Silosi i sušare

Jeste velik izdatak da praviš bilo šta,al ako uloviš jednu godinu sa cenom robe što je u njemu,vrati ti se uloženo dok si reko ašov...Ja dajem prednost silosima kad se nema prostora u dvorištu jer ih možeš dići u vazduh koliko želiš,al ako se ima mesta definitivno podni magacin.Nisu baš ni silosi sjajni,čujem od onih koji imaju,hoće i tamo da se zalepi roba na zidove,kondenzacija,na sastavima prokišnjava itd...:ppozdrav:
 
Danas sam zvao neke prodavce silosa iz uvoza, i uglavnom, najpovoljnije sam nasao 100 tona, 6000 eura. E, sad nesto me muci, kaze taj lik, da isto toliko para treba i za temelj. Precnik silosa je oko 5 metara, i sad znam da tu ide malo drugaciji temelj, ali da li bas toliko to kosta???
Nece biti da to toliko kosta. Ili niste dobro razumeli ili...neznam sta je u pitanju. Visestruko je to manji iznos.
 
Pa pitanje je kako se radi temelj. ako uzmete sami na svoju ruku i odradite kako mislite da je dovoljno izace vas mnogo manje. kao primer navoscu jedne moje investitore koji su uradili temelj za silos sirine 6.10m za 1500e. u silos staje 270tona. a ako se radi posteno temelj,da traje 100godina i da se ne bojite da li ce potonuti jedan kraj, puci temelj i slicno, sto podrazumeva i ispitivanje zemljista cena je oko 5-6000e


Nece biti da to toliko kosta. Ili niste dobro razumeli ili...neznam sta je u pitanju. Visestruko je to manji iznos.
 
Pa pitanje je kako se radi temelj. ako uzmete sami na svoju ruku i odradite kako mislite da je dovoljno izace vas mnogo manje. kao primer navoscu jedne moje investitore koji su uradili temelj za silos sirine 6.10m za 1500e. u silos staje 270tona. a ako se radi posteno temelj,da traje 100godina i da se ne bojite da li ce potonuti jedan kraj, puci temelj i slicno, sto podrazumeva i ispitivanje zemljista cena je oko 5-6000e

Normalno da netreba {nesme} raditi temelj na svoju ruku, ali moj komentar se odnosio na silos od 100 t a vi govorite o 270t sto je velika razlika.
 
Poslednja izmena:
jeste,staticki proracuni predloga za betonski temelj koje mi dajemo(a dobijamo ih direktno od proizvodjaca silosa) su radjeni na najvecem opterecenju za taj precnik. tako da bi se mogla neka proporcija napraviti pa umanjiti "jacina" temelja u slucaju da se neko usudi raditi na svoju ruku. moj predlog je uvek posteno uraditi i mirni do veka.
 
Potpuno se slazem, samo sto ima onih koji se bas i nerazumeju nesto posebno u ovu problematiku pa rade tako da investitoru isteruju nepotrebno pare iz dzepa samo da bi oni bili sigurni. Zato sam i komentarisao da za silos od 100t nemoze kostati temelj 6000e
 
Kad ste vec tu,jer ova tema nije aktivna bas svaki dan imam jedno pitanje.Koja je cena limenog silosa sa metalnim konusom i krovom od 200m3 ili oko 150t,ili limenog sa izradom zidanog,betonskog konusa.Gledam cene nekih polovnih silosa pa bih malo da uporedjujem cene,da li uvoziti tako nesto ili ne.
 
Kad ste vec tu,jer ova tema nije aktivna bas svaki dan imam jedno pitanje.Koja je cena limenog silosa sa metalnim konusom i krovom od 200m3 ili oko 150t,ili limenog sa izradom zidanog,betonskog konusa.Gledam cene nekih polovnih silosa pa bih malo da uporedjujem cene,da li uvoziti tako nesto ili ne.
Moj odgovor je ne. Zasto? Znam neke ljude koji su dobili dzabe, SAMO da ih demontiraju prevezu carine, pa tek onda vide da je to krs. Gledao sam 2 takva silosa naduvana kao zaba, curi zito na svakom savu i na kraju to izadje na visoku cenu. Moj savet je beton ili nov metalni.
 
Za ovo kazu da je u njima stajao cement tako da ne znam realno stanje.Kad dobijem slike mozda cu i otici da ih vidim.Imam tri silosa od cementa samo im je zapremina 25m3 i odlicno me sluze vec 17 godina.Ne znam kakvi su ovi veliki sto su na rasklapanje,moracu da proverim.
 
u principu bi ti za cement silosi mogli da se doteraju ispeskare prefarbaju i da vas sluze dugi niz godina. ali treba napraviti neko poredjenje jer silosi danas nisu skupi pa vredi videti sta je pametnije.
 
Pozdrav ljudi,imam neke konkretne informacije pa da cujemo i ostala misljenja.Silos je koristen za skladistenje cementa,precnik je cini mi se 5 ili 5,5m,visina jednog segmenta je 1,5m znaci visina valjka je 12,5m +konus.Kazu da je to silos za 300t cementa.Ja sam dosao do zapremine silosa od (oko) 270m3 ako mu je precnik 5m,sto je oko 216 tona robe(psenica).Pitanje je sta vi mislite o ovakvom silosu u raskopljenom stanju,franko adresa kupca sa istovarom za 10000 evra?Sledeci su troskovi farbanja,sklapanja(oko 4000 srafova novih)podizanja, za koje jos neznam cenu ni priblizno.Ne zurimo nigde,imamo vremena.

k5Wyf.jpg

St3we.jpg
 
apsolutno neopravdano.
na tu cenu od 10 000 dodajte jos 5000e, koliko ce vas izaci peskarenje, temeljno i zavrsno farbanje, vijcana roba, zaptivne mase, usluge montaze i dizalice....
gradjevinske radove morate svakako raditi tako da to necu ni spominjati.
za 10 000e vi mozete dobiti nov pocinkovani silos skladisnog kapaciteta 300t. Naravno u cenu je ukljucena montaza i montazni materijal.
 
duvan se susi pod supu , ako oces poslacu ti slike da vidis kako to rade svajcarci . ja nisam cuo da ima susara za to.
 
Nisam do sad cuo da oni ovde u CH suse duvan u sucarama , oni imaju visoke hangare u kojima kace taj duvan , i tako ga suse. Slabo se ja razumem u duvan .
 
Nazad
Vrh