Sistem pdv-a?

Hehe,da je samo baba...
 
Nerazumem najbolje,ali 2300000 u kešu i ti u sistemu PDV,pa ja i račun od 500din plaćam preko računa

za 2 300 000 sam trazio povracaj to je kes za kupovinu traktora, a usao sam sa 4 000 000 kao i svi ostali, ali nije preko racuna 4 000 000, nego sam uzeo od firme fakturu da sam im predao robe u vrednosti 4 m, i tako sam prikazao u poresku da sam napravio promet od 4m...hteo sam da kazem da se i tako moze uci u pdv kada ti je to hitno, a nisi radio preko racuna i da nebi cekao zakonski rok za prijavu...

dali se sad razumemo?
 
Aha! Kod nas nema ništa za keš,otkad je uveden sistem PDV,sve ide isplata žitarica na račun

---------- Poruka napisana 09-01-12 u 19:57 ---------- Prethodna poruka je 06-01-12 at 16:52 ----------

za 2 300 000 sam trazio povracaj to je kes za kupovinu traktora, a usao sam sa 4 000 000 kao i svi ostali, ali nije preko racuna 4 000 000, nego sam uzeo od firme fakturu da sam im predao robe u vrednosti 4 m, i tako sam prikazao u poresku da sam napravio promet od 4m...hteo sam da kazem da se i tako moze uci u pdv kada ti je to hitno, a nisi radio preko racuna i da nebi cekao zakonski rok za prijavu...

dali se sad razumemo?

Za gotovinske račune knjigovođa vodi blagajnu,a ulazni računi iz blagajne mogu da se knjiže SAMO kao trošak,a njihov PDV se neuzima u obzir
 
@Soyacorn
Onoga momenta kada predjes sumu od 4.000.000,00 dinara ostvarenoga prometa duzan si da podneses zahtev za uvodjenje u sistem PDV-a ili krsis zakone o PDV-u i fiskalnim kasama. Placas kaznu zbog neblagovremenog evidentiranja i placanja PDV-a u zakonskom roku.
 
Ulaze li u tu sumu recimo subvencije,refakcije za gorivo i kredit za repromaterijal koji leže na isti taj račun?
 
Ako ne ulaze u tu sumu subvencije , refakcije i krediti uplaćeni na moj račun onda mogu mirno da spavam.
 
Ne znam kako kod tebe ali nama regresi i sve od ministarstva na ulazi u prihod.
 
A u šta bi ulazilo,kad prilikom predaje zahteva za refakcije akcize na gorivo i zahteva za regres zadužuješ ministarstvo za određeni iznos,i kad ti uplate to je prihod,jel poznaješ Gustava,Spajki?
 
Nazad
Vrh