Silokombajn

Ja ti predlazem prvo ako imas onaj kardan sa lakim ukljucivanjem i nisi siguran jel unutra "sumska varijanta kardana-sira lamela " kod nas je tako zovu prvo to proveris jer ce mu biti puno i jedan red,tj. smazace ti lamelu a jako je nezgodno kad nemas drugi traktor da ga zameni tj. silira,sto se motora tice on nosi ne oseti.Ovo je moje iskustvo.
p.s.ako planiras da siliras jutro ili dva onda neces imati problema sa bilo kojim jednorednim.
 
Pa uključivanje nije bas lako ali kad krene jako brzo vrti, prikolici za stajnjak je razvalio sve varove..... zato sam u nedoumici koji bi... inače radi se o površini od nekih 10 k.j.
 
To je onda stariji model to je dobro,pa vidi neki mengele veci jednoredni bi mu bio super sigurno,a mozda bi nosio i dva reda ali bi to bilo klanje traktora, e sad sve zavisi sta zelis i kolko si spreman da platis neki silokombajn.Ako je to do 2000e onda trazi ocuvan jednoredni ako ej do 5000e onda mozes vec gledati i dvoredni pa da ima i pik ap za senazu.
p.s.po oglasima se moze naci i za 1000e veci jednoredni kombajn e sad kakvo je stanje to vec se morati otici pogledati.
 
Ako ti traktor ima opciju 1000 o/min pv, uzmi Mengele 350 blitz turbo, jako rasterecena masina. Rodjak imao isti i tjerao ga imt 560 relativno lako, jedino pravio problem gdje je mala masa, u dobroj masi isao dobro. I kad ga je kacio na traktor sa brzim kardanom onda je ''pjevao''.
 
Nazad
Vrh