Sistem pdv-a?

Letos kad sam se raspitivao, rekose mi 5 miliona, sad na forumu, a i na netu vidim 4 miliona, tako da sam zbunjen dosta...I nazovem tetku, koja radi u Poreskoj, i rece mi zena da je 2 miliona minimum za dobrovoljni ulazak...Kad sam pitao za max, kaze mi moze koliko hoces, ne proveravamo mi to...
I onda se zacudila sto ja imam mogucnost da udjem, a nisam usao...kaze to je bolje za tebe...
 
Meni je u prosloj godini bilo bolje zato sto sam vise potrosio nego sto sam prodao, pa sam dobio nazad od 8-18% od traktora, pluga, djubriva, goriva itd. Ali, ove godine nista ne investiram tako da cu ja da platim PDV najverovatnije. Zavisi koji ti je cilj ulaska u sistem. Ako planiras da kupujes masine, isplati se svakako.
 
Imam neke planove, ali nista toliko vredno da zbog toga udjem u sistem. Dobra je i ta strana PDV-a, sto imas povracaj, pa te stalno tera da ulazes novac, samim tim i napredujes...
 
Mozes, ako mislis da vise neces ostvarivati prihod preko 2 miliona, podneses zahtev da izadjes. Jedino je problem ako si imao neki povracaj poreza, moras 2 godine da ostanes u sistemu, inace moras da vratis pare...
 
@DusanA, nemora da znaci da ces ove godine platiti PDV jer svakako prodajemo po 8% a vecina stvari (osim semena i vestaka) kupujes po 18%, tako da ti za 1 dinara prohoda sleduje 2,25 dinara rashoda, a verujem da ces ako imas vece prihode opet nesto kupiti. Tesko da ce neko od nas u poljoprivredi da kupi BMW-a, pre ce nekog IMT-a, ili ce napraviti novu supu...takvi smo ti mi

Ma najvece lopine u ovoj zemlji su zaradili na PDV-u, nemoze ni nama da bude los valjda
 
Ponavljam opet dok je PDV stopa 8% i 18% nama poljoprivrednicima je odlično kad nam izjednače stopu onda neće biti dobro.
Kiš možeš posle dve god da izađeš ali moraš snositi posledice.
Ako se ne varam da je neko pisao da recimo od dana kupovine traktora moraš ostati 5 godina pa da izađeš i ne snosiš posledice,ovo ne tvrdim jer ne znam da li je tačno.
 
Da li gazdinstva u pdv-u imaju prava da zaposle radnika sa biroa, da radnik bude prijavljen?
 
Hvala. Pitam jer su mi jednom prilikom rekli da fizicko lice u PDV ne moze da zaposljava, sto mi je zvucalo suludo
 
rekla mi gospoja knjigovodja da slobodno dizem pare od PDV-a, bilo za djubrivo, dizel itd. da se ne ustrucavam:sta:
e sad vi meni recite, na gazdinstvo koje mi u pdv-u registrovano je 30ha, a realno radim 70ha, dali moram realnu kolicinu djubriva da fakturisem za tih 30ha ili da recimo da se ne ustucavam pa rknem 2 vagona i budem dobar koliko oces, onda mi ni netrebu subvencije:haha::haha:
 
Rkni dva vagona slooobodno! I jos jedno 10.000 lit nafte pored ove regresirane,za seme nakupi racuna po komsiluku a mozes dati i oglas u novine sa full tvojim licnim podacima! Eeee drugar.... Pa zar bi ti dozvolio da ti radnik kaze : Ej traktor je potrosio 25lit/kj na oranje,a sam znas da ti traktor ne trosi vise od npr15! Moj savet i moje misljenje ne izazivaj srecu!
 
Nazad
Vrh