Silokombajn

ajd okaci slike tog potingera da ga svi netrazimo :ppozdrav:
Ima jedna slika u ovoj temi na strani 59,treca je slika. A evo i snimka iz senaze

- - - - - - - - - -

ja sam 5 km od draguse i koliko znam oni rade silazu sa dvorednim vucenim neznam koja je marka vucu je sa belorusa 82 ks., ako mislimo na istog .
Ja znam da ima jedan od njih cetvoro rusa 952,i jos jedan je sad kupio yto-a ali ne znam kog,ostalu dvojicu ne poznajem... Ovaj sto ima rusa,zovu ga Rama.... Sada sam pogledao link(sinoc nije radio),da to je taj kombaj na koji ja mislim. A ovaj u crvenoj majci je Rama.I ovaj kombajn je radio,cak sam ga par puta sreo po putu. A kako kazu lepo ih je sluzio
 
Poslednja izmena:
Moze li raditi sa ovim vucenim traktor od 70 do 80 ks ili mora neki jaci
ima jedan kod nas radio je sa 577 sa dva reda silokombajnom italijanski guoci cini mi se ili tako nesto,u brdovitom kraju gde je slabiji kukuruz i sedmica ima mali gas kad naidje masa,ove jeseni je kupio i radio sa klasom 145ks i mnogo je bolje klas ga ne oseti...moj savet je ako hoces da sacuvas traktor da ides najmanje 60 ks po redu,sa manje ce biti jakoooo tesko bilo kojem traktoru ako hoces lepo da radis...
 
Mi smo par bala radili da se kombajn procisti za lucerku od rdje da nebi stopala,a i kukuruzovinu smo probali,samo ti treba jako puno prostora ako bi tako radio,sem ako imas ogromne supe onda je drugo_Ovo sa balama je najednostavnije,bale doneses i po potrebi sitnis,kao i da imas kruparu za mlevenje slame za briket.
 
sorry za:off_topic:imam mlin cekicar od 5.5kw samo to oduzima mnogo vemena i dosta prasi . Koga god sam pito da dodje da radi ni da cuju . skladiste nepedsavja problem u inostranstvu iskipuju na gomilu ku silazu i pfekriju najlonompa posle u susaru ako je potrebno.
 
imam u planu da kupim silo kombajn, ovaj mi ne izgleda lose. http://www.polovniautomobili.com/oglas4060389/agria_pz_mh_90s/ interesuje me vase misljenje.
8d8196882c69-120x90.jpg
 
Cena jeste jaka, ja sam pitao za misljenje u vezi ovog modela, mada kad hoces da kupis nesto dobro tesko moze da se nadje da je u isto vreme i jevtino. Ovaj nisam isao da pogledam pa nemogu da kazem u kakvom je stanju.
 
homoljac892 Ovaj plac je na 10 km od mene. Covek ima jako dobre masine, ali cene su mu paprene. Recimo MH 80 kojeg ima takodje na placu ceni 1900 eura a inace takvi u krusevcu idu od 900 do 1300 eura u zavisnosti od stanja. A za cenu kombajna koji si pitao imas dvorednog Mengel-a sa adaptacijom za senazu.
 
homoljac892 Ovaj plac je na 10 km od mene. Covek ima jako dobre masine, ali cene su mu paprene. Recimo MH 80 kojeg ima takodje na placu ceni 1900 eura a inace takvi u krusevcu idu od 900 do 1300 eura u zavisnosti od stanja. A za cenu kombajna koji si pitao imas dvorednog Mengel-a sa adaptacijom za senazu.

Ako mislis ne onog sto se prodaje u Basaidu cene ga 3450 evra ali nije fiksna cena, zvao sam.
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
[
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]/IMG]
 
Poslednja izmena:
Planiram kupovinu polovnog jednorednog silokombajna, koji cu kaciti na 577. Imate li kakve preporuke sto se tice marke, modela itd ?? Na sta da obratim paznju ako idem da pogledam neki i tom slicno ??:ppozdrav:
 
kolege,zanimam me jel radio neko ili neko zna nekog da je radio sa samohodnim silokombajnom silazu ali samo klipa? znaci stavi se adapet kukuruzni za kombajn,kida samo klipove i melje,naravno sito se stavlja na kraj secke? kupio bi mozda samohodni silokombajn da mogu i to da radim pa reku ako neko ima iskustva sa tim?
 
Nazad
Vrh