Silosi i sušare

Ljudi ja imam jedno pitanje koliko bi mogli da kostaju betonski silosi njih osam kapaciteta 500 tona, i cetri medjucelije kapaciteta 150 t, ja sam dobio jednu informaciju koja mislim da je lazna i prenaduvana cena.to je podatak koji sam dobio od direktora jedne fabrike stocne hrane.... reci cu posle vase procene koliko je on rekao...
 
Ljudi ja imam jedno pitanje koliko bi mogli da kostaju betonski silosi njih osam kapaciteta 500 tona, i cetri medjucelije kapaciteta 150 t, ja sam dobio jednu informaciju koja mislim da je lazna i prenaduvana cena.to je podatak koji sam dobio od direktora jedne fabrike stocne hrane.... reci cu posle vase procene koliko je on rekao...
Taj kapacitet moze da se uradi { 500 + 150 t} za oko 37000e + transport.
 
E ovako ja sam dobio podatak od direktora da su osam silosa od 500 tona i 4 medjucelije njihova izgradnja kostala oko 1200000 odnosno recima milion dvesta hiljada evra to trideset sedam hiljada za jedan betonski i jednu medjuceliju...... ako je tvoja procena tacna onda se u knjigovodstvu firme prenaduvavaju stvari....
 
E ovako ja sam dobio podatak od direktora da su osam silosa od 500 tona i 4 medjucelije njihova izgradnja kostala oko 1200000 odnosno recima milion dvesta hiljada evra to trideset sedam hiljada za jedan betonski i jednu medjuceliju...... ako je tvoja procena tacna onda se u knjigovodstvu firme prenaduvavaju stvari....

Mozda se nismo razumeli dobro. Ja sam razumeo ovako: 8 silosa ukupno 500t +4 ukupno 150t= 650t. Ako si mislio pojedinacno svaki po 500t onda je moja greska, medjutim i to je onda mnogo manje od 1200000. Ja sam naveo cenu kostanja za ono kako sam ja shvatio i odnosi se na sve silose a ne na 1 kako ti kazes
 
Dobro nema veze, onda bi ovako po tvom proracunu ne bi ispalo vise od 200. 000 hiljada evra, 8 silosa po 500t i 4 silosa 150 t ukupni kapacitet 4600 tona materijal beton , nego i kada bi i mi dobili kredit od evropske banke za obnovu i razvoj i mi bismo naduvavali sve u svemu otkrili smo jednu laz....Zahvaljujem na pomoci u resavanju ove problematike!
 
Neko je u ovom delu foruma napisao koliko mu susara trosi nafte, secam se da su se mnogi raspitivali, bilo je to otprilike prosle jeseni u vreme skidanja kukuruza. I sad ne mogu da nadjem taj podatak, sve sam pretrazio, da li se neko seca kolika je bila cifra u pitanju?
 
Evo moje buduce susare. Idem u subotu da je demontiram.


33oqmp1.jpg


678awl.jpg

Inace radi na gas
 
Dragane nemoj zaboraviti da je slikaš al detaljno:ppozdrav:
Koliko novaca ako nije tajna.Ili mada ako kažeš da nije na prodaju ti navedi koliko bi koštala u srbiji.
 
Mene okvirno interesuju cene,da li vredi praviti nešto poput Brankove sušare na stranama 1 ili 2 ove teme ili pak tražiti polovnu.
Slikaj kad budeš razmontirao . pozdrav
 
o6cz82.jpg


Obratite paznju na ove male merdevine koje se nalaze u susaru. One sluze da prilikom pustanja zrna iz susare , ne dodje do zacepljenja. Ovako uz ove merdevine manji je pritisak na izlaz.
 
Pa trebalo bi inace nece prolaziti vazduh kroz masu za susenje.Nije lose resenje ove drvene susare samo je malo rizicna da ne dodje do paljevine.A moze i zizak da je pojede dok stoji van sezone.
 
Znam da bi "trebalo" ali ne vidim.
Ovde nema kruženja kukuruza kroz sušaru ,to mi se malo ne sviđa jer ne verujem da se osuši isto u delu do sulundara i u delu do drvene ograde.
 
Nisam tacno izmerio . Mislim da je precnik oko 1,5m a visina ne bi mogo reci. pogledacu u katalog , mozda nesto pise. Seljak mi je objasnio da ovakva susara je naj bolja . Zato sto ove daske posle susenja zita ili kukuruza ne daju da se zitarice povrate , ili kako se vec kaze ( da povrate vlagu). On mi objasnio da nije toliko dobro kad je cela spoljna strana metalna.
 
Nazad
Vrh