Sistem pdv-a?

Ako nije prijavljen broj racuna kod njih u ministarstvu onda budite bez brige da nece da proveravaju dali imaju, gde imaju i koliko racuna moji drugi ukucani.
 
Pa neće to ministarstvo poljoprivrede da proverava,nego ministarstvo finansija,članovi gazdinstva su na istoj adresi sa nosiocem gazdinstva,tako da znaju oni to sve,a na svakom pojedinom računu se vidi šta je uplata od plate,penzije,itd,a šta je od poljoprivrede,nemojte se zajebavati,ozbiljne su to stvari
 
Sve te transakcije ostaju zabeležene u bazama podataka i ako sada niko ne gleda ne znači da neće za godinu ili dve. I to ne tako da neki ćata sedi i burla po podacima već automatskom pretragom. Pokušaj izbegavanja poreza je ozbiljan prekršaj, razmislite dobro da li vam se isplati rizikovati.
 
Nije to ni blizu ozbiljnog ako ga tako ne shvatiš i unapred se predaš.Tu ima toliko velikih rupa da slon može proći ,a ne ja što sam mali kao miš.
 
Kakve veze ima minist. finansije recimo za nekim racunom u nekoj od bilo koje banke. Ako ja sa otvorenim gazdinstvom imam prijavljen racun u Vojvo. Banci a bilo kome iz domacinstva otvaram racun u nekoj levoj banci, kome ljudi pada na pamet da cacka mecku? pa da proverava nesto bez veze kad je to sve sto kaze Diklofen jako sitno u odnosu na mnoge druge stvari.
 
@diklofen
Ako te uhvate ozbiljan je, ako ne nije. Koliki je PDV, pretpostavljam da je 8% u poljoprivredi, odbije ti se sav PDV sa ulaznih računa i za kupovinu mehanizacije. Ne želim da te učim šta da radiš ali ovo čitaju i drugi pa neka stave sve na papir i sračunaju da li ime se isplati rizik za tih par procenata profita.
 
Off topic je,ali jako se lako poveže sve,a zna se ako ima na adresi gazdinstvo,i ako se lupam na 10 računa ukućana pojavi uplata od poljoprivrede da to sve proizvod PG,a tu ni "na crno" nepomaže,jer imaju tabele prihoda i znaju više nego što mislite,pitajte Bečejce kako ih baba postrojava,drugar je sa 20ha gazdinstva (od toga godinama desetak ha paprike) dobio kaznu,i retroaktivno od 01.01.2005.da plati PDV,a "razbacivao"i on i na svoje,ženine,mamine račune (koštala ga zajebancija preko 2.000.000RSD)
Neželim nikog zastrašivati,nemora da se desi nikom nikad,ali treba imati saznanje i o najgorem
 
Jedno pitanje šta je situacija samnom ko ima 3 PIO gazdinstva na istoj adresi sa približno istim hektarima po svakom gazdinstvu,i normalno priliv isto raspoređen na približno jednake delove???
 
Sve dok su ta tri gazdinstva zakonski aktivna, nemas nikakav problem sa racunima, svako je gazdinstvo nezavisno.

Onog trenutka u bilo kojih 12 meseci kad prebacite na racunima promet od 4.000.000 dinara OD PRIHODA OD POLJOPRIVREDE automatski ulazite u sistem PDV i u obavezi ste da vodite knjige. promet se vidi u centralnom registru NBS na osnovu vaseg JMBG, tako da tu zezanja nema, bez obzira koliko racuna imate!
E sad koliko je PDV dobar ili los, to je pitanje. Lose je sto vam treba knjigovodja i to je rashod. Dobro je sto razlika 8% i 5% pokriva te troskove u startu, tako da vam knjigovodja dodje dzabe, a od vas zavisi koliko ste u stanju da tog "radnika" iskoristite. meni knjigovodja obavlja sve, od setnje po salterima do obnove setvenog plana, overe zdr. knjizice, dogovora oko faktura, uplata, isplata, skladistara i svih ostalih, a prati i konkurse i sajt ministarstva. Jos je samo nisam terao na njivu traktorom :ideja:

A da je PIO los, ne bi oni podigli granicu sa 2.000.000 na 4.000.000, usput ja sam pokrio PDV obaveze normalnim nabavkama, iako nisam kupio nijednu masinu, tako da to uopste nije problem. A takodje, na kraju i znate sta ste radili koliko ste zaradili i gde su vam novci!
 
samo da ispravim sorin,skupa 4.000.000 u prethodnih 12 meseci,pošto je ista adresa
Potpuno netačno, šta ima veze ako su na istoj adresi, tri gazdinstva su tri različita vlasnika i svako radi za sebe i svako odlučuje za sebe dali će ući u pdv ili dali će preći 4mil dinara. I nikako i niko nemože da ih spoji u jedno gazdinstvo ako oni neće.
 
Potpuno netačno, šta ima veze ako su na istoj adresi, tri gazdinstva su tri različita vlasnika i svako radi za sebe i svako odlučuje za sebe dali će ući u pdv ili dali će preći 4mil dinara. I nikako i niko nemože da ih spoji u jedno gazdinstvo ako oni neće.
mikulaš@I ja mislim da je tako kako si ti rekao,od nas trojice niko nije nosilac gazdinstva za ostalu dvojicu,nego svako ima posebno PIO gazdinstvo.A adresa ko adresa na istoj smo,šta da mu radimo.Ima tu i druge varijante,da smo svi na različite adrese ali i onda može da se poveže ko je kome otac,majka,ćerka,sin,brat,snajka,supruga...ne vidim nikakvu logiku vezano za adresu.:off_topic:Otišli smo od teme priljatelji moji,valjda će nas prebaciti u odgovarajuću temu.Al eto desi se nehotice da se raspričamo o nečemu na sasvim drugoj "adresi".
 
Meni u poreskoj u NS-u isto rekli 5 miliona... A mislim da je svako gazdinstvo za sebe i da nema veze jedno sa drugim. Npr. ja i moj rodjeni brat smo u istom dvoristu, ali razlicite kuce, ista adresa, ali je svako gazdinstvo za sebe, zivimo i radimo svako svoje...Tako da ne vidim kako mogu oni da nas spoje i sracunaju...glupost...

A subvencije definitivno se ukidaju, tako sam cuo. PIO isto, akciza za naftu isto, bice samo regres po kilogramu... Uzas, mislim da cemo morati da blokiramo drzavu...
 
Raspitajte se malo momci,poljoprivredno gazdinstvo podrazumeva porodično gazdovanje,a u okviru jedne porodice više gazdinstva može funkcionisati "nepovezano" samo na različite adrese,pa makar to inače sve bilo na istoj adresi,ali na papiru moraju biti različite,koga zanima mogu poslati na pp broj knjigovođe koji je u toku sa problematikom
 
Nazad
Vrh