Silosi i sušare

Ja sam kontaktirao tog coveka iz Sapca. Uvozi ih iz Francuske. Ti silosi su bez krova, i tamo su stajali u halama i hangarima. Cena je uglavnom oko 20 evra po toni. Tako da od 100 tona izadje oko 2000 evra. Ali kad se tome dodaju betonski radovi, pa konstrukcija krova, kosi puzni elevator za praznjenje, duvaljka ili puzni za punjenje, pa ventilator... to onda izadje dosta skuplje...
 
susara od jednog prijatelja

- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -

Vg3JA.jpg
 
Prošlogodišnji početak izgradnje silosa.
Posle setve sledi nastavak radova.
Dve su ćelije po 35 tona.
015.jpg


- - - - - - - - - -

uduvava vruc vazduh koji zagrijava ona pec..imam i ja slicnu susaru..isti princip
Nedjo, obecao si jos slika tvoje susare.
Planiram, pored silosa koje radim da napravim i susaru.
Svidela mi se tvoja pa te molim da das jos slika i glavne mere;
precnik susare i visina perfororanog dela.
snaga motora,
precnik puza i broj obrtaja.
Daj i skicu, ako mozes, vertikalnog preseka
 
Poslednja izmena:
Evo šta se kod mene gradilo prethodnih nedelja...
Počelo se od ravnjanja terena, razmeravanja i iskopa...

img0814.jpg

1.jpg


zatim, postavljanja oplate za okno kofičastog elevatora i betoniranje kosina usipnog koša...

2.jpg

3.jpg


Betoniranje okna, usipnog koša, temeljne ploče silosa i malterisanje...

4.jpg

5.jpg

6.jpg


To je bio naš posao, a preostale radove izvela je ekipa iz Bačkog Jarka.

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg


Silos je kapaciteta oko 65 tona pšenice, kofičasti elevator 10-12 t/h i pužni transporter na dnu silosa (od centra do kofičastog).
Dogodine će se postaviti još jedan istog kapaciteta.
Sad da vreme dozvoli, pa da se puni pšenicom...
 
Ovo do sad košta nešto više od 11000 evra. Do jeseni planiram da izbetoniram plato ispred veličine 14*6 metara i taj prostor da natkrijem celicnom konstrukcijom.
 
sve je odlicno samo koficasti nisi trebao ukopavati u zemlju u sllucaju zagucenja bilo cega bolje da je na zemlji lakse se cisti i otklanja kvar a dopremanje si mogao napraviti putem puza do koficastog, to je moje misljnje,inace lep silos
 
s obzirom da smo mi odradili taj objekat mogu i ja da odgovorim :)
Silos nema metalni konus, cena metalnog konusa je tu negde kao i cena silosa. moze se napraviti u betonu konus sto je dosta dobra varijanta jer veoma malo ostane zitarice da se nabaci na puz,a ujedno se i malo poveca kapacitet silosa. za ovaj silos je podloga ravna, vidi se na fotografijama, tako da ce se nakon izvlacenja puznim transporterom ostatak morati nabaciti lopatom.
Precnik silosa je 4.6m.
sto se tice komentara za ukopavanje stope elevatora ja tvrdim sa sigurnoscu da je ovo bolja varijanta a evo i zasto:
ukoliko stopa ide gore uvodimo jos jedan transporter,a cilj je svakako da bude sto manje transportera iz vise razloga. puzni transporter svakako treba izbegavati sto zbog njegove same konstrukcije, sto zbog smanjenja loma. takodje cena odrzavanja puznih transportera u odnosu na koficasti je visestruko veca, istina da je ovo mali sistem i to ne igra ulogu ali sigurno nije zanemarljivo. ukoliko se ceo sitem uradi kako treba nece biti nikakvih havarija,zagusenja i slicno. ovaj sistem je zasticen sa svih strana,kapaciteti transportera su usaglaseni i na svakom transporteru je ostavljena mogusnost dodatnog stelovanja protoka kako bi se izbegla eventualna zagusenja.
 
"Evo šta se kod mene gradilo prethodnih nedelja...
Počelo se od ravnjanja terena, razmeravanja i iskopa..." Darko Dren

Gradnje je bilo i kod mene proslog meseca i to izgleda ovako:

Fotografija0502.jpg
[/URL][/IMG]
Dva su od prosle godine a sada dogradjeno jos dva, kapacitet 130 tona po komadu, ukupno 520 tona.
 
Ljudi svaka vam cast ovo je lepo videti i silosi su nasa buducnost za neko ozbiljno bavljenje poljoprivredom,e sada jedno strucno pitanje koliko treba debeo beton da bude za podlogu i kolike stope da bi bio stabilan na primer betonski silos od 5m u precniku i 5-6m u visinu?
 
Ljudi svaka vam cast ovo je lepo videti i silosi su nasa buducnost za neko ozbiljno bavljenje poljoprivredom,e sada jedno strucno pitanje koliko treba debeo beton da bude za podlogu i kolike stope da bi bio stabilan na primer betonski silos od 5m u precniku i 5-6m u visinu?

Hvala. Moji silosi su u precniku 4m visoki 13m. Za tu visinu od 5-6 m nebi bio pozeljan veci precnik zbog ispustanja zrna. Za plocu,zavisi od terena, visine silosa...mogu vam to izracunati za par dana.
 
Nazad
Vrh