inspekciju, nesto ce i da pronadju. To nas ceka, samo je pitanje da li ce biti za godinu-dve ili kasnije.
 
Pa naravno da neću sav novac gurati na jedan račun.Na svakog člana gazdinstva može po jedan račun i eto već situacija bolja.
 
Nazad
Vrh