Silosi i sušare

te cene su prejake.cija je to ponuda agrokonsova? silos jos ok. ali cene transportera su jako velike,predpostavljam da su i transporteri symagini-sto ne vredi taj novac sigurno.
sto se tice gradjevinskih radova, ja znam da je jedan moj investitor platio betonsku podlogu za silos od oko 30vagona(da ne trazim sada koji je tacan model bio,isto symagin silos) 1500e, znaci sam temelj za taj silos plafon 3000e. e sad ako ste uracunali i jos i prijemni bunker, i prilazne puteve onda ok. za elektricarske radove se ne moze tako reci sturo. jer elektro radovi se mogu uraditi da imate dole 5prekidaca, a mogu i da sedite kod kuce i gledate na kompijuteru temperaturu mase,vlagu,palite,gasite....
 
Cene su Agrokonsova, znaci temelj silosa, materijal plus gradjevinski radovi, montaza silosa i elevatora i komandni ormar, znaci kljuc u ruke. Znaci bez usipnog kosa, bez puteva bez kompjuterizovane kontrole silosa itd. to je plus jos ohhhoo. I oko ove cene nema ni malo mogucnosti da se malo spuste.... po njima.
 
moj silos
5o9g68.jpg
250t zita
 
8600e je samo ovaj metalni deo bez betonaze i koficastog elevatora koji su zavisi od duzine,silesfor italija to je ona firma sto je bila na sajmu imali su svoj silos od 5 vagona cena mu je bila oko 3000
 
e nemam pojma druze znam samo da smo potrosili 18 kubikatucanika za tampon i 24 kubika sljunka i cementa za taj sljunak nemam pojma tacno koliko i 1 majstora ostalo je rodbina prijatelji i 2 pomocnika a koficasti je iz uvoza polovan 2500 e
 
u onaj usipni kos smo iz centra silosa ubetonirali cev 250mm koja ima klapnu i pusta zito (prirodnim putem na dno usipnog kosa a ubetonirana je jos jedna koja je pored ove u dnu i koja vodi do koficastog elevatora tj hrani koficasti sa puznim transporterom stavicu slike da vam bude jasnije(slikovitije) a koficasti je na zemlji po meni i iz price majstora koji je bio na odrzavanju srem mlinova ako dodje do nekog problema sa koficastim mnogo je lakse nego kada je donjii deo koficcastog u zemlji tj ispod nivoa ako dodje da mora da se ispusti zito iz koficastog zbog bilo kog razloga imma vise prostora za rad ...itd. a silos ima svoju pbetonskku plocu debljine 50cm u kojoj se nalaze kanali za ventilaciju koja se kaci na jedan ventilator koji sluzi i za provetravanje zita svaka velicina ima odgovarajuci ventilator(turbinu ili turbine za vazduh)

---------- Poruka napisana u 23:39 ---------- Prethodna poruka je at 23:19 ----------

2dvub28.jpg

30muwzo.jpg
 
A kako onda vrsis punjenje elevatora iz bunkera?
bolje je sigurno da je van rupe i zbog vode, jer su u rupe uglavnom pune vode. a vadjenje zitarice iz elevatora se jako retko desava ako je na pogon elevatora stavljen motor sa kocnicom ili jednosmerni lezaj. to guranje puza u posebnu cev je resenje koje mi uvek primenjujemo, a video sam da neki to ne rade, jer ako se desi neka havarija na puzu, vi mozete bez problema izvuci puz i ako je silos pun, resiti problem i vratiti puz nazad.
 
Jako dobro resenje sa puzom unutar cevi!moj prijatelj je imao problem sa puzom dok je silos bio pun,muke tantalove dok ga nisu izvadili!
Dalibore koliko redi armaturne mreze si stavljao u temelj?jesi radio neku izolaciju ispod ili na temelju da ne vuce vlagu i kvari sloj zita do betona?
 
stric mi je radio na u mlin sremu 20 godina pasmo malo od njega malo od njegovih kolega malo iz svoje glave skockali ideje o punjenju i praznjenju silosa,nekazem da je ovo najbolje ali po mmeni za mene jeste zato sta bilo da se desi dal kvar koficastog elevaora ili nestanak stuje ili ovog 1 puza sto hrani elevator,sve moze na zemlji da se popravi i ocisti nemora nigde da se silazi a i ceo puz se lako vadi iz svog lezista bez obzira dal je silos pun ili ne,sto je po meni mnogo vazno.Sto se tice armaturnih mreza otislo je 9 kom za sve i za usipni kos. asto se tice izolacije jos nije uradjena cim sine sunce u planu je
 
Pozdrav. Dobro je resen usipni kos kod Vas Dalibore, gde ne smetaju visoke podzemne vode. Ja sam svoj usipni kos morao dici jer je kraj elevatora uvek stajao u vodi, pa sam resio na ovakav nacin.
 
moze se resiti i sa izradom metalnog "bazena" koji se ubaci u bunker i voda ne moze uci.naravno mora pre montaze koficastog transportera. radili smo to desetak puta i nije nikada bilo problema, samo se mora i od gore dobro zatvoriti da li betonskom plocom ili limenim opsivom kako ne bi bio oslobodjen ulaz za kisnicu.
Na bilo kakvu upotrebu puznog tranportera u transportu zitarica treba ici samo ako nema drugog resenja, jer puz jako lomi.
Upravo iz tog razloga predlzem vlasnicima susara sistema "konskilde" da ukoliko je moguce vertikalni transport idu sa elevatorom,a ne vertikalnim puznim transporterom jer su tu najveci lomovi zbog velike brzine, inercijalne sile i malog zazora izmedju spirale i cevi.
 
ako idete sa vecim zazorom onda smanjite lom,ali smanjite i kapacitet drasticno. ako preterate sa zazorom nece raditi.
 
Nazad
Vrh