Silosi i sušare

ako neko ima balerinu(poluotvoreni puzni transporter) za silos sa ravnim dnom neka okaci slike:osmeh:pozzz svima
 
@dalibor79 dal si mislio na ovo:

dscf2895balerina.jpg


dscf2894balerina.jpg
 
Dali ovi svi veci silosi imaju ovakav sistem gdje zitarica kruzi stalno u silosu? I ako silos ima ovakav sistem dali je potrebno imati susaru i suziti zitaricu?
Kako se moze izracunati koliko se tezine gubi kad se zitarica osusi dali ima neka tabela?

---------- Poruka napisana u 05:24 ---------- Prethodna poruka je at 01:39 ----------

Jos nesto me interesuje, ja ito mislim da bi betonski silos bio jeftiniji i bolji od metalnog. Samo nisam siguran kako bi se ponaso u slucaju nedaj boze zemljotresa:). Pozdrav.
 
Poslednja izmena od urednika:
@nedjooo
Obavezno slike okaci! Verujem da dosta nas ovde ima slicne zelje da napravi u svojoj radinosti.
 
Ako misliš na one što ih ima u Švajcarskoj plavi visoki mislim da su od poliestera onda ne vidim razlog zašto ne bi mogla samo da je vlaga optimalna.
 
Pa da , tacno na njih mislim. Juce sam nabavio telefon fabrike , da ih pozovem i da ih pitam, da li moze zrna kukuruza i psenice ili ne. A vec sam se raspitivao za transport.
 
http://www.rotaver.ch/

Nebi znao da odgovorim na to pitanje koji su jeftiniji. Po nekad ima ovde u oglasima daju dzabe te silose . Ali nikada nisam iso da vidim u kakvom su stanju ti sto su dzabe.
 
ljudi izvinite stvarno u poslu sam,uletim samo nekada preko tel na forum,branje povrca i razvozenje mi uzima svo vreme....cim uhvatim vremena postavicu...tenutno je psenica u njoj,polako je trosimo za mjesaonu i bice tu do kukuruza odnosno ako ga bude ikako..
 
pozdrav kolege jedno pitanje sto se tice skladistenja zitarica sta je prece, meriti tempreturu ili meriti vlagu u njima naravno da je oboje ali od ovo dvoje sta mislite sta je prece
 
a kako ces izmeriti vlagu na dubini od 10 met.?
potrebno je i temp. meriti jer ako je porasla moze da se razvije zizak a mogla je i vlaga da skoci pa se roba pali
 
ako vlaga poraste ili je uskladjen sa velikom vlagom mora porasti i temparatura kod mene sa vlagom od 13,5-14% na deponi od 4m visine nije bilo problema a na istoj sa vlagom od 15 i vise pocelo se malo grijat i moro sam ga samo pretocit transpetrrom da se malo rastrese i nije bilo problema vise ubrzo sam ga i prodo
 
pozdrav kolege jedno pitanje sto se tice skladistenja zitarica sta je prece, meriti tempreturu ili meriti vlagu u njima naravno da je oboje ali od ovo dvoje sta mislite sta je prece
To tije potpuno isto, dali ćeš u skladištenim žitaricama koje već stoje duže od 1meseca na istom mestu meriti vlagu ili temperaturu, samo pri skladištenju treba gledati na vlagu i meriti istu, a na uskladištenim žitaricama je puno lakše meriti temperaturu. Ja sam na mom silosu za male pare stavio merače temperature one sa sondom po 700 dinara i produžio samo kabal i zasad radi odlično. U svaku ćeliju sam stavio po dve sonde na dubini od 2,5m i 5,5m a po sredini ćelije a displeri sam stavio u elektro orman i zasad mi deluje ovo kao odlično rešenje. Naravno vlagu merim pri skladištenju i dosad imam iskustvo sa kukuruzom i pšenicom da do 16% vlage nikad nisam imao problema.
 
Nazad
Vrh