Silosi i sušare

Nedjooo jesij isprobo susaru kolika ti je pec cime ces susit plin ili drva ja sam tako nesto napravijo od 25.t kapaciteta susim na drva slama panjevi itd. i pec je pravlena ima kapacitet od 120.kw a ta tvoja mi izgleda da nema vise od 30. koliko sam mogo sa slike da vidim a to je malo za susenje kukuruza uzme puno vremena kad je velika vlaga.
 
zico78 cini ti se ima 75 kw,na slici je manja posto sam slikao losijim tel.isprobana je,susicu na drva,isto kao i ti,moja ima oko 15 t kapacitet mozda malo manje,sto mi odg jer ih ima dosta u nasem kraju pa ce to biti vise za sopstvene potrebe
 
Neđo kad nađeš vremena uslikaj malo detaljnije taj razmenjivač toplote.Imam i ja sve spremno za sušaru samo me muči razmenjivač toplote.
 
zico78 cini ti se ima 75 kw,na slici je manja posto sam slikao losijim tel.isprobana je,susicu na drva,isto kao i ti,moja ima oko 15 t kapacitet mozda malo manje,sto mi odg jer ih ima dosta u nasem kraju pa ce to biti vise za sopstvene potrebe
meni je izgledaja mala zato sam te pito lijepo odradjeno sta si stavijo okolo jeli ti sitna mreza ili performirani lim. i ja sam pravijo za sopstvene potrebe smo malo vecu tako da po zavrsetku mogu je koristit ka dijo skladistenog prostora
 
zico78, lim je ali je debeo bas sam ga tesko motao...ja sam zbog prostora pravio toliku,a koristicu je i kao skladisni prostor,ali planiram i da nabavim jedan silos u austriji ili italiji,pa da uvezem za skladistenje zrna...
 
koji kapacitet toga uvoznog i koja cijena ja sam prosle godine gledo da kupin sebi bilo puno para pa sam sazido udarijo izolaciju od vlage imo sam nekog materijala kostalo me oko 3000.km za kapaciteta 80.t i 25 u susaru malo vise od 100.t ove sam godine mislijo pravit jos jedan od 120.t ili kupit ali sam odusto jer kakva je godina necu imat dovoljno da se napuni.
 
kapacitet planiram oko 70 tona,pa izadje me sve ukupno oko 2000 e tako sto sam do sada gledao...ali videcemo mozda ima i jeftinije,a i susa nas ubi pa izgleda da nece ni trebati..
 
Danas sam zvao neke prodavce silosa iz uvoza, i uglavnom, najpovoljnije sam nasao 100 tona, 6000 eura. E, sad nesto me muci, kaze taj lik, da isto toliko para treba i za temelj. Precnik silosa je oko 5 metara, i sad znam da tu ide malo drugaciji temelj, ali da li bas toliko to kosta???
 
ma gluposti ja sam u svoj temelj stavijo malo jaci beton okolo ispleo korpu od 4 sipke 12. unutra izravnjo teren nabijo sa zabom i stavijo matu 15x15x8 prelijo betonom od 12 do 15cm. i to je to stavijo u njega 80.t i prezivijo je temelj i ploca a isto je 5x5.m ti malo pojacaj za 100.t ali mislim da opet nece preci 2000.€ raspitaj se malo ljudima koji se razumiju u te stvari
 
@zico78 Da ne bude nesporazuma cena koštanja temelja za silos je ta cena kad ti oni rade,al imaju i opciju oni ti daju projekat i ti uradiš sam(normalno proćeš jeftinije).I normalno oni se tu ograde(projektant),daju ti takve materijale da ugradiš da ne može ni Nato da ga sruši.:ppozdrav:
 
to je moguce i stavi sebi u đep 2000€ i zaradi na silisu jos 1000 oni misle ako smo mi seljaci da neznamo matematiku mislim da je to velika cijena moj predlog sazidaj kao ja sebi i ostace ti para a imat ces isti kapacitet zapremine
 
Razmisljam sta bi bilo najpametnije... Imam podno skladiste, tj 2 sobe za nekih 10ak vagona robe, ali je dosta komplikovan istovar. Utovar je ok, istovar ide kantama. Nije ni to strasno, sva coveka napune zmajevku za 40ak minuta, ali voleo bih da resim problem skladistenja malo bolje. U opciji su mi ovi silosi iz uvoza, ili da pravim metalne, osmougaone silose sam, ili mozda osmougaone zidane.
Da li je neko sebi pravio silose od cigle, ili radio kalkulaciju koliko bi to kostalo. To mi je najjednostavnije, i imam neku ideju kako da resim i punjenje, i praznjenje, i eleviranje sa dva puzna transportera...
 
Kolega ako imaš mesta u dvorištu moj predlog je podno skladište,ipak je to dvonamensko,a silos je samo silos.:ppozdrav:
 
Pa jeste, ali ipak ne moze ni to podno skladiste da mi sluzi za bilo sta drugo osim za smestaj zitarica.Pod pretpostavkom da bih skladistio psenicu od jula, do aprila-maja, i kukuruz od oktobra, do juna-jula-avgusta, retko kad bi to skladiste bilo prazno, a jos bih imao problem kako da odvojim zitarice, pa plus standardni problemi oko utovara-istovara, provetravanja...Ne bih isao na podno skladiste, mislim da su silosi najoptimalnije resenje, jedino da napravim pravi izbor, i naravno da sakupim novac...
 
Nisam mislio gledajući na samo jednu godinu,nego npr. dojadi ti skladištenje pa objekat možeš iskoristiti za mehanizaciju,radionicu,farmu itd.,da ne lupam.Ko zna šta će biti aktuelno za 3,5,10 godina...:ppozdrav:
 
Da, tu si u pravu. Bilo silosi, bilo supa, to sto sam zamisio nece kostati ispod 30000, tako da treba dobro razmisliti, analizirati, i onda odluciti.
 
Nazad
Vrh