SIP berači

ma neka cuju,moje misljenje je takvo..:)
 
Nisam ništa radijo na njemu u početku sam brao samo sebi 5-6kj pa mi brzina nije igrala ulogu,a zadnje dve god. imam malo više za branje tako da sad kupim ideje pa dogodine i sam da pokušam nešto.Šempeter mi je prvi i jedini berač sa kojim sam radijo tako da nemogu da komentarišem zmaj izsvog iskustva (jer ga nemam) ali vidim da ovde kod nas za jednorednog zmaja mora teži traktor od 539 dok je za sipa ko saliven,a kad sam kupovo berač to mi je bio glavni uslov kad sam biro između sipa i zmaja
 
Ma da.. kod Zmaja je problem sto je lak na rudi,mozes ga rukom podici to je problem,pa kad je njiva na nekom bregu ond mu tesko hoce da proklizava dok nenapunis kos,moj komsija ima zmaja pa se zalio na taj problem.A sto se tice kod sipa,samo ga na glavnoj osovini ubrzas,stavis veci zupcanik, i one lopatice iznad komusaca,prebacis lanac na manji zupcanik pa zatim i levator ubrzas,isto zupcanik stavis manji i onda samo vatra... :))
 
Reci mi Roli kad si već sve to radio verovatno si upoznat sa cenama,koliko koštaju ti zupčanici za ubrzavanje i novi uvodni valjci
 
gledao sam na vasaru nove uvodne valjke,cena je 40evra komad,a za zupcanike nisam siguran koje su cene,jel sam berac ubrzao pre 10 godina,al kontam da zupcanici nisu skupi..
 
Lančanici su u pitanju i to 25-30e za oba koja se menjaju. Pisano je o tome ranije u ovoj temi. Potrudite se malo.:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
ma da ja pomeso zupcanike i lancanike..:) da lancanici su u pitanju,znaci ta je cena... kazem ja sam berac ubrzao odavno,tako da nisam pratio cene lancanika..
 
Interesu je me model 3500 jednoredni posto bi mozda mislili njega da kupimo,kakav je i dali se kvari uzeli bi polovan??
 
Sta da ti kazem... Moj otac ga je kupio novog 87 godine i jos je kod nas,mi smo zadovoljni sa tim beracem,nema velikih kvarova al normalno da je bitno odrzavanje,jednostavan i praktican berac....Mozes i da ga ubrzas,onda peglas prvom brzom... ma berac je ekstra..Udj kod mene na profil,vidi slike,ja sam radio jos neke modifikacije,dodao sam jos dva valjka(komusaca) a fabricki je imao 6 valjaka.
 
Jel valja ova kombinacija ?
 
pogledaj na mom profilu u albumu

---------- Poruka napisana u 17:11 ---------- Prethodna poruka je at 17:09 ----------

što se tiče ubrzavanja berača ovom to ne treba 1 ha za manje od tri sata u brdu

---------- Poruka napisana u 17:17 ---------- Prethodna poruka je at 17:11 ----------

pogledaj na prifilu u albumu
 
Sad sam video. Svaka čast. Kombinaciji ne fali ništa već meni fali neka takva kombinacija.:osmeh:
Kakve su joj samo manevarske sposobnosti? Mislim zbog prednje vuče...
 
kao prvo sretna vam Nova godina,da u ovoj radimo isto ali sa više zarade da se mrdnemo sa nule.Što se tiče ajnšlaga okreneš ga ko fergu sa prednjom ili bez nje.Berem u 3B a ima 3 brzine A B i C na 1600 obrtaja motora kardan 540E.Ide pa pjeva nov berač SIP 40 8 perušača,berem sa njim dvije godine još ga nisam ni jednom zagušio.

---------- Poruka napisana 02-01-12 u 18:51 ---------- Prethodna poruka je 01-01-12 at 08:42 ----------

moja kombinacija
attachment.php
 
Nazad
Vrh