Silokombajn

kakva iskustva imate sa samohodnim kombajnom clas jaguarom 682 ili neki drugi tip ?
Drugar ima Jaguar 682sl, radi sa njim vec 5 god, radi silazu i senazu sve ukupno oko 80ha i koliko sam upucen prezadovoljan je kvalitetom i potrosnjom...
 
  • Like
Reagovanja: igo
1z2ixs4.jpg


afixsi.jpg


jzi44i.jpg
 
mengele isto ima hidromotor za okretanje samo je zatvoren

PC270123_zps18301795.jpg


PC270118_zpsb028f659.jpg


a ovo je usmjerivač nemam kvalitetniju sliku ali mogu sutra poslikati pa staviti kvalitetniju

 
On ima navojnu šipku kao kod auta za podizanje i spuštanje sjedala samo je možda malo duža. Nisam ništa nanovo slikao jer se nemože ništa vidjeti kad je sve zatvoreno, a brat je baš danas mijenjao sjedalo na svom autu i gledali smo taj motorić uz male preinake (poluge) bi se dao iskoristiti za takvo nešto.
 
neznam da li bi on imao dovoljno snage ali sam princip bi odgovarao samo bi trebao uzeti i onu vodilicu sa sajlom. ovaj motorić od sjedala ti ovako izgleda samo bratov ima navojnu šipku ovako kako sam ja pokušao nacrtati mada bi se i takav kakav je na slici dao iskoristiti.



- - - - - - - - - -

Možda bi mogao napraviti i od motorića brisača i s ovakvom auto dizalicom samo bi je trebao skratiti i zatvoriti da ne ulazi prljavština (spojiti motor direktno na navojnu šipku ili ako bi bio prebrz onda na ručicu).

auto-dizalica-slika-9971623_zps300a0ad1.jpg
 
Sad sam gledao i kod mene je ta navojna sipka koja gura zupcastu letvu,samo sto je sipka kraca nego ova na slici.Zatvoreno je pa se nevidi a ja sam mislio da zubcanik porece letvu
 
@Motoya, evo kod mene kako je reseno na kraju lule, vrlo jednostavno teleskopskom sajlom, pred sezonu ubaci se ulje i ide bez problema..
142wui1.jpg


A zaokretanje lule isto kao i kod ostalih, pomocu hidromotora, puza i zupcanika..

11qshmx.jpg


2guk29s.jpg
 
kod mene na hestonu je lula levo-desno pogon hidrulicni klip.a klapna je na sajlu mehanicki,mada cu namestiti elektronski.
 
A zasto nebi stavio motor od brisaca i kotur da namotava sajlu na njega smer menjas lako prebacivanjem polova na prekidacu
palo mi je to na pamet i takođe sam razmišljao o ekscentru i poluga s njega na usmerivač...al za njega bi trebao neki sporiji motor
jednom prilikom sam video dvoredni nošeni potinger,na njemu je bila i lula i usmerivač na struju i u kabini je imao džojstik al nisam toliko obraćao pažnju na princip rada
 
@RatkoPa, veoma zanimljivu ideju si mi dao i vec imam skicu u glavu, cak i mesta na kombajnu, samo cu da vidim da li mogu da nadjem dobar brisac, da li je potreban neki specijalni, tj. malo jaci ili standardni??
Mada kad se bolje pogleda za jednu nedelju-dve u godini moze i sajla da posluzi.. Ali u svakom slucaju ideja ide na razmatranje...
 
Probaj,ja sam razmisljao da na jednorednom Zmaju stavim motor od brisaca i da mi zaokrece lulu(cak sam i motor kupio) ali sam kasnije kupio samohodni i nije bilo potrebe.Cak mislim da je za jednoredni koji vuce prikolicu za sobom vise potrebno to napraviti nego za samohodni jer ti prikolica ide pored tebe i varijatorom ides brze ili sporije i tako punis prikolicu koja ide pored tebe,usmerivac samo stavis u jedan polozaj a masa se sama pakuje od pritiska
 
Nazad
Vrh