Silokombajn

Nisi umeo da ga nastelujes da sece sitno ili nisi imao potrebe za silokombajnom?
 
Bila mu kriva osovina..sto bi reko Mister Sojik..:haha:A sad bi ovakav
777a8fcb40e3-800x600.jpg
 
Zanima me razlika izmedju OK K i Gt kombaja Pottinger i da li imaju problema vise s namotavanjem trave na donji bubanj i ako ko moze slikat onaj dio za odsijecanje na mex2 su bila 2 tanjira koja su radila malte ne ko kao kosacica pa je prepostavljam to pravilo problem kod namotavanja jer je previse trave ulazilo al recimo isti princip ima i mb 280 samo drugacije osijecanje i nema problema ama bas nikad :) Je li to pottinger rijesio? iskustva me zanimaju onih koji posjeduju neki od ovih tipova :)
 
Taj OK ima totalno drugaciji sistem uvlacenja mase od drugih Petingera. Mex GT je osim kose lule potpuno identican modelu Mex 2 k. Mex OK ima samo dva vertikalna valjka koji uvlace masu i salju direktno u rezni aparat. Jedan valjak je nazubljen a drugi gladak. Oba su sa nazubljenim nozevima. Rezni aparat je sa 12 nozeva i drobilicom zrna. Ja sam prezadovoljan kombajnom. Na preko 20 kj nije niti jednom zagusio, a sekao je i neki zatravljeni secerac.
 
dali ima neko iskustva sa silo kombajnom case ih 6900 ,i potreban mi katalog rezervnih delova jer mi trebaju neke delovi .
 
nisam , treba prvo da se raspitam oko delova , treba dosta da se ulozi neznam dali se da se isplati i dali mogu da se nadju delovi, jesi bio ti na licitaciji .
 
igo

Znam da ti neću mnogo pomoći ali opet možda nađeš nešto na netu naime case ih 6x00 i 7x00 serije silokombajna su mengele mammut 6x00 odnosno 7x00, tako da je ovaj case ih 6900 zapravo mengele mammut 6900 a obadva su proizvedena od strane Fortschritta. Vrlo su rijetki i jedan i drugi a kako se radi o novijoj seriji (1997 do 1999) drukčiji je od stare serije i nemaju baš mnogo zajedničkih dijelova (npr. za mammut 6800 je mnogo lakše naći dijelove). Uglavnom ako nemaš živaca i dobrih firmi s barem osnovnim dijelovima (motor,pogon,heder su standardni) mani ga se.
 
  • Like
Reagovanja: igo
201003171443311.jpg
[/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG] da li je neko od vas imao iskostva sa ovakvim tipom konbajna ili da li znate ko ima ovakav krone nesto mi je cudan dal to nije za neko granje hteo bi tako nesto da uzmem za silazu..hvala..:ppozdrav:
 
Pocerina ja imam mengele 280mb,vucem ga sa imt 560 ide prvom sporom, nekad mu je i tesan auspuh ali ide nekako,kombajn jako sitno sece i radi lepo jedino sto nije adekvatan traktor za njega ali trenutno nemam veci i za moje potrebe je sasvim ok.ima jedan mengele 210 u Hrvatskoj jako dobar za 800e samo kako ga preterati?
 
201003171443311.jpg
[/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG] da li je neko od vas imao iskostva sa ovakvim tipom konbajna ili da li znate ko ima ovakav krone nesto mi je cudan dal to nije za neko granje hteo bi tako nesto da uzmem za silazu..hvala..:ppozdrav:

Ima moj tast vec 10 godina ovakav kombajn svake godine radi silazu. Kombajn radi odlicno nije imao ozbiljnih kvarova, nije velikog kapaciteta, dosta smeta trava u kukuruzu.
 
Nazad
Vrh