Silosi i sušare

Ko je proizvođač i kolika je bila cena?
 
http://www.paxel.rs/wp-content/uploads/2011/06/bonsilage-mais.pdf

To je za konzerviranje siliranog kukuruza!!!
Nemoj ni slučajno da probate da naprskate kukuruz i ostavite tako.
Da je neko izmislio takvu vrstu konzerviranja kukuruza u zrnu to bi bilo revolucionarno otkriće i milioni sušara u svetu bi otišlo u penziju a uštedela bi se ogromna količina energije.

to postoji a ko ne veruje nek dodje da pogleda ima par ljudi ovde kod mene sto to rade a mogu vam dati i broj od saumanovog menadzera pa da ga nazovete da se uverite znam o cemu pricam a sto se tice siliranog zrna znam sta je to jer smo to radili godinama i silirali 10 vagona zrna u betonske silose za bikove.
 
Bobocan,nije poenta da li neko veruje ili ne. Ja lično nisam niti čuo niti video tako nešto a veruj da bi voleo da imam tako nešto jel mi treba da ne bi istu muku mučio svake godine.
Raspitaj se još jednom ali detaljno pa nam prenesi zaključke:ppozdrav:
 
@bobocan nije da ne verujem, samo nikada nisam cuo do sad. Izgleda mi isuvise lepo, da bi bilo istinito (mada tehnologija iz dana u dan sve vise napreduje). Raspitaj se molim te koji je naziv preparata, to bi pomoglo mnogima.
 
To sa siliranjem kukuruza sa kiselinom se radilo kod nas pre dvadesetak godina na farmi tovnih junadi.Jedini problem je bio što je to radjeno na otvorenom i pokriveno nailonom i balama slame u koju su se zimi naselili miševi pa izgrizli nailon i voda je prolazila u kukuruz a tamo gde je nailon ostao čitav taj se kukuruz trošio i u leto. S obzirom da je bilo doista davno zaboravio sam kakva je to kiselina bila. Inače sada kod nas siliraju kukuruz sam sa tridesetak posto vlage- samelju ga i dobro nagaze i pokriju. Takvom silažom hrane se svinje godinu dana.Bitno je samo da nema vazduha.
 
@ ZORAN.BNS znmo mi za te nacine spremanja silaze. Promaklo ti je da nam je bobocan predlozio neko sredstvo koje isusuje kukuruz(umesto susare), a mi za to sredstvo nismo culi. Oko toga je polemika.
 
@ Zoran.bns upravu si jeste napisao konzervira, moja greska. Ali ako sam ja dobro shvatio, a mislim da jesam, mada ne mora da znaci, tim preparatom koji je on predlozio poprskao bi se kukuruz koji ide u silos ili na tavan i taj kukuruz bi se koristio posle kao prekrupa za ishranu, a ne kao silaza. Pozdrav
 
Bobocan,nije poenta da li neko veruje ili ne. Ja lično nisam niti čuo niti video tako nešto a veruj da bi voleo da imam tako nešto jel mi treba da ne bi istu muku mučio svake godine.
Raspitaj se još jednom ali detaljno pa nam prenesi zaključke:ppozdrav:
ta stvar postoji preko 20 godina i zvao se luposil zrno 25 %vlage se naprska i nema kvarenja to je za stocnu upotrebu .i ima mnogo prednosti kao napr bolja svarljivost itd
 
@ Dejan 77 hvala sto si nam resio nedoumice! Raspitacu se o preparatu, ove godine nece trebati, ali mozda u buducnosti hoce. Je l' si ga ti koristio? Kako se prska sa njim, ja kukuruz skladistim u visinu 1-1.2 metra da li samo poprskam odozgo ili po slojevima? Ili kako vec
 
E hvala svima ,sad smo rešili nedoumicuo :osmeh:,
Za konzerviranje kukuruza vlage 22% potrebno je oko 1% sredstva.
na 100 kg kukuruza treba litra ,Još da saznamo cenu i odma će mo rešiti misteriju šta je isplativije.
 
Poslednja izmena:
I ja mislim da je jeftinije. Jedjno je problem sto nemam susaru :) . Pa dok se ne nadje neki evric za tu investiciju, moram da se snalazim.
 
Pozz svim . . interesuje me zna li neko koja je cene susare za kukuruz i psenicu, a da se lozi na psenicnu slamu
 
radjeno je tako sto je na trakama za istovar postavljanje dizne koje su nanosile film sredstva na kukuruz ,i da potrebno je da preparat bude nanesen na skoro svako zrno.ali ni to nije problem samo zavisi koja je cena preparata jer on ima i druge prednosti a to je bolja svarljivost ,nedostatak budji miko toksina i ostalih stetnih stvari koji se razvijaju u kukuruzu. a skladistarima je lakse da rade konvencionalno jer ti sve platis a oni na svakoj operaciji zarade i pricaju jel znas koliko kosta susara i koliko kosta plin, a oni do 18 % ni ne pale susare nego guraju na hladno.
 
:D

Da li neko ima postavljene silose?
Da li su kupljeni gotovi, ili sopstvene konstrukcije i izrade.

U Kovačici i Padini ljudi oblože koševe sa nekom folijom i unutra sipaju rinfuz kukuruz.
Naravno, za takav način skladištenja zrno ne sme imati više od 17% vlage, tako da seju kukuruz do FAO 400.

Takođe, da li neko ima neku vrstu sušare za žitarice? :sta:
Pozdrav Branko. Moj otac kupuje sušaru i interesira za ovakvu kakva je tvoja.Molim te reci mi koliko te koštala, kolko stane u nju i koliko te dođe financijski jedno sušenje. Hvala
 
Nazad
Vrh