Sistem pdv-a?

Kako vodite i regulisete zakup zemljista vi u pdv-u a sve mora biti prikazano? Znam da na zakup placas jos 19-20% drzavi e sad to mi nije jasno:haha:
 
Zakup zemljišta ne mora da podleže PDV-u ako radiš sa fizičkim licima pošto i nemaš račun, a što se tiče zakupa državnog zemljišta isto nemate prikazan PDV prema tome nek Vam je jasno dal si u sistemu PDV ili nisi isti je status i nije tačno da više plaćaš pozdrav agencija MV-Padina :ppozdrav:
 
sinisa1979 je napisao(la):
ma naravno da necu prikazivati nesto sto nema veze s poljoprivredom! nisam toliki saban... samo ne zelim da ostavim drzavi nista sto ne moram kad sam vec u pdv-u. na vise filtera ili ne bitno nekih drugih delova,alata nakupi se tu malo kinte za citavu godinu pa i ne bude mala odbitna stavka. znam da je mnogo manja u odnosu na sve ostalo(nafta,seme,vestak,hemija...)ali ne dam im nista sto je moje! ali nisam ni kreten da kupim nesto u vrednosti 500din pa da trazim gotovinski-pdv racun. kako kaze Mirko u Maratoncima? hocu svoj deo necete da me prevarite! ::namigivanje::

Ako kupuješ u istoj prodavnici, možeš sa vlasnikom da se dogovoriš da ti daje na "crtu" i pred kraj tromesečja platiš sve što si uzimao i on ti kuca sve na jedan račun. Tako možeš da kupuješ i prikazuješ i jeftinije stvari od 500din a na kraju dobiješ račun na veću sumu. Tako ja i još neki radimo kod nas.
P.S. pozdrav za našeg knjigovođu mvpadina
 
Dobra stvar u PDV sistemu je sto mozes da kupujes svasta za kucu i da skidas PDV, hranu, pice, kucnu hemiju, gorivo, gradjevinski materijal, masine, bojlere, ves masine i sl. :D
 
DusanA je napisao(la):
Dobra stvar u PDV sistemu je sto mozes da kupujes svasta za kucu i da skidas PDV, hranu, pice, kucnu hemiju, gorivo, gradjevinski materijal, masine, bojlere, ves masine i sl. :D
Nije bas tako....
 
Ja sam od ove godine ,pa me interesuje šta može da ide a šta ne?
Post je spojen: [time]1296566042[/time]
_________________________________________________
Mislim na sve što nije vezano za poljoprivredu.
Hrana,računi za kuću,bela tehnika...itd
 
Ma moze bre, isto kao i u preduzecima, sada kada si u PDV-u, poljoprivredno gazdinstvo se gleda kao privredni subjekat, imas pravo na reprezentaciju (sok, kafa, pice) do nekog iznosa i tu se skida PDV, mozes da kupis i pick up vozilo, skinuce ti PDV, motocikl za obilazak njiva, skinuce ti PDV, naravno, ne moze da se preteruje, ali moze sigurno do nekog iznosa, to knjigovodje znaju,.. valjda.
 
DusanA je napisao(la):
Dobra stvar u PDV sistemu je sto mozes da kupujes svasta za kucu i da skidas PDV, hranu, pice, kucnu hemiju, gorivo, gradjevinski materijal, masine, bojlere, ves masine i sl. :D

To ide tako samo dok ne dođe dublja kontrola a onda platiš sve i pride kaznu...
 
Branko je napisao(la):
DusanA je napisao(la):
Dobra stvar u PDV sistemu je sto mozes da kupujes svasta za kucu i da skidas PDV, hranu, pice, kucnu hemiju, gorivo, gradjevinski materijal, masine, bojlere, ves masine i sl. :D

To ide tako samo dok ne dođe dublja kontrola a onda platiš sve i pride kaznu...
Upravu ste obojica ali da semože sve kupovati istina je nešto ima granice a nešto ne kao na primer izgradnja objekata za mehanizaciju, robu itd. a što se tiče inspekcije teško ko je prošao bez sankcija tako da se toga netrebate plašiti naravno pod uslovom da ste u sistem PDV-a ušli kao fizičko lice jer sve to je vaše i trošite ga za vaše gazdinstvo a kao preduzetnik i doo nema takvih previlegija i mora se mnogo strože paziti i voditi računa o svemu.
 
Ljudi nemojte da nasedate na provokaciju ovog mog zemljaka iz Crepaje, čuvaj se i bog će da te čuva,a to što on kaže da promenite knjigovođu, to je opet diskutabilno pitanje, knjigovođa nikad neće biti kriv za njegov neopravdan odbitak PDV-a pošto je potpisnik poreske prijave nosilac gazdinstva, ali treba da postavi pitanje svom knjigovođi dali račune koje prikazuje na neka nenamenska sredstva knjiži sa pravom odbitka PDV-a ili samo kao troškove bez odbitka. Budite mi pozdravljeni i čuvajte se.MV-PADINA
 
Izdaci na reprezentaciju priznaju se kao trosak u iznosu od 0.5% od ukupnog prihoda. Ja nasao na netu. od 2010 je 0.5%, a pre toga je bilo cak 3%, znaci, moze, ali do odredjene sume. Znaci ako imas promet 4.000.000,00 din imas pravo da kupis sok i kafu za 20.000,00 din godisnje i da se na taj iznos skine PDV.
Nije provokacija :cao:
 
Nazad
Vrh