Sistem pdv-a?

To i ja znam nego me ona zbunila.Možda moramo regulisati uslugu? tj (uslugu lagerovanja:sta:)

Moraš regulisati uslugu lagerovanja tj. ti oni treba da ti fakturišu a ti odradi da li kompezaciju ili platiš kešom ili preko računa i tu imaš odbitnu stavku pdv.
 
reci te Vi meni kako se ipslaćuje PDV kod tromesečera.Znači ako je rok za ovo tromesečje sve što se preda do 10.01.2012. a ja recimo predam račun od traktora ovih dana(pre tog zadnjeg roka) kad se mogu očekivati pare?
 
45 dana od završetka kvartala. Četvrti kvartal se završava 31.12 tako da novac možeš očekivati od 15 februara.

---------- Poruka napisana u 16:52 ---------- Prethodna poruka je at 16:50 ----------

Do 10.01 je rok da se predaju računi iz prethodnog kvartala ako je datum 1.1 spada u prvi kvartal 2012
 
Kod nas se ne obračunava nikakav PDV na izlicitiranu državnu zemlju.Znači koliko piše u oglasu cena je ta i gotovo.Nikakve račune sa obračunom PDV-a ne dobijamo već ostaje samo uplatnica od pošte ili banke gde smo izvršili uplatu.
 
ja prosle godine nisam hteo da podnesem prijavu za ulazak u pdv u ovom roku 10.01 jel nisam bio siguran dal cu nesto kupovati od mehanizacije, kad sam resio da uzmem traktorce vrlo jednostavno sam usao u pdv...otisao u firmu u kojoj prodajem robu i trazio da mi izda racun od prodate robe u iznosu od preko 4 000 000 do tog 29.08 i vec sutra dan sa racunom i formularom podneo zahtev u poreskoj upravi u vrscu.za 7 dana sam dobio resenje da sam u pdv-u.za dvadesetak dana sam uplatio traktor i u roku podneo zahtev za povracaj pdv-a. u taj obracunski perio mi uslo samo 2 300 000 sto je placeno kesom i povracaj je legao tacno 25.11 a ostalih 900 000 sam placao robom-psenicom sa lagera, pa je bilo nekih komplikacija i nismo stigli do ubacimo do 10.10...

e sad rekla mi gospodja knigovodja da od ovog preostalog pdv-a sto treba da uplate 25.02 necu dobiti nekih 50 000, dali je to od dobiti da mi naplacuju 10% ili sta? nisam je bas naj bolje razumeo? od kad sam usao nisam jos nista radio preko racuna, samo taj pdv sto sam skinuo:osmeh:
 
Minđušar i ja uglavnom plaćam kešeom pa uzimam gotovinske lakše mi je nego dsa trčim nom-stop u Banku.Uglavnom je sve regularno pokriveno.
Dragane ko ti je knjigovođa?Može i na pp.
 
Moj knjigovođa (supruga) kaže da smo u obavezi da račune plaćamo bezgotovinski,ja imam terminal,pa plaćanje vršim od kuće sa računara,a gotovinske račune (imam jako malo) knjiži samo kao trošak,a PDV neuzima u obzir,tako radi i u firmi ,i kaže da je tako jedino ispravno
 
Ili automatski imaš pravo kad pređeš 4 miliona.U januaru se prijavljuješ od 1-10 ako imaš promet od 2-4miliona a do 15 ako imaš preko 4 mil.Ne mogu da verujem da nemožeš da skrpiš 2 mil. i lepo u januaru uđeš i da te vidi Bog.Ali pazi 2 mili ti treba kad odbiješ 5% pdv.

Imam pitanje, dali samo IMAŠ pravo da udješ u PDV ili MORAŠ da udješ u PDV ako premašiš 4 mil. ?
 
Ili automatski imaš pravo kad pređeš 4 miliona.U januaru se prijavljuješ od 1-10 ako imaš promet od 2-4miliona a do 15 ako imaš preko 4 mil.Ne mogu da verujem da nemožeš da skrpiš 2 mil. i lepo u januaru uđeš i da te vidi Bog.Ali pazi 2 mili ti treba kad odbiješ 5% pdv.
Samo jedna ispravka ako se ulazi preko 2 mil.odbija ti se porez od 8%.meni je tako knjigovodja rekao,ja sam podneo zahtev za ulazak u PDV od ove godine
 
Odgovor sistem PDV-a

Evo da ti niko ne prepričava:
Члан​
[FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]38.
[/FONT][/FONT][FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]Обвезник који је у претходних [/FONT][/FONT][FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]12 [/FONT][/FONT][FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]месеци остварио укупан промет већи од [/FONT][/FONT][FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]4.000.000 [/FONT][/FONT][FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]динара дужан је да[/FONT][/FONT][FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman], [/FONT][/FONT][FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]најкасније до истека првог рока за предају периодичне пореске пријаве[/FONT][/FONT][FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman], [/FONT][/FONT][FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]поднесе евиденциону пријаву надлежном пореском органу[/FONT][/FONT][FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman].
[/FONT]
[/FONT][FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]Евиденциону пријаву подноси и обвезник који при отпочињању обављања делатности процени да ће у наредних [/FONT][/FONT][FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]12 [/FONT][/FONT][FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]месеци остварити укупан промет већи од [/FONT][/FONT][FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]4.000.000 [/FONT][/FONT][FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]динара[/FONT][/FONT][FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman], [/FONT][/FONT][FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]у року из става [/FONT][/FONT][FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]1. [/FONT][/FONT][FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]овог члана[/FONT][/FONT][FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman].
[/FONT]
[/FONT][FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]Надлежни порески орган обвезнику издаје потврду о извршеном евидентирању за ПДВ[/FONT][/FONT][FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman].
[/FONT]
[/FONT][FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]Обвезник је дужан да писмено обавести надлежни порески орган о изменама свих података из евиденционе пријаве[/FONT][/FONT][FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman], [/FONT][/FONT][FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]најкасније у року од пет дана од дана настанка измене[/FONT][/FONT][FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman].
[/FONT]
[/FONT][FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]Обвезник је дужан да наведе порески идентификациони број [/FONT][/FONT][FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]([/FONT][/FONT][FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]у даљем тексту[/FONT][/FONT][FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]: [/FONT][/FONT][FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]ПИБ[/FONT][/FONT][FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]) [/FONT][/FONT][FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman]у свим документима у складу са овим законом[/FONT][/FONT][FONT=Times New Roman,Times New Roman][FONT=Times New Roman,Times New Roman].
[/FONT]
[/FONT]
 
Kada piše "dužan je" znači da mora da prijavi? Koliko sam razumeo. Pošto ima kod nas puno onih koji probijaju taj limit ali kažu da možeš ući u PDV samo ako ti to želiš ili ako imaš interes.
 
Mnogo je jeftinije prijaviti se i uci u sistem NEGO da te oni (inspektori)pronadju i uvedu u sistem pdv-a.
 
Nazad
Vrh