Sistem pdv-a?

Ljudi ako Vam bude šta trebalo javite se za savet, knjigovođa sam i vodim preko 40 gazdinstava u sistemu PDV-a, radim samo poljoprivredu, samo pazite jednu najbitniju stvar ako vas knjigovođe prijave u sistem PDV-a nek Vas ne prijavljuju u agenciji za privredne registre jer dobijate status preduzetnika i kao takvo pravno lice gubite sve subvencije od strane ministarstva to se dosta desilo po vojvodini vi niste obavezni da se prijavite u APR-u pošto ste prijavljeni u upravi za javna plaćanja kao registrovano poljoprivredno gazdinstvo. Što se tiče PDV-a ne može se objasniti u par rečenica ali nije Vam ništa strašno ali najbolje je da to bude sa više prometa vaših poljoprivrednih proizvoda i sa što više troškova u poljoprivredne svrhe, ako trošite sredstva namenski i pravo odbitka tražite za sva sredstva koja se tiču poljoprivredne proizvodnje nemojte se bojati ni inspekcije ni poreza biće sve u redu.
 
talianu je napisao(la):
Ako sam te dobro razumeo,kad kupim traktor mogu da tražim pare da mi isplate na račun i biće sve u redu?

Oni jedva čekaju da ti isplate pare na račun :haha: :haha: :haha:.
To se prebija i obično ti duguju, al probaj ti da duguješ njima :zli: :zli:
 
meeker Ma kakvi nemoj da pišeš prazne priče.

talianu Kad ti se završi tromesečje i ako imaš dosta pretplate pdv možeš da tražiš isplatu pdv i rok isplate je 45dana
 
A i meni moj knjogovođa objasnio tako ali razne "neverne Tome" uvek u kontri kako će mi navaliti inspekciju,platiću kaznu itd.
Pa ne kradem ja državu tako je zakon definisan,ako sam u pretplati zašto da mi ne vrate novac.
 
Neću pisati ništa ja. Smo ću pitati ima li ko da su mu vratili PDV uplatom novca na račun, nek se slobodno javi.

Voleo bih da grešim.
:ppozdrav:
 
Ko hoce da se ozbiljno bavi poljoprivredom,i da na svoje gazdinstvo gleda kao na neku malu firmu,treba da udje u sistem pdv,I NECE POGRESITI.
Ja sam u pdvu dugo i to funkcionise dobro!
Najveci problem koji moze da vas zadesi,je taj da nekom fakturisete robu,a on vam je ne plati,i bez obzira na to vi ste duzni da platite pdv po fakturi!!!!!! :zli:
 
tamara1611 je napisao(la):
Ko hoce da se ozbiljno bavi poljoprivredom,i da na svoje gazdinstvo gleda kao na neku malu firmu,treba da udje u sistem pdv,I NECE POGRESITI.
Ja sam u pdvu dugo i to funkcionise dobro!
Najveci problem koji moze da vas zadesi,je taj da nekom fakturisete robu,a on vam je ne plati,i bez obzira na to vi ste duzni da platite pdv po fakturi!!!!!! :zli:

Videcemo vremenom,ja nisam bas toliki optimista
 
Danas se vratio sa odmora i zatekao kući rešenje,ali nešto mi nije jasno.
Dobio sam da je minimum prometa za 2011 god 4300000 i dobio sam PIB.
Pa mi nije jasno dal sam pravilno registrovan da ne izgubim status fizičkog lica(čim imam PIB mislim da sam u statusu pravnog lica)
Šifra delatnosti mi je 0111.
 
Koliki je PDV na poljoprivrednu mehanizaciju, veštačka đubriva i semensku robu?
 
talianu je napisao(la):
Danas se vratio sa odmora i zatekao kući rešenje,ali nešto mi nije jasno.
Dobio sam da je minimum prometa za 2011 god 4300000 i dobio sam PIB.
Pa mi nije jasno dal sam pravilno registrovan da ne izgubim status fizičkog lica(čim imam PIB mislim da sam u statusu pravnog lica)
Šifra delatnosti mi je 0111.

To je ta šifra....
Post je spojen: [time]1295125638[/time]
_________________________________________________
mica967 je napisao(la):
Za mehanizaciju 18% a đubrivo i seme 8%. :cao:

Nafta 18% Rezervni delovi 18%
 
Nazad
Vrh