Silokombajn

Znam ja .ima mi kolega i jako lijepo radi i jako sitno kolega ga tera sa 558 bez problema.samo je ovaj puno novaca kod mene ga možeš uzeti za pola te svote.ja imam za prodaju skoro identičan samo što je class potpuno ispravan i uz njega ide nešto dijelova i cijenim ga oko 500 e.evo ga moj stroj iz oglasa http://www.njuskalo.hr/kombajni/silokombajn-claas-oglas-11146426
pankin: reci mi dali kolega ima neki katalog rezervnih delova ili slike pozicija kako je šta montirano
 
pozdrav svima !!!
zanima me kombajn za senazu, posto nisam upucen toliko oko te masine , potrebna mi je pomoc! KAKAV bi bio dobar i koji model?
vidim prodaju se neki tarupi , ali to mi bas i ne odgovara. unapred hvala svima na pomoci! :ppozdrav:
 
Da li neko zna koliko je u nekim upustvima za rad kod Mengele (konkretno mb 300) propisano da bude rastojanje izmedju noza i kontra noza? :osmeh:
 
3mm je puno sem ako bubanj nije u debalansu pa se ne moze drugacije nastelovati, mi smo ove godine okretali kontra noz i dobili smo preporuku da je ispravno 0.3mm ukoliko je moguce nastelovati.
 
Ako nekome trebaju dijelovi, na otpadu u Hasama kod Bijeljine nalazi se kompletan silokombajn John Deere (jednoredni), model identičan ovom sa oglasa.

http://www.pik.ba/artikal/3872196/silo-kombajn-john-deere/

Nedostaje mu samo ulazni reduktor (gdje se priključuje kardan), sve ostalo je tu-rotor sa odličnim noževima, cijev, privodni lanci, svi lančanici, lanci itd...ako neko ima takav eto odlične prilike da se snabdije svim rezervnim dijelovima po cijeni od pola eura kilogram.
 
J a sam kod mene stavio nove noževe i naštelovao oko 2 mm pa je sjeko ko duvan za cigare pa sam pomako na 5 mm i na mjenjaču ubrzo ulaz mase i sad reže dobro ali bi moglo još krupnije.
 
silira citav dan 1 ha u prvoj sporoj na kvacilu do kraja gas a komadi gore lete moze se krava udavit :D jel tako radi? 539 jedva vuce dvobrazni plug pff onda sam ja budala sto siliram sa 83 KS izgleda da ce ove godine bit kombinacija 539 mengele mb 280 :haha::haha:
 
Radi moj šurak sa kombinacijom store 404 + pottinger mex 2s, ima i snimak na youtube. Problem kod štošta je sto mu je prva spora brza po meni pa ponekad mora na kvacilo ali kukuruz je bio ogroman, as160.
 
Nazad
Vrh