Silokombajn

Kakvo sito?Ja koliko znam klip prolazi kroz secku i kroz gnjecilicu a ulaz mu se maksimalno usporava da sto bolje isecka klipove.................

ja sam cuo da se stavlja sito,ne znam nista sigurno tako sam cuo..zato pitam...a ako nema sita mislim bi tesko samleo ako treba zrno..na netu sam trazio o tome ali nista ne pise,nisam mogao naci nista...
 
imam u planu da kupim silo kombajn, ovaj mi ne izgleda lose. http://www.polovniautomobili.com/oglas4060389/agria_pz_mh_90s/ interesuje me vase misljenje.
8d8196882c69-120x90.jpg

Po mom mišljenju je ovo odličan silokombajn i definitivno ga preporučam svakome. Uzmite u obzir da je ovo 2000. godina proizvodnje, znači to nije stari, razbucani silokombajn, nego ovaj i na slikama deluje baš očuvano i vidi sa da je relativno malo korišten i bila bi odlična kupovina iako ima jaku cenu, ali takvo nešto kad se jednom kupi nemaš brige ako radiš za sebe oko 100 prikolica, a uvek se uhvati i nešto uslužnog siliranja!
Odličnog je kapaciteta i baš fino sečka, imamo sličnog doma, samo starijeg godišta i radim os njim do 100 prikolica godišnje za vlastie potrebe.
 
Po mom mišljenju je ovo odličan silokombajn i definitivno ga preporučam svakome. Uzmite u obzir da je ovo 2000. godina proizvodnje, znači to nije stari, razbucani silokombajn, nego ovaj i na slikama deluje baš očuvano i vidi sa da je relativno malo korišten i bila bi odlična kupovina iako ima jaku cenu, ali takvo nešto kad se jednom kupi nemaš brige ako radiš za sebe oko 100 prikolica, a uvek se uhvati i nešto uslužnog siliranja!
Odličnog je kapaciteta i baš fino sečka, imamo sličnog doma, samo starijeg godišta i radim os njim do 100 prikolica godišnje za vlastie potrebe.

Kojim traktorom radis?
 
Ja radim od prosle sezone sa sip sk 80 i imt 585,meni to ne odgovara,ako je i ovaj pz isti,ja bi bezao od te kombinacije,pogtovo ako se seku vece povrsine,u mom slucaju secem 60 prikolica jednoosovinki,plus usluga nesto malo,a ove godine ako bude icicu na 100 prikolica silaze meni. Nekako je spor,vise je za manje traktore,pre sam taj isti kombajn nosio sa 542 i islo je. Sad trazim potinger mex ok,mislim da sam pogodio naziv,u smislu da nema neki broj ispred,ili mengele mb 290. Krone mi se svidja jako kako radi,ali ja jos nisam nasao neki da ima na prodaju,a da necemu vredi,tako da ostaju u izboru ova 2. Sta vredi ako moze traktor ici brze,ako ne moze kombajn da proguta.
 
Ja bih negde izmedju 40 i 50 prikolica jednoosovinki za sebe, ne planiram da radim usluge jer nemam vremena jedva izdvojim 2 dana da odradim za sebe u tom vremenskom periodu. Do sad mi je radio rodjak sa Sip-ovim msilim da je ista oznaka i IMT 560. Nije lose islo bar po meni, ali sigurno je da ima kombajna koji bi brze progutali masu.
E sad da li je ovaj PZ na istom principu stvarno ne znam, zbog toga sam i postavio pitanje ovde da vidim da li neko ima neke korisne informacije o njemu :osmeh:
 
Ja radim od prosle sezone sa sip sk 80 i imt 585,meni to ne odgovara,ako je i ovaj pz isti,ja bi bezao od te kombinacije,pogtovo ako se seku vece povrsine,u mom slucaju secem 60 prikolica jednoosovinki,plus usluga nesto malo,a ove godine ako bude icicu na 100 prikolica silaze meni. Nekako je spor,vise je za manje traktore,pre sam taj isti kombajn nosio sa 542 i islo je. Sad trazim potinger mex ok,mislim da sam pogodio naziv,u smislu da nema neki broj ispred,ili mengele mb 290. Krone mi se svidja jako kako radi,ali ja jos nisam nasao neki da ima na prodaju,a da necemu vredi,tako da ostaju u izboru ova 2. Sta vredi ako moze traktor ici brze,ako ne moze kombajn da proguta.
Kakav je to kukuruz kad ti sa 542 nosis taj kombajn mozda si lose reko ti ga mozes samo vuci po njivi :sta:svasta se tu moze procitati..Za sip SK80 treba 60KS minimum..Imo sam ga zato sam ga prodo..
 
Ima klip na yutjubu. Okacicu kasnije klip,posto s telefonom ne mogu. Radio sam,prva spora,patos gas. Bilo je raznog kukuruza od 1,8 do 2.6 visine stabla. Sejan na 24 cm.
 
Evo ti,pa vidi jel moguce ga terati. Prve sezone mi nije trebalo pno,15 prikolica,to nije bilo tesko,druge i trece sam radio sebi po 30 jednoosovinki kao na snimku,ali tad nisu radjene usluge. Tek prosle godine kad je kupljen veci traktor sam radio usluge i povecao sebi kolicinu silaze.
 
Poslednja izmena:
Tako sam i zamisljo takav kukuruz pa pored prikolica///Kod mene je bio AS 160 cetiri metra nevidi se lula od kombajna sejan na devtnaest santimetara .Probo sam sa zetorom 70ks usro se ziv pa sam moro sto konja traktor i polako kod nas se vuce i prikolica iza i to sto veca... Inace ovaj tvoj kukuruz je sejan na 54 a na na 24 cm ..Al dobro svako radi sta ima...:ppozdrav:
 
Ovo je neki zp. Cini se da je na 54. Sad sam sejao na 19 i nikad vise. Nije to za moj kraj. Treba dosta kise,a toga u protekle dve godine kod mene manjka i to dosta. Dakle samo redji redji sklop i nemam brige. Nece as 160 da uspe kako treba ovde. Zato i sejem as 72 i zp 666,od tog sad pravim silazu. Snimatelj 2013 nije bio prisutan i nemam snimak 585 i tog kombajna. Ove godine ce biti neki snimak. Sa njive gde je ovo snimano bilo je 42 tone silaze. Mereni traktori pun prazan i sabrana neto masa. Povrsina 97 ara. Sad cu i da dodam jos neke sorte kukuruza da probam kakav ce biti.
 
Rus ti je jedini izbor. Možda bi mogla i Rakovica, ali to je onda mučenje i nije posao. Moja preporuka je da probaš da nađeš Poetinger MEX OK, strašno dobar kombajn.
Ja sam u 2013. isekao oko 20 kj, nije niti jednom zagušio ili stao zbog nekog problema.
 
Pa vidis i sam iz predhodnih postova moze i 539 a moze i 92 rus zavisi kakav kukuruz bude kod tebe.....................................................Lalo ja uzo telad u sefkerinu juce...
 
Moja preporuka za kombaj neki recimo mb 220 ili 30 novi tip s kardanom :) ili recimo mb 280 290 stari tip :D ja imam zelju da nabavim pottinger gt :) al jedno su zelje drugo mogucnosti
 
Nazad
Vrh