Sistem pdv-a?

strawberrymp je napisao(la):
Ja sam juce dobio potvrdu da sam u sistemu.Moj knjigovodja tvrdi da prve dve godine kad sam u sistemu na moram da prodjem 2 miliona ali vec naredne tj.trece itd..moram ako,
ne brisem se iz PDV-a i moram da vratim PDV koji mi je drzava vratila.Mislim konkretno za traktor.
Nešto slično su i meni objasnili u poreskoj uprav Vršac!
Iako ne pređeš dva mil. nećeš biti obrisan po službenoj dužnosti ali valjda dobijaš neki drugi status .
Post je spojen: [time]1295456589[/time]
_________________________________________________
ZRENJANINAC je napisao(la):
Trebaju ali to treba knjigovođa da odradi.
Hvala,knjigovođa je odradio al reko da proverim pošto u celoj temi to niko ne spominje :cao:
 
Meni svake jeseni pre zadnjeg kvartala stize pismo opomena da nemam do dva miliona prometa i da mi sleduje iskljucenje..tjst pre nego sto fakturises soju kukuruz repu.Tako da moras da imas promet preko 2 mil.
 
Mislim da ako po zakonu moras da ostanes dve godine u sistemu,onda je ne bitno dali si imao 2 miliona promet jer ako moras da ostanes , nemogu te izbaciti.Jedino, dali ima neka kazna me interesuje...
 
Sve mi se čini da svi koji ste ove godine ušli u PDV nekako još uvek "pipate po mraku".
 
Jugos je napisao(la):
Meni svake jeseni pre zadnjeg kvartala stize pismo opomena da nemam do dva miliona prometa i da mi sleduje iskljucenje..tjst pre nego sto fakturises soju kukuruz repu.Tako da moras da imas promet preko 2 mil.
Ljudi morate da zapamtite morate preći 2 miliona dinara svake godine znači 2.000.001 dinar +8%=2.160.002 dinara, pozdrav svima
Post je spojen: [time]1295470508[/time]
_________________________________________________
talianu je napisao(la):
Da li poljoprivrednici koji su u sistemu PDV moraju u poreskoj predati neki obrazac(zaboravio sam kako se zove) i plaćati PIO i ZDR po tom osnovu?
Poljoprivrednici su u obavezi da predaju do 15. marta tekuće godina a za prošlu godinu:poreski Bilans, Bilans uspeha, Popisnu listu osnovnih sredstava sa obračunatom amortizacijom, popisnu listu građevinskih objekata koji služe za proizvodnju sa obračunatom amortizacijom i obrazac PPDG-1. Navedeni obrazci se predaju poreskoj upravi za razliku od preduzetnika koji predaju obrazce APR-u. Agencija MV-Padina-Pozdrav
 
mvpadina,svaka čast na kratkom ali vrlo jasnom odgovoru :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1295518201[/time]
_________________________________________________
Ima li neko primerak kako izgleda faktura recimo kad prodaš kukuruz?
Ili blanko primerak?
 
talianu je napisao(la):
mvpadina,svaka čast na kratkom ali vrlo jasnom odgovoru :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1295467801[/time]
_________________________________________________
Ima li neko primerak kako izgleda faktura recimo kad prodaš kukuruz?
Ili blanko primerak?
Ako imaš knjigovođu on ti izrađuje fakture pošto vi poljoprivrednici i nemate toliko mnogo faktura takva je praksa kod mene u agenciji ali ako si se dogovorio da ti sam izrađuješ fakture mogu ti poslati primerak na mail, a najbolje da je sačiniš u excelu pa da ti odmah izračuna osnovicu i pdv i onda imaš obavezu vođenja evidenciju izlaznih faktura, postoji knjiga u knjižarama da se ne zezneš u redosledu, moji poljoprivrednici dođu sa odvagom i sa cenom i ja im izradim fakturu koju nose jedan primerak u firmu gde prodaju a jedan primerak vraćaju na knjiženje (arhiva) i odmah se uplaćuje na račun, kratko pozdrav, pitaj ako ti nešto nije jasno
Post je spojen: [time]1295521871[/time]
_________________________________________________
ZRENJANINAC je napisao(la):
Druže uopšte svi pipkaju po mraku i službenici i mi kad je reč poljoprivrednom pdvu ::namigivanje::
Iz moje prakse poljoprivrednici u sistemu PDV-a prve godine pipkaju u mraku ali uz dobru saradnju sa knjigovođom nema problema, nemojte se ljudi plašiti da uđete u sistem PDV-a kod nas u Padini svi veći poljoprivrednici su u sistemu PDV-a i to već po 5 godina pojedinci ponekad bi trebalo popričati sa njima kao iskusnima a ne sa mnom kao knigovođom dobili biste iskustvene informacije, :D
 
Pravo da ti kažem nisam se ništa dogovorio oko fakture,ali bih voleo da znam kako izgleda a i dobro bi mi došlo da ja uradim pošto u protivnom bi morao da idem svaki put do knjigovođe dva puta (ukupno 40 km) ,ovako kad sam u prolazu dostavim gotove fakture.
Ako ti nije problem pošalji mi primerak ili na mail ili na pp.
Pozdrav :cao:
 
u principu mozes svasta da odbijas, ja imam takve primere da neko ne bi verovao sta sve ljudi stavljaju kao odbitni PDV(bruseve od po 5.000din, tange itd i sl i napisu uniforma) tako da mozes i ti za jaknu da napises uniforma pogotovo sto mislim da se poljoprivrednici ne kontorlisu toliko kao pravna lica ali opet kazem mislim samo jer nemam nikog ko se bavi poljoprivredom... srecno svima koji ste usli u PDV samo dobar knjigovodja i nema frke, PDV je odlican sistem nema tu sareno ili je crno ili belo... :ppozdrav:
 
mv padina Hvala ..
Fiskalni racun i gotovinski racun npr.nafte mi je potreban i za trezor za subvencije i za knjigovodju.Overena fotokopija ili kako?Isto tako i ya seme i djubrivo...
 
strawberrymp je napisao(la):
mv padina Hvala ..
Fiskalni racun i gotovinski racun npr.nafte mi je potreban i za trezor za subvencije i za knjigovodju.Overena fotokopija ili kako?Isto tako i ya seme i djubrivo...
Mogu Vam reći kako smo radili prošle godine. Fiskalni računi se kopiraju i predaju se knjigovođi zajedno sa PDV računom-orginalom, prema upravi za javna plaćanja ide orginalni fiskalni račun overen sa druge strane i opet orginalnim pdv računom, nijednoj firmi nije problem da izda duplikat PDV računa da ne biste overavali kopije jer to košta a ako imate više računa svota može biti veća prilikom overe, zato sada kad dođe do prometa dobara tražite da vam firme daju pdv račun u dva primerka i imate zadovoljenu formu. Kod knjigovođe ne sme ići overen pdv račun jer poreska uprava ga ne priznaje prilikom kontrole.
Post je spojen: [time]1295554377[/time]
_________________________________________________
srkitransporter je napisao(la):
u principu mozes svasta da odbijas, ja imam takve primere da neko ne bi verovao sta sve ljudi stavljaju kao odbitni PDV(bruseve od po 5.000din, tange itd i sl i napisu uniforma) tako da mozes i ti za jaknu da napises uniforma pogotovo sto mislim da se poljoprivrednici ne kontorlisu toliko kao pravna lica ali opet kazem mislim samo jer nemam nikog ko se bavi poljoprivredom... srecno svima koji ste usli u PDV samo dobar knjigovodja i nema frke, PDV je odlican sistem nema tu sareno ili je crno ili belo... :ppozdrav:
Kod mene takve stvari ne prolaze zna se tačno štase tiče poljoprivredne proizvodnje ne kažem da htz oprema ne može da se pravda ali tange brusevi se mogu prikazati u troškove bez prava odbitka PDV-a što je i normalno druga je stvar ako on kupi tange a prodavac mu izda račun na htz opremu to mene dalje ne interesuje svako nek odgovara za svoje a kazne su prevelike
 
imam ja jedno pitanje... sta se desava kada kupis rezervni deo za traktor a na fiskalnom racunu pise da je to deo za auto? primer; filter ulja za imt traktor takodje stima na golfa dvojku i naravno na racunu pise g-2 sto je i razumljivo jer si ga kupio u prodavnici auto delova. ali kako onom inspektoru objasniti da taj filter stima i na traktor? dali mozda po sifri filtera koja je i na njemu i na racunu a i na traktoru je namontiran isti... molim za savet!
 
sinisa1979 je napisao(la):
imam ja jedno pitanje... sta se desava kada kupis rezervni deo za traktor a na fiskalnom racunu pise da je to deo za auto? primer; filter ulja za imt traktor takodje stima na golfa dvojku i naravno na racunu pise g-2 sto je i razumljivo jer si ga kupio u prodavnici auto delova. ali kako onom inspektoru objasniti da taj filter stima i na traktor? dali mozda po sifri filtera koja je i na njemu i na racunu a i na traktoru je namontiran isti... molim za savet!
Ako si ti kupio tri četiri filtera u toku godine za g-2 a oni svi znamo da pašu na traktor neće ti ni inspekor na takvu malu stavku dati primedbu uz normalno tvoje objašnjenje ali ako ti prkažeš celu generalku na g-2 znaju i inspektori da je to zloupotreba, i na kraju to je mala odbitna stavka tako da to i nije neki problem samo pazzi da ti delovi konstantno ne budu prikazivani za putnički program pošto vi poljoprivrednici se ne bavite taksi uslugama.
 
ma naravno da necu prikazivati nesto sto nema veze s poljoprivredom! nisam toliki saban... samo ne zelim da ostavim drzavi nista sto ne moram kad sam vec u pdv-u. na vise filtera ili ne bitno nekih drugih delova,alata nakupi se tu malo kinte za citavu godinu pa i ne bude mala odbitna stavka. znam da je mnogo manja u odnosu na sve ostalo(nafta,seme,vestak,hemija...)ali ne dam im nista sto je moje! ali nisam ni kreten da kupim nesto u vrednosti 500din pa da trazim gotovinski-pdv racun. kako kaze Mirko u Maratoncima? hocu svoj deo necete da me prevarite! ::namigivanje::
 
Treba tražiti i za male iznose račune ako se tiču poljoprivredne proizvodnje ali opet providno je ako u toku godine prikažeš delove više od 1/3 od ukupnog prometa tvojih proizvoda i usluga, gde su ti onda repromatrijali, morate da budete taktični i ovi moji nekad znaju da zakeraju ali moram raditi s njima ipak je to u njihovom interesu evo jedan od mojih prati svaku moju rečenicu na forumu ali dobar je čovek i poslušan pa ga trpim,pozdravljam ga.
 
strawberrymp je napisao(la):
mv padina Hvala ..
Fiskalni racun i gotovinski racun npr.nafte mi je potreban i za trezor za subvencije i za knjigovodju.Overena fotokopija ili kako?Isto tako i ya seme i djubrivo...
Fotokopija i fiskalnog racuna i pdv racuna ide knjigovodji ne treba original :cao:
 
mvpadina je napisao(la):
Treba tražiti i za male iznose račune ako se tiču poljoprivredne proizvodnje ali opet providno je ako u toku godine prikažeš delove više od 1/3 od ukupnog prometa tvojih proizvoda i usluga, gde su ti onda repromatrijali, morate da budete taktični i ovi moji nekad znaju da zakeraju ali moram raditi s njima ipak je to u njihovom interesu evo jedan od mojih prati svaku moju rečenicu na forumu ali dobar je čovek i poslušan pa ga trpim,pozdravljam ga.
Hvala na pozdravu ! Takođe i ja pozdravljam mog knjigovođu MV padina. Ja sam u sistemu pdv četvrtu godinu, i savetujem svima ko ima obrt veći od 2,5 mil i ima dobru volju za još jednu obavezu da se neplaši ući u sistem pdv. Ja sam za ove tri godine zadovoljan, imaš obevezu više ali se isplati. U prve dve godine sam imao obrt 2,5 mil a prošle malo veći jer su veće cene žitarica.
Najvažnije vam je dobar knjigovođa i slušati savete njega. Ponekat mi je žao kad neki račun vrati ali znam da to radi za moje dobro i treba imati na umu da za svaki račun koji unesete u pdv možete jednom polagati račune inspekciji.
Ako nekog interesuje moje iskustvo sa pdv slobodno može da me pita tusmo da pomažemo jedan drugome . :cao:
 
Jugos je napisao(la):
strawberrymp je napisao(la):
mv padina Hvala ..
Fiskalni racun i gotovinski racun npr.nafte mi je potreban i za trezor za subvencije i za knjigovodju.Overena fotokopija ili kako?Isto tako i ya seme i djubrivo...
Fotokopija i fiskalnog racuna i pdv racuna ide knjigovodji ne treba original :cao: Vi sigurno niste imali kontrolu od strane poreske uprave čim kažete da je dovoljno kopija PDV računa. :nono:
 
Nazad
Vrh