Sistem pdv-a?

Imaš ti sreće što finansijska policija ne obilazi gazdinstva i još uvek ne kontroliše poslovanja istih.
 
A ja opet podvlačim da je to samo stvar knjigovođe
Na kraju će biti kao kod Šiptara kad su panduri pretresali kuću,pa na prizemlju našli pištolj,kaže I JA SE ĆUDIH,kaže pandur ajmo sad u podrum,NEMOJTE,kaže Šiptar,SVI ĆEMO SE ĆUDITI
 
Ocito je da nam je drzava "banana" i da svako pdv tumaci kako hoce.
Meni je sasvim ne logicno da ja ne mogu da kupim detetu garderobu ili bilo sta drugo sto je ne poljuprivredno ako sam u sistemu pdv-a. Nema nikakve logike da ne mogu da dizem pare sa svog racuna jer ja nisam firma i ne isplacujem platu.
 
Evo citam resenje koje sam dobio od poreske uprave, lepo pise, ODOBRAVA se povracaj PDV-a, ima potpis i pecat. Ako je njima ok, znaci da moze i da je legalno, da ne valja ne bi ni proslo.

---------- Poruka napisana u 08:37 ---------- Prethodna poruka je at 08:29 ----------

Garderobu ne kupujem ni ja, ali kucnu hemiju, hranu, racune, to da. A novac moze da se dize sa racuna, neograniceno, odakle ti to da ne moze ?
 
Ne nego neki izgleda komplikuju više nego što bi trebalo.Ja gledam moje drugare to sve nekako ide bez problema i malo pa malo oni dobiju neke pare do PDV-a.Došla inspekcija pregledala i otišla.
Drugar na kog sam predao da dobijem povraćaj za traktor dobio rešenje za isplatu i čak još plus neki dobar višak od svog povraćaja.Sve ukupno oko 6000evra.Još u rešenju piše da je sve u redu i da naknadne kontrole neće biti.
 
Meni je najvece ulaganje radna snaga tj nadnicari koji se isplacuju na ruke.. Kako to pravdati ako bi usao u sistem PDVa?
 
Ni kod mene nemože struja,telefon,hrana i ostalo tako kaže knjigovođa samo što je vezano za poljoprivredu a baš ću sutra nazvati upravu za indi. oporezivanje i pitati
 
Izgeda da je to od knigovodje do knjigovodje drugacije.Paore,mozes dizati pare sa racuna bez problema i koliko hoces.Sve sto si naplatio u ime robe ili usluga ti je prihod nebitno da li si ga potrosio placanjem preko racuna ili si ga digo u kesu i otisao na more.Sve sto potrosis vezano za poljoprivredu,seme djubre,naftu,delove,lezajeve,ulje,mast...kancelarijski materijal papir,uplatnice,spajalice,kompjuter,kanc stolica,selotejp...ti je trosak od kog imas povracaj pdv-a.Razlika izmedju nas i privrednika je sto mi nismo registrovani u APR-u i ne moramo pravdati svaki dinar sa racuna.
 
Spajki ja ti verujem i ja dizem pare i to mi je sasvim logicno, ali meni knjigovodja u fazonu kao dizi ti, ali ako te inspekcija uhvati...
 
He,he,ako te uhvate u nekom prekrsaju (daleko bilo),odgovarate oboje,a ti se onako neobavezno raspitaj jos kod nekog knjigovodje kako oni gledaju na to.Tvoj i knjigovodjin potpis je na poreskim izjavama tako da...
 
Razlika bi trbalo da bude u tome kako plaćate poreze i doprinose,ako plaćate paušalno znači poreznici vam razrezuju porez i doprinos trebalo bi da možete da novce sa računa trošite kako hoćete.A ako vam knjigovođa izračunava poreze i doprinose onda se pazite jer sve što potrošite mimo onoga što ima veze sa poljoprivredom knjiži se kao dobit i raste vam osnovica za plaćanje poreza i doprinosa.
 
He,he,ako te uhvate u nekom prekrsaju (daleko bilo),odgovarate oboje,a ti se onako neobavezno raspitaj jos kod nekog knjigovodje kako oni gledaju na to.Tvoj i knjigovodjin potpis je na poreskim izjavama tako da...
Mislim da grešiš odgovara samo onaj koji potpisuje.
U mom slučaju ja sve potpisujem.

---------- Poruka napisana u 00:25 ---------- Prethodna poruka je at 00:20 ----------

Spajki ja ti verujem i ja dizem pare i to mi je sasvim logicno, ali meni knjigovodja u fazonu kao dizi ti, ali ako te inspekcija uhvati...
o
Samo diži, pravdaš se da ti banka daleko i da zbog toga koristiš gotovinski način plaćanja.
Naravno ako stegnu nabaviš račune (gotovinske) za naftu je najlakše (ne može se kontrolisati jel si potrošio 30 ili 70 l po ha).
Uglavnom kako mi je pričao jedan knjigovođa iz Subotice nemaju neki model da nas detaljno kontrolišu jer nismo registrovani u APR-u.
 
sve se mora pratiti nemožeš jedne godine potrošit LUPAM 2000l. nafte na n.p.r 30 ha. i 30 t. gnoiva a iduće godine na istu površinu duplo više nisu ni oni ludi.Za dizanje para neznam kako vi a ja ih dižem kad mi trbaju i trošim ih namjenski i ne namjenski za proizvodnju,njima je bitno da ti kad trebaš da uplatiš porez da to i uradiš bez kašnjenja.Kolika je kod vas kamata(dnevna) akio kasnite sa uplatom poreza kod mene je 0,6%
 
NORMATIV PROIZVODNJE
MERKANTILNE PŠENICE 7 t/ha U POLJOPRIVREDNOM GAZDINSTVU
PAL MILINSKI


- ljuštenje sojišta gruberom na 10cm - potrošnja goriva 8 l/ha
- osnovno đubrenje mineralnim đubrivom NP ili NPK sa naglašenim P (fosforom) u količini 300- 400kg/ha - potrošnja goriva 3 l/ha
- plitko oranje do 15cm – potrošnja goriva 14 l/ha
- predsetvena priprema setvospremačem dva provoda 14 l/ha
- setva deklarisanog semena pšenice,setvena norma po preporuci za datu sortu,u količini od 200-270 kg/ha - potrošnja goriva 5 l/ha
- valjanje kembidž valjkom neposredno posle setve – potrošnja goriva 4 l/ha
- valjanje kembridž valjkom posle zimskih mrazeva u rano proleće – potrošnja goriva 4 l/ha
- I. prihrana azotnim đubrivom KAN 200-250 kg/ha – potrošnja goriva 3 l/ha
- prskanje – I. tretiranje fungicidom za preventivu od mogućih oboljenja+ folijarno đubrenje,sve dozirano po uputstvima za primenu istih - potrošnja goriva 3 l/ha
- II. prihrana azotnim đubrivom KAN 100-150 kg/ha – potrošnja goriva 3 l/ha
- prskanje herbicidom protiv korova + folijarno đubrenje,sve dozirano po uputstvima za primenu istih
- potrošnja goriva 3 l/ha
- prskanje II. tretiranje fungicidom za preventivu od mogućih oboljenja vlata u cvetanju + insekticid za zaštitu od moguće pojave raznih insekata koji oštećuju list zastavičar i vlat + folijarno đubrivo,sve dozirano po uputstvima za primenu istih – potrošnja goriva 3 l/ha
- žetva pšenice žitnim kombajnom sa sitnilicom slame – potrošnja goriva 21 l/ha
- prevoz pšenice od njive do otkupljivača, traktorom sa agregatiranom prikolicom – potrošnja goriva 12l /ha
- ljuštenje strništa posle žetve gruberom do 10cm – potrošnja goriva 8 l/ha
- podrivanje zemljišta na 50-60cm – potrošnja goriva 22 l/ha
- po potrebi prskanje strništa totalnim herbicidom,potrošnja preparata po uputstvu za dati preparat – potrošnja goriva 3 l/ha


e ovo je moj normativ za proizvodnju pšenice,a ko ovo nema,inspektori primenjuju svoje tabele,koje nimalo nisu racionalne
 
Nazad
Vrh