Sistem pdv-a?

U pravu si uvek proveravaj informacije ako si u mogućnosti ne puštaj ništa slučaju pogotovu u sistemu PDV-a ali imaš sajtove poreske uprave ako ti nije nešto jasno postavi pitanje uvek će ti odgovoriti sa malo zakašnjenja mada sa poljoprivredom sve je specifično taako da uvek iz prve ruke teško dobijaš informacije uvek za nešto treba da se neko pita. Budi pozdravljen i nađi dobrog knjigovođu.
 
A koji je fiskalni datum za sistem pdv-a? Ja ne zelim uci ali ove godine imam dosta na lageru pa sa prometom suncokreta, zita i kukuruzza idem preko 2 miliona. Ako je od 1 januara onda nema zime...
 
Ja danas dobio resenje za sistem PDV
Do 15/01 ste mogli podneti zahtev (i u obavezi su da vam odobre) ako ste ostvarili promet od minimum
2.000.000 din za period 01/01/2010 do 31/12/2010.

U promet ne ulaze subvencije (ni akcize za naftu) kkao ni gotovinske uplate na racun

Potrebna vam je Kartica racuna iz banke gde imate racun

VAZNO

AKO U BILO KOM PERIODU OD 12 MESECI OSTVARITE PROMET VECI OD 4.000.000 U OBAVEZI STE DA ISTOG DANA
KAD JE PROMET PREMASIO 4.000.000 din PODNESETE PRIJAVU ZA SISTEM PDV, INACE CINITE PORESKI PREKRSAJ.


TAKODJE:
Registrujete se kao FIZICKO LICE U SISTEMU PDV, NIKAKO se ne registrujte u APR INACE ODOSE SUBVENCIJE!
 
Naravno

Mada, ako imas prometa mislim da se isplati jer sve kupujemo po 8 ili 18% a prodajemo po 5%
 
Svaka godina je drugacija, mozda iduce godine sve na kamion prodam pa treba da vratim pare... neka hvala!
 
toshiba je napisao(la):
Svaka godina je drugacija, mozda iduce godine sve na kamion prodam pa treba da vratim pare... neka hvala!
Kazem, zavisi sta kupujes
Ako prodas na kamion i kupis sebi nov auto, uradio si dobar posao
Ako prodas na kamion i kupis traktor, bas se nisi usrecio!
Ako pazaris traktor od recimo 2.000.000 povracaj PDV-a ti je 2 mil. X 18% = 360.000 pa ti vidi
I jos nesto - kod PDV-a MORAJU da ti vrate pare! Eventualno, dolaze u kontrolu ali to je problem knjigovodje a ne tvoj
Plus povracaj PDV-a na seme, vestak, naftu, rez. delove, hranu za stoku itd itd
Poenta je da ako prihod (ukoliko ga ima) ulazes u svoje gazdinstvo, isplati se
Ukoliko stavljas pare u dzep pa u kafanu, bolje se nemoj muciti

Pre ulaska u PDV treba dobro razmisliti sta nameravas da radis i shodno tome delujes

Ako udjes u PDV, 2 godine moras da budes u sistemu.
 
Jel imam pravo povraćaja PDV-a na struju,telefon,plin,internet,kablovsku?
I to je u mom gazdinstvu jedno računi nisu na moje Ime(Struja,plin).
 
Ao imas u gazdinstvu nesto sto nije tvoje (registrovano - traktor, upisano - kuca i sl) pravis ugovor o koriscenju, nesto kao arenda

I arenda nije tvoja njiva pa dobijas subvenciju.

E sad, sve sto koristis kao imput u proizvodnji ulazi u oslobadjanje. Ali za recimo mobilni i internet, nisam siguran, to cu znati sutra posle sastanka sa knjigovodjom
 
I ja sam što se tiče rešenosti,investiranja itd,svakako ko ne želi da investira ne treba ni da ulazi.
Jedino ne mogu nigde da nađem podatak na koju robu sam oslobođen poreza kao reg.poljo.gaz. u sistemu PDV-a.Ne mislim na seme,veštak,naftu,hemiju,rez.del,mehanizaciju!nego na druge stvari vezane za troškove života. :cao:
 
Troškovi života se računaju kao zarada a ne kao nešto na konto čega ćeš dobijati povraćaj PDV-a.
Ako država bude na sve vraćala PDV, pa šta misliš od čega će da zaradi?
 
Pazi pitanje je recimo Zimska jakna u cega spada? U trosak zivota ili opremu za traktor bez kabine?
E tu dobar knjigovodja resava puno nedoumica
 
Branko ,nismo se razumeli.Nisam mislio da odem u kafanu svaki dan i prikazujem račune.
Mislio sam na struju,vodu(troši i stoka)hranu(radnici)....itd,ima puno primera.
 
Da li poljoprivrednici koji su u sistemu PDV moraju u poreskoj predati neki obrazac(zaboravio sam kako se zove) i plaćati PIO i ZDR po tom osnovu?
 
Ja sam juce dobio potvrdu da sam u sistemu.Moj knjigovodja tvrdi da prve dve godine kad sam u sistemu na moram da prodjem 2 miliona ali vec naredne tj.trece itd..moram ako,
ne brisem se iz PDV-a i moram da vratim PDV koji mi je drzava vratila.Mislim konkretno za traktor.
 
Nazad
Vrh