Silokombajn

Mozda je mislio da ugradi remenicu na motor i remenicu oko lule, i da poveze kaisom, i na prekidac menja smer zaokretanja lule...
 
Evo kako,mesto kurble koja je na ovom zglobu koji okrece puz se ubaci osovina motora od brisaca,izbije se ceo zglob sa puza,osovina motora se samo razbusi za civiju i moror se malo ucvrsti.Osovina puza je suplja i u nju dolazi motor

21mtdkz.jpg
 
Ratko dao si i meni ideju da namestim motor od brisaca za klapnu posto se ja dosta mucim oko pomeranja klapne tako da cu sad uzeti motor od brisaca od autobusa i namestiti,hvala na ideji :)
:ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav:
 
dali ima neko iskustva sa ovim silo kombajom lepo izgleda na oko a i cena je dobra
big_dscn0915-1388430136.jpg


- - - - - - - - - -

big_dscn0916-1388430149.jpg


- - - - - - - - - -

big_dscn0911-1388430197.jpg
 
igo
Znam par njih ko ima noseni,ali vuceni nisam vidjao mada sustina je ista,i zadovoljni su ljudi sa kombajnom.
Kolko ti siliras godisnje koji ti je kapacitet potreban? kolko velik traktor imas?
 
Poslednja izmena:
Po meni tesko,to ti dodje optrilike kao kad bi za 539 zakacio jednoredni,mozda ima neka marka silokombajna koja se lakse vrti pa je to i moguce izvest ali da radi onako normalno i da imas odneredjen kapacitet i da ne mucis traktor to je vec pod jako velikim znakom pitanja.
 
  • Like
Reagovanja: igo
imam najaci od 94 ks,planiram da kupim samohodni pa ako na nadjem da uznem nesto ovako da preguram godinu .
 
neznam gde kod mene sigurno nema jer bi znao, ako ti znas onda mi kazi kod koga ili si mozda pogresio .:sta:
 
druze ovaj moze samo na kilo u staro gvozđe, taj ga kupio pa se pokajao nije gledao ni sta kupuje samo da je jeftino , uopste nije ni radio na nasem terenu niti sam ga ja video .:ppozdrav:
 
moje i usluzno negde oko 50 ha mozda cak i vise ako budem stigo tj imao vremena , kako koja godina u mom kraju sve vise i vise seju kukuruz za silazu a nemaju cim da rade, prosle godine placalo se od 150 do 170 e po ha., meni je radio drug se djon dira ali on je otisao u aut jer je kombajn dosta star i stalno mu se kvario , ja imam clas jaguar jednoredni nosen ali to mi ide dosta sporo jer moraju njive da se prosecaju i gubim dosta vremena .:sta:
 
Pa dobro to je onda dobra povrsina,samo po toj ceni pitanje kolko se isplati raditi,jer je skupo odrzavanje.
Mada ja ako nemam 90-100e cisto po jutru nema sta da ulazim u parcelu.Bolje da uradim 10-15 jutara usluga nego da radim 30-40 pa da imam istu zaradu kao da sam radio 15-20.Jer uglavnom ko radi tako neke specificne usluge jeftinije na kraju ga unisti odrzavanje,nakupi se troskova,i kad sve plati onda posle tog skonta da bolje da nije ni radio,i prestane uopste da radi bilo kome,jer svi racunaju 30-40e je gorivo 30-50e je cista zarada,a amortizacije kao da nema.
 
  • Like
Reagovanja: igo
u pravu si druze ali ipak nesto mora da se radi . ako te posluzi sreca nesto i zaradis a alo ti se desi neki maler onda najebes i sve tako u krug .:sta:
 
druze ovaj moze samo na kilo u staro gvozđe, taj ga kupio pa se pokajao nije gledao ni sta kupuje samo da je jeftino , uopste nije ni radio na nasem terenu niti sam ga ja video .:ppozdrav:

Zemljak jel ti mislis na onu laverdu iz draguse(ne radi sajt polovni automobili),Ako je ta tu su nkupili njih 4 ortacki,a nisu je kupili da se slikaju s njom :osmeh:. Ona nije stajala u sezoni,jer svi cetvoro rade mnogo silaze...
A ovaj vuceni mengele bi trebalo da moze da radi u kombinaciji sa traktorom iznad 100ks. Mi imamo potingera MEX OK profi K sa dva badaptera i radimo sa MF 3080,i za sada smo zadovoljni(ima slike potingera u ovoj temi ili u temi silaza)
Odakle si ti tacno?
 
Zemljak jel ti mislis na onu laverdu iz draguse(ne radi sajt polovni automobili),Ako je ta tu su nkupili njih 4 ortacki,a nisu je kupili da se slikaju s njom :osmeh:. Ona nije stajala u sezoni,jer svi cetvoro rade mnogo silaze...
A ovaj vuceni mengele bi trebalo da moze da radi u kombinaciji sa traktorom iznad 100ks. Mi imamo potingera MEX OK profi K sa dva badaptera i radimo sa MF 3080,i za sada smo zadovoljni(ima slike potingera u ovoj temi ili u temi silaza)
Odakle si ti tacno?
ja sam 5 km od draguse i koliko znam oni rade silazu sa dvorednim vucenim neznam koja je marka vucu je sa belorusa 82 ks., ako mislimo na istog .
 
Nazad
Vrh