SIP berači

Drustvo dali je moguce skratiti privodni lanac na kk30 ili mora nov,levi lanac mi se toliko otegao tko da visi .Imam jos nesto malo posla pa sam mislio da izguram sezonu ako je to moguce,Probao sam da skinem zabicu ali kada sam ga namestio on se vrti brze od desnog.Hitno mi je potrebna pomoc hvala.
Cale je skracivao na EKO 3500 ali je skracivao paralelno oba.Sto se tice detalja ne znam kako tacno,ako niko ne odgovori pre ja cu u subotu kad odem kuci.
 
Drustvo dali je moguce skratiti privodni lanac na kk30 ili mora nov,levi lanac mi se toliko otegao tko da visi .Imam jos nesto malo posla pa sam mislio da izguram sezonu ako je to moguce,Probao sam da skinem zabicu ali kada sam ga namestio on se vrti brze od desnog.Hitno mi je potrebna pomoc hvala.

Moraš skratiti oba privodna lanca ili u oba ubaciti polu-članak jer broj članaka na oba lanca mora biti isti.

 
To sam ukapirao,nemogu oba da skratim onda bi bilo jedan ok a drugi prekratak.Nema veze ujedno i hvala na pomoci,kupicu nov 3400d i bice ok.
 
jesil ti ubrzavo ovaj berac,ide dosta brzo ja ne mogu da tjeram svoj i to s traktorom od 70 ks ko ti ovu kompoziciju
 
savo treba da se vezes u kabini ispast ces smanji malo gas
pa dajete malo uputite me kako da i ja ubrzam svoj eko 3500
 
savo treba da se vezes u kabini ispast ces smanji malo gas
pa dajete malo uputite me kako da i ja ubrzam svoj eko 3500

Pa samo proćitaj ovu temu, mnogo puta je objašnjeno kako treba ugrzati berač, a ako ti nešto konkretno nije jasno, dobićeš konkretan odgovor od nekog ko je radio ubrzanje berača.

Pozdrav od Mirka iz Kule.:cao:
 
malo sam se raspitivo kad sam uzimo dijelove prije par dana i rekli su mi da se promjeni zubcanik( valjda se ubaci manji) sto ide na onu osovinu sto stoji porijeko tj paralelno sa tockovima i da se ubrza elevator, e jel samo to treba ili jos sta
 
malo sam se raspitivo kad sam uzimo dijelove prije par dana i rekli su mi da se promjeni zubcanik( valjda se ubaci manji) sto ide na onu osovinu sto stoji porijeko tj paralelno sa tockovima i da se ubrza elevator, e jel samo to treba ili jos sta

Na tu glavnu pogonsku osovinu, što ti kažeš, paralelnu sa točkovima se montira veći zupčanik. Original ima 10 zuba a namontira se drugi od 13 ili 14 zuba i ubrza se elevator promenom zupčanika. Potrebno je još staviti lance odgovarajuće dužine i samo brati, ali pod uslovom da su i svi ostali delovi berača u redu.
 
icon_fU.gif
samo sanjaj

kod mene je dole 13 zuba , ali imajte na umu da je vladimirac jako brz na kardanu a još i ubrzan berač , elevator nije ubrzavan , na njemu je 26 zuba i nemam problema , elevator sve podigne lako
a sre sam jučeš čovjeka da stavlja dole 16 a gore 13 što i nije loša ideja , lancu je lakše na većim prečnicima

@kazner
berač je kompletno remontovan , znači mogo novih dijelova , odnosno svi vitalni dijelovi tako da se skoro može reći da se radi o novom beraču
ako te put nanese u moj kraj slobodno navrati da i uživo vidiš :ppozdrav:
 
na mom beracu je na onoj maloj osovini lancanik sa 10 zubi,a na elevatoru ako sam dobro izbrojo 25,
pa i na mom beracu je dosta novih djelova(rakete-strijele,kucista,lezajevi,reduktor pretitran i uredjen,i jos dosta tako sitnica)mislim da bi mogo podnijeti ubrzanje

savo iz dosadasnjih tvojih prezentacija i naprava pokazo si dosta toga,tj da si maher,ako nekda budem prolazio tim krajem potrazicu te
 
@kazner
i podešavanje berača igra veliku ulogu , evo neki dan čovjek kupio nov tornado 40 , ide sporo da dobiješ sve sijede na glavi , a svako kome je brao žali se da mnogo komi i ne hvata sitne klipove , znači čovjek nezna da našteluje i pokušava taj nedostatak da kompezuje sporijim kretanjem ali mu ne uspijeva , berač jednostavno nije naštelovan

navrati :ppozdrav:
 
sigurno da igra veliku igru i podesavanje,a cudno mi to za tornada znam da je on dosta brzi u radu od eko,.
 
jeste brži ali čovjek nezna da ga našteluje , i iz straha on ide sporije jer mu dosta lomi,kruni i drobi male klipove misleći da ako ide sporije manje će da krši :haha:

a ti pročitaj ono uputstvo što je OKRIM Mirko postavio pa ćeš ga lakše naštelovati
 
danas se malo bralo i vozio sam eko na 1000 ob.kardana i ide dobro,1 brza eventualno 2 gdje je malo slabiji kuruz.,al sto sam brao jednu parcelu, nekih 900m2 mozda i manje, ma rodilo fantazija kos na eku pun izvrha, steta nisam nosio aparat pa da slikam
 
Nazad
Vrh