Sistem pdv-a?

Kako da se obračunava PDV na nešto na šta nije iskazano(premije,regres,akciza)?

Neki bi trebali da stave prst na čelo i da se zapitaju stvarno,kome su dali da vodi knjige,AL KAPONE je zbog toga otišao u zatvor što nije imao dobrog knjigovođu

Nema tu kantona,sistem je isti za sve,ima samo savestan knjigovođa i loderi
 
Subvencije se uplaćuju po drugom modelu ,a porez na dobit se računa samo od polj.preduzeća koja uplate iznos od prodaje ili neke druge delatnosti usluga. Po tome bi ulazilo kao prihod i ako ja uzmem i uplatim na račun neku svotu para npr.za ratu kredita.
 
Branko,takav porez nepostoji,u prihod ulazi sve što se uplati na račun osim kredita,trošak je sve što se kupi za gazdinstvo(repromaterijel,delovi,goriva,maziva,zakup,registracija,PIO,ZdrO,rate kredita,....)troškovi od kupovine neidu direktno na trošak,već samo njihova amortizacija(vrednost iz liste osnovnih sredstava-ili računa x koeficijent amortizacije(5-30%god)) PRIHOD-TROŠAK=DOBIT,e na to ide 10% porez na dobit,22%PIO,12.3%ZdrO i što ostane to je zarada,i JEDINO taj iznos može da napusti račun bez pokrića :cao:
 
Ebem li ga,moj knjigovodja radi ovako...A svi se oni medjusobno konsultuju oko svega.
 
Subvencije se uplaćuju po drugom modelu ,a porez na dobit se računa samo od polj.preduzeća koja uplate iznos od prodaje ili neke druge delatnosti usluga. Po tome bi ulazilo kao prihod i ako ja uzmem i uplatim na račun neku svotu para npr.za ratu kredita.

To je druže pozajmica osnivača,i to kad posle dobiješ neku uplatu na račun podigneš u paru i kroz blagajnu gazdinstvo razduži osnivača :osmeh:
 
Ja sam šturo i razumljivo napisao. Samo treba da naglasiš da je računica: (PRIHOD-PDV)-(TROŠAK-PDV)=DOBIT.
I u poreze još dodaš i izdvajanje za nezaposlene 1%.
 
Druže, ne mogu pobrkati lončiće kad imam u kući knjigovođu sa 20 godina staža.
 
Nisam uvređen drugar, nego striktno pazim da se ne zeznem i uđem u PDV, po savetu istog. Takva muka mi ne treba.
Nije država uvela PDV zbog naše dobrobiti, nego zbog svoje.
 
potrebna dokumentacija za ulaz u PDV-sistem kao poljoprivredni proizvodjac u BiH (R.Srpska)

1. potvrda da se bavis poljoprivredom (na osnovu ove potvrde izradjuje se pecat)
2. uvjerenje iz poreske urave o izmirenim obavezama prema poreskoj
3. posjedovni listovi
4. kucna lista (ovjerena)
5. potvrda iz APIF
6. kopija l.k. (ovjerena
7. kopija tekuceg racuna (ovjerena)
8. 25 km. takse

sve to nosite kod knjigovodje i on isounjava zahtjev za ulazak u sistem PDV-a
 
Malo sam prelistavao temu ali nisam nasao nista o dizanju para sa racuna ako si u PDV-u.
Kako i na koji nacin dizete pare, mislim konkretno na bankomatu (salteru banke). Recimo da ti treba da kupis detetu cipele i jaknu.
 
dižeš pare normalno samo ne možeš te stvari koje nisu za polj.gospodarstvo da prijaviš kao trošak ili da dobiješ povrat pdv-a za to.i ne možeš na primer gajbu piva da platiš virmanom
 
Mene ubedjuju da ne mogu da dizem pare sa racuna ako nemam pokrice, to jest racuna.
Meni je to nelogicno jer kako onda da kupujem garderobu, pice i hranu, sredstva za higijenu jer to sve nije osnovno sredstvo u poljoprivredi.
 
Nazad
Vrh